Ružence

Biblický ruženec

E-mail Tlačiť PDF
(16 hlasovaní, Priemerná známka: 4.06 )

Biblia RuženecBiblický ruženec sa môžete modliť na rôznych stretnutiach, duchovných cvičeniach, duchovných obnovách - spolu alebo samostatne so Sv. Písmom v rukách. Každý z vás môže ďalej hľadať ďalšie priliehavejšie citáty zo Sv. Písma na dané tajomstvo toho-ktorého ruženca. Vašej snahe a tvorivosti sa medze nekladú. Tu je zopár možností, ako sa modliť ruženec s Bibliou v ruke...

 

Misijný ruženec

E-mail Tlačiť PDF
(13 hlasovaní, Priemerná známka: 4.46 )

 

RuženecMisijný ruženec ako spôsob modlitby pochádza od horlivého a veľmi obľúbeného newyorského pomocného biskupa Mons. Fultona Sheena, riaditeľa Pápežských misijných diel v USA (50 roky 20.storočia). Túžil po tom, aby sa každý kresťan modlil na úmysly celej cirkvi, preto je každý desiatok misijného ruženca obetovaný za ľudí (veriacich alebo neveriacich), misionárov a misionárky jedného z piatich kontinentov sveta.

 

 

Ruženec Božieho milosrdenstva

E-mail Tlačiť PDF
(25 hlasovaní, Priemerná známka: 4.40 )

Božie milosrdenstvoV súčasnosti veľmi rozšírený ruženec, ktorý je síce veľmi krátky ale má veľkú silu a možno ním vyprosiť veľa pomoci predovšetkým zosnulým bratom a sestrám, je práve Ruženec Božieho milosrdenstva.  Jeho história a spôsob modlitby je veľmi zaujímavý a preto sme sa vám ho rozhodli ponúknuť aj ako formu modlitby za misie a misionárov.

 


Modlitby

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie