Áno, idem...

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Dieta_krok„Čo poviete na toto? Istý človek mal dvoch synov. Prišiel k prvému a povedal mu: „Syn môj, choď dnes pracovať do vinice!“ Ale on odpovedal: „Nechce sa mi.“ No potom to oľutoval a šiel. Išiel k druhému a povedal mu to isté. Ten odpovedal: „Idem, pane!“ Ale nešiel. Kto z týchto dvoch splnil otcovu vôľu?“ Odpovedali: „Ten prvý.“ Ježiš im povedal: „Veru, hovorím vám: Mýtnici a neviestky vás predchádzajú do Božieho kráľovstva. Lebo k vám prišiel Ján cestou spravodlivosti, a neuverili ste mu. Ale mýtnici a neviestky mu uverili. A vy, hoci ste to videli, ani potom ste sa nekajali a neuverili ste mu.

 

Ján Pavol II bol naozaj neúnavný pracovník v Božej vinici. Keď sa ho pýtali, že dokedy bude takto lietať hore dole po návštevách, tak povedal, že dovtedy, dokedy mu dá Pán Boh k tomu silu. A ako všetci vieme, naozaj lietal do poslednej chvíle, do maximálneho vyčerpania. Nikdy nešetril milým slovom, gestom, podaním ruky, pohladením. A verím tomu, že sa mu aj častokrát možno nechcelo. Často to boli ťažké návštevy.

Dnes pri čítaní evanjelia mi tak napadlo, že nevadí, že nejakú vec, činnosť, povinnosť ofrfleme, dôležité je, že to urobíme. Ooooo ako dobre :-) Radšej ofrflime, ako by sme mali ťahať medové motúzy niekomu popod nos a v srdci si mysleli svoje a neurobili to, čo sa od nás očakáva.

„Někteří věří ve svůj kříž víc než v Krista ukřižovaného.“ (Pavel Kosorín)

 

Share/Save/Bookmark
feed0 Komentáre

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 

Náš člen Hanka Švecová je s nami už odo dňa: Piatok, 24 Júl 2009.

Ukáž 50 najnovších článkov autora tohto článku.
Súvisiace články z tejto kategórie:


10 náhodne vybratých článkov z tejto kategórie:
Úvahy

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie

goodsee.de