Afrika - informácie

Ghana - základné informácie

E-mail Tlačiť PDF
(3 hlasovaní, Priemerná známka: 4.67 )

GhanaGhana sa nachádza v západnej časti Afriky pri Guinejskom zálive. Má 18 miliónov obyvateľov. Okolo 50% z nich je kresťanov a len 12% katolíkov. Taký istý počet je aj moslimov. Vyše 8 miliónov (47,2%) vyznáva kmeňové náboženstvá, ktoré majú výslovne základný ráz príznačných prírodných vlastností. Podľa výskumov P. W. Schmidta, SVD, majú tieto náboženstvá monoteistický koreň.

 

SVD na Madagaskare

E-mail Tlačiť PDF
(3 hlasovaní, Priemerná známka: 3.67 )

DievcataPrví misionári na Madagaskare boli jezuiti, ktorí tam pracovali od roku 1613. Neskôr vykonávali misijnú činnosť lazaristi. Členovia Spoločnosti Božieho Slova tu začali svoju činnosť až koncom minulého storočia. Oficiálny dátum začatia činnosti je 7. október 1990 na sviatok Ružencovej Panny Márie. V roku 1994 tu bola zriadená prvá régia (Madagaskar region SVD).

 

Madagaskar - základné informácie

E-mail Tlačiť PDF
(11 hlasovaní, Priemerná známka: 4.36 )

MadagaskarTretí zo svetových oceánov podľa veľkosti je Indický. Pokrýva plochu 76. mil. km a leží v ňom asi 5000 ostrovov. Mnohé z nich sú obklopené korálovými útesmi. Jedným z takýchto ostrovov je aj Madagaskar.

 

 

SVD v Keni

E-mail Tlačiť PDF
(6 hlasovaní, Priemerná známka: 3.50 )

Spoločnosť Božieho Slova začala svoju misijnú činnosť v Keni v roku 1984. Provinciálny dom sa nachádza v Nairobi (Nairobi - Gigiri). V roku 1994 sa vybudoval formačný dom v Langate (Nairobi - Langata), kde sa uskutočňuje štúdium teológie ako aj filozofie pre našich klerikov.

 

 

 

Keňa - základné informácie

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 1.00 )

KenaV rovníkovej oblasti vo východnej časti Afriky pri pobreží Indického oceána, ktoré lemujú koralové plytčiny, sa nachádza krajina Keňa.

 
Viac článkov...


Afrika

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

RSS Nové články z tejto stránky

feed-image RSS článkov z misie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie