Kázne

Štvrtok 2. veľkonočný týždeň

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

poklonenie.zmens

Milí bratia a sestry, každý z nás žije v istom systéme hodnôt a názorov, ktoré sa často menia, ale predsa si udržujú jednu základnú líniu, ktorej sa musia podrobovať. Čo je tou základnou líniou v našom živote? Čo formuje naše názory a presvedčenia?

Podľa záväzkov nášho krstu by to mala byť viera a jej hlavná postava i cieľ – Ježiš Kristus.

 

Utorok 2. veľkonočného týždňa

E-mail Tlačiť PDF

komunita.zmens

 

MBaS, Tomáš Morus napísal dielo Utopia, v ktorom vykreslil ideálnu spoločnosť, ktorá je však v Nemiestie – teda U-topii.

Ideálna spoločnosť je taká, kde vládne vzájomná láska a úcta.

 

Pondelok 2. veľkonočného týždňa

E-mail Tlačiť PDF

krescenie.zmens

MBaS, ktorá sviatosť podľa vás najviac vystihuje tajomstvo smrti a zmŕtvychvstania?
Je to krst, ktorý na vigíliu Veľkej noci pri svojom slávení zaberá jednu z najdôležitejších častí.

 

Moc skutočného kráľa (Nedeľa Božieho milosrdenstva)

E-mail Tlačiť PDF
(3 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Dieťa rukyDo svojej kancelárie si zavolal hlavný riaditeľ koncentračného tábora práve v najväčšom sparne jedného z odsúdených. Tento odsúdenec sa odlišoval od ostatných. Bol napriek svojej drzosti a inteligentnosti niečím veľmi sympatický a niečím riaditeľa priťahoval napriek surovosti a bezcitnosti, ktorú dával všetkým v tábore pocítiť. Keď odsúdený Vlodek vstúpil do kancelárie, našiel riaditeľa, ako stojí v okne za puškou so zameriavacim ďalekohľadom postavenou na stojane. Práve „poľoval“ na odsúdencov a na mušku mu akurát prišiel Vlodekov veľmi dobrý priateľ.

 

Poslaný nie náhodou (Veľkonočný piatok)

E-mail Tlačiť PDF

priatelia.ymens

Milí bratia a sestry, ako zvyknete reagovať, keď sa vám nič nedarí? Ja osobne sa veľmi rozčuľujem, ba niekedy skoro až plačem od hnevu a neschopnosti, keď mu to vôbec nejde a nedokážem to.

Čo nedokážeme sami, dokážeme s pomocníkmi - priateľmi.

 

Zvestovanie Pána

E-mail Tlačiť PDF
(3 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

1907-1908

 

Milí bratia a sestry, ako by ste sa cítili, keby za vami prišiel niekto a ponúkol vám úžasnú vec úplne zadarmo? Asi by sme boli zaskočení? Ale najskôr by sme tomu poriadne neverili a pýtali sa na všetky podmienky, ktoré by okolo tohto mohli byť, veď to už poznáme z toľkých tzv. výhier napr. Audi A8 je isto už vaše, len si stačí objednať tovar za y- peňazí.
Myslím, že keby tam žiadne podmienky neboli, brali by sme to hneď.

 

Veľkí vďaka čiarke (Streda 3. pôstny týždeň C)

E-mail Tlačiť PDF
(4 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Veľkí čiarkouPamätáte sa, keď vám otec alebo mama dohovárali: „Toto urob tak a tak, inak sa ti zle bude vodiť. Toto treba tak urobit a toto je lepšie, keď urobíš takto. Tam nechodievaj a tam by bolo dobré z času na čas prísť...“ a tak ďalej a tak ďalej. Jednoducho rodičovské rady, napomenutia, upozornenia. Oooch, koľko krát ich človek nepočúval a aj tak si urobil po svojom. Vedel, že rodičia chcú dobre, ale keď to zakázané tak veľmi chutilo a vyzeralo tak lákavo...

 

Ten pravý márnotratný (Sobota, 2. pôstny týždeň C)

E-mail Tlačiť PDF

slzaKoľko krát sme už premýšľali nad márnotratným synom, ktorý bol tak nevďačný, že vzal otcovi polovicu jeho majetku a odišiel a všetko premárnil a pritom sme podvedome hľadali toho pravého márnotratného? Koľkokrát sme pritom mysleli na suseda, ktorý skončil vo väzení za krádeže a násilie, na kolegu, ktorý veselo kradne len sa tak chumelí a minulý týždeň mu na to prišli a teraz je s ním zle, na manželku, ktorá tak nepríjemne vždy nakričí a nakričí a potom hrá urazenú a ani sama nevie, čo vlastne chce? Na manžela, ktorý vysedáva s kamarátmi po baroch, vracia sa domov neskoro z práce, a ani do kostola nechodí, nemodlí sa... A tak ďalej a tak ďalej... Na seba však mnohokrát zabúdame.

(pozri si evanjelium - Lk 15)

 

A nad mrakmi nakoniec slnko zvíťazí (2. pôst. nedeľa C)

E-mail Tlačiť PDF

búrka slnkoV živote každého človeka sa premiešavajú ako v mixéri chvíle krásne, vzletné a očarujúce s chvíľami smutnými, ťažkými a bolestivými, ktoré by sme najradšej z nášho života vypustili, zahodili alebo ešte lepšie – žili tak, aby nikdy neprišli. Nikto z nás však túto moc nemá. A tak sa presne ako v prírode okolo nás striedajú dni slnečné, plné života a krásy s dňami uplakanými dažďom, alebo skrehnutými mrazom a chladom.

(Pozri si evanjelium - Lk 13,1-9)

 

Posolstvo pápeža Benedikta XVI. k Pôstnemu obdobiu 2010

E-mail Tlačiť PDF

Benedikt Sedes„Božia spravodlivosť sa zjavila skrze vieru v Ježiša Krista”
(porov. Rim 3,21-22)

Drahí bratia a sestry, každý rok nás Cirkev pri príležitosti pôstu pozýva, aby sme si urobili úprimnú revíziu nášho života vo svetle učenia evanjelia. Tento rok by som vám chcel ponúknuť niekoľko reflexií k širokej téme spravodlivosti, vychádzajúc z Pavlovho tvrdenia: „Božia spravodlivosť sa zjavila skrze vieru v Ježiša Krista”(porov. Rim 3,21-22).

 

Utorok, 2. pôstny týždeň

E-mail Tlačiť PDF

luky

Milí bratia a sestry, ako vnímate svoje hriechy? Sú vám na chválu? Alebo sa za ne hanbíte? Bolia vás? Páčia sa niekomu druhému? Alebo niekomu ubližujú?

Od detstva je nám vštepované, že hriechom ubližujeme Ježišovi, ktorý trpel za naše hriechy.

 


Stránka 3 z 5
Kázne

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie