Hlavná stránka
Advent
Adventné kázne

Sv. Štefana

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

sv._Stefan_mucenik Milí bratia a sestry, ktoré dve slová sa podľa vás najčastejšie používajú na charakterizovanie Vianoc? Podľa mňa je to RADOSŤ a POKOJ. Oba aj pravidelne odznievajú na vianočných pozdravoch. Aj navonok sa každý snaží tieto slová prežívať – tešiť sa s blížnymi a chrániť sa všetkých chýb, ktoré by naše spoločné chvíle narušili.

 

Utorok 3. advetný týždeň

E-mail Tlačiť PDF

grule_zmenene

Milí bratia a sestry, kto z nás môže povedať, že sa vždy snaží plniť Božiu vôľu? Je chvályhodné, ak sa nájde takýchto ľudí dostatok. Ale možno nie všetci by sme za seba položili ruku do ohňa.

 

2. adventná nedeľa - B

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

zmenenMilí bratia a sestry, tešíte sa na Kristov príchod? Na oslavu toho prvého iste. Ale myslím skôr na ten druhý príchod – na konci vekov!? S tým asi mnohí z nás tak skoro nerátajú. Očakávame ho, ale máme nádej, že sa tak nestane ešte za nášho života. Lebo podľa Apokalypsy vieme, že to nebude žiaden med.

 

Adventná kázeň o Cirkvi

E-mail Tlačiť PDF

katedrla_spi

Milí bratia a sestry, v prvej polovici adventu sa pripravujeme na druhý Kristov príchod na konci vekov. Neočakávame ho však iba sami, každý osobne, očakávame ho ako spoločenstvo, ktoré on sám založil, je jeho hlavou a chce ho celé priviesť raz a navždy ku sebe. Týmto spoločenstvom je Cirkev.

Teda všetci, ktorí na základe svojej krstnej viery patria ku Kristovi, tvoria Cirkev.

 

 

Vianočná kázeň

E-mail Tlačiť PDF

Svätá RodinaMilí bratia a sestry, isto ste už mnohí zakúsili istú opustenosť, keď ste potrebovali cítiť pri sebe nejakého človeka. Nielen vtedy, keď ste niečím trpeli, ale keď vás tlačila vlastná vina, možno aj hanba, čo sme spravili, alebo komu ublížili. Túžili sme po čím rýchlejšom odpustení a pokoji.

 


Stránka 1 z 2
Kázne

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie