Hlavná stránka

Voda pre Afriku a stolári z Nairobi

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Nairobi-stolarskadielnaPár správ z Afriky a aktivít misijného združenia SÁVIO o možnosti podporiť zbierku pre vodu v Afrike ale aj o tom, ako sa z vašej podpory už podarilo vybudovať krásne centrum pre stolárov so stolárskou dielňou...

Tehlička pre Afriku

Verejná zbierka prebieha do 24.4.2011. V roku 2011 chceme podporiť pitnú vodu v Afrike, predovšetkým v Južnom Sudáne. O projekte sa viac dozviete na SAVIO.SK

 

Stolárska dielňa v Nairobi
Úspešne ukončený projekt

V marci tohto roku bol ukončený jeden z niekoľkých vzdelávacích projektov o.z. Savio . V centre Bosco Boys v kenskom Nairobi bola vybudovaná stolárska dielňa. Otvorenie dielne sa začalo svätou omšou, po nej nasledoval kultúrny program v podaní chlapcov z Bosco Boys, prestrihnutie pásky, obed a vyvrcholenie športovej súťaže Jesus Cup, ktorá prebiehala od januára do marca medzi tímami z rôznych slumov.

Výstavbu realizovala domáca firma a taktiež stavebný materiál a technické vybavenie bolo zakúpené v Keni . Do výstavby boli aktívne zapojení aj realizátori projektu - Saleziáni don Bosca v center Bosco Boys pre deti v núdzi, ktorí sa podieľajú aj na výučbe stolárov. Stolárska dielňa slúži hlavne pre deti z ulice na podporu ich vzdelávania, zníži sa tak kriminalita v Nairobi a zvýši ich uplatnenie na trhu práce.

Tento projekt je realizovaný s finančnou podporou Slovak Aid a z verejnej zbierky Tehlička pre Keňu. Realizácia projektu prebiehala od 1. 11. 2009 – 30. 4 . 2011.

Projekt „St. Joseph Vocational Training Centre Automechanická dielňa“ bol úspešne ukončený. Traja študenti napísali svoj príbeh, ako sa im mení život vďaka vzdelávaniu v učňovskom odbore Automechanik. Viac na SAVIO.SK

 

Adopcia detí v Keni

Od apríla 2011 sa môžete stať darcom vzdelania pre žiaka z Kene, ktorému prispejete na štúdium. Cieľom tohto projektu je pomôcť deťom z rozvojových krajín získať vzdelanie a dať im tak šancu na lepšiu budúcnosť. Zároveň sa snažíme posilniť vzťah človeka k riešeniu problémov v chudobných krajinách a k uvedomeniu si spoločenskej zodpovednosti.

Do projektu sa môžu zapojiť jednotlivci, školy, firmy aj spoločenstvá. Deti navštevujú školu Bosco Boys v Nairobi, o ktorej sa viac dozviete v článku, ktorý pripravujeme.

 

Ako sa s nami spojiť?

sídlo: SAVIO o.z., Miletičova 7, 821 08 Bratislava
tel.: 02/ 556 404 09 (pevná linka), 0910 123 579 (T-mobile)
e- mail: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.
web: www.savio.sk

 

 

 

 

 

Share/Save/Bookmark


Tags: Afrika  pomoc  financie  misie  voda  stolárska  dielňa  Nairobi  
feed0 Komentáre

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 

Náš člen Balek Robert je s nami už odo dňa: Streda, 17 September 2008.

Ukáž 50 najnovších článkov autora tohto článku.
Súvisiace články z tejto kategórie:


10 náhodne vybratých článkov z tejto kategórie:
Aktuality

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie