Hlavná stránka Rozhovory S dobrovoľníkmi
S dobrovoľníkmi

Čína - nová výzva pre Cirkev

E-mail Tlačiť PDF

Peter_GendiarČínska ľudová republika sa nachádza po vyše 50 rokoch komunizmu v prelomovej fáze. Predovšetkým razantný rozvoj hospodárstva spôsobuje a neustále vyvoláva prevratné zmeny v celej spoločenskej štruktúre štátu. Staré hodnoty sú zničené, nové ešte neexistujú. Vyplniť vzniknuté morálne vákuum je - podľa mienky niektorých pozorovateľov - veľkou šancou pre katolícku Cirkev, ktorá dnes viac ako kedykoľvek v histórii požíva v Číne nevídaný rešpekt. Peter Gendiar, rodák z Prievidze, mal možnosť prežiť tri roky na Taiwane a v Číne. V krajinách s najťažším jazykom na svete si zvykol, naučil sa reč i písmo, našiel tu priateľov. Stretol sa zo zaujímavými ľuďmi a dokonca bol pri hrobe sv. Jozefa Freinademetza, prvého misionára Spoločnosti Božieho Slova. O jeho skúsenostiach hovorí v nasledujúcom rozhovore.

 

Moja misia v Mozambiku

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Maria_KuriakovaMisijná dobrovoľníčka Majka Kuriaková nám poslala už dva listy z misií, ale v rámci bratislavských misií uviedla na stránke mojpribeh.sk aj svoje interview o svojej misii v Mozambiku. My vám ho prinášame ako ďalšiu inšpiráciu a povzbudenie k misijnej horlivosti.

 

Slzy radosti i bolesti Kene

E-mail Tlačiť PDF
(5 hlasovaní, Priemerná známka: 4.60 )

Svoje zážitky z dobrovoľníckej práce v misii v Keni rozpráva slovenská dobrovoľníčka Zuzana Bašistová. Na misie do Kene sa dostala cez slovenskú organizáciu eRko, Hnutie kresťanských spoločenstiev detí.

1. Môžeš sa nám predstaviť, Zuzka, a porozprávať nám na začiatku niečo o sebe- ako si sa dostala k tejto misijnej práci - a na začiatok sa nám aj v krátkosti predstaviť, kto si, odkiaľ pochádzaš, čo momentálne robíš a podobne?

Volám sa Zuzka Bašistová. Bývam vo Vrútkach. V máji som skončila štúdium Antropológie na PriF UK v BA. V súčasnosti si robím PhD doktorát. Už niekoľko rokov pracujem ako dobrovoľníčka v eRku - Hnutie kresťanských spoločenstiev detí. Jednou z väčších akcií tohto hnutia je Dobrá Novina - koledovanie detí počas Vianočných sviatkov.

 

UPC v Rumunsku - r. 2002

E-mail Tlačiť PDF

DetiPokračovanie rozprávania mladých z UPC, ktorí vo svojom čase prázdnin navštívili Rumunsko a podelili sa so Slovákmi, tam žijúcimi, o svoju vieru.

 

UPC v Rumunsku - r. 2001

E-mail Tlačiť PDF

Spoločná fotka v mesteBudete sa asi čudovať, ak vám povieme, že aj v tejto uponáhľanej dobe, ktorá sa ženie za mocou, peniazmi a kariérou sa našli mladí (a stále ich je viac a viac), ktorí sa rozhodli svoje prázdniny venovať len tak slovenským deťom a mladým žijúcim v Rumunsku. Pôvodne plánovali ísť na Ukrajinu, no zmenilo sa to na Rumunsko kvôli tomu, že Ukrajina uvallila na Slovákov víza dosť drahé pre študentov VŠ na Slovensku. No takisto to zmenil strach ľudí, ktorí mohli vysokoškolákom pomôcť s transportom na Ukrajinu - strach z Ukrajiny a jej pomerov (Božia prozreteľnosť však stále funguje aj napriek ich strachu iba my jej často neveríme - pozri si zážitky mladých na Ukrajine). A tak - Božie cesty sú nevyspytateľné - línia misií na Ukrajine pokračuje misiami v Rumunsku. Prinášame vám teraz zážitky mladých, ktorí boli na misiách v tejto krajine. Nuž, povzbuďte sa aj vy... Prinášame vám ich zážitky z r. 2001 a r. 2002.

 

 


Rozhovory

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie