Úvahy
Úvahy na rôzne témy...

Duša versus Telo - 0 - Úvod

E-mail Tlačiť PDF

Zena_kvetČlovek je úžasné originálne obdivuhodné stvorenie. Vo svojej jedinečnosti sa veľmi odlišuje od ostatných stvorených bytostí, ktoré žijú s Bohom v duchovnom svete. Jediný človek má totiž okrem duše aj telo. Sme duchovno-telesné bytosti. A tak iba my – ľudia, sme akýmisi mostami medzi duchovným a materiálnym svetom. Iba my žijeme v týchto dvoch svetoch zároveň.

 

Od duše pre dušu III. (Básne)

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 3.50 )

Burka_a_slnkoĎalšie pokračovanie zbierky "Od duše pre dušu I. a II."... Nech sa páči... Nech sa duša sýti a kypí životom...

 

 

 

 

Internet a misie? - 16 - Vo svetle dokumentov cirkvi

E-mail Tlačiť PDF

Biblia_okuliareInternet a možnosti jeho využitia v živote veriacich či v evanjlezácii neveriacich sa objavujú aj v dokumentoch Cirkvi. Chceli by sme vám tentoraz priblížiť internet z pohľadu, v akom ho vidí cirkev vo svojich oficiálnych dokumentoch.

 

Duchovné očistenie (sv. Lev Veľký)

E-mail Tlačiť PDF

Kriz_a_clovekMilovaní, stále „je zem plná Pánovej milosti“ a sama príroda, ktorá nás obklopuje je pre každého veriaceho školou úcty voči Bohu. Veď nebo i zem, more a všetko, čo je na ňom, ohlasujú dobrotu a všemocnosť svojho pôvodcu. A obdivuhodná krása živlov, ktoré mu slúžia, vyžaduje od rozumného stvorenia spravodlivé vďakyvzdávanie.

 

Kresťania a svet (list Diognetovi)

E-mail Tlačiť PDF
(4 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

ZamyslenieKresťania sa nelíšia od ostatných ľudí ani krajom ani rečou ani spôsobom života. Lebo neobývajú vlastné mestá, nepoužívajú nijakú osobitú reč, ani nežijú nejakým nápadným životom. Toto učenie nevynašli oni dajakým rozumovaním alebo úsilím bádavých ľudí, ani nehája ľudskú náuku, ako niektorí.

 

Ja som vinič, vy ste ratolesti (sv. Cyril Alexandrijský)

E-mail Tlačiť PDF

ViničPán hovorí o sebe, že je vinič. Tým chce ukázať, že sa treba celkom oddať láske k nemu a aký úžitok máme zo spojenia s ním. Tých, čo sú s ním zjednotení, prirovnáva k ratolestiam. Oni sú istým spôsobom doň vsadení a vštepení a už majú účasť na jeho prirodzenosti skrze spoločenstvo Svätého Ducha (lebo svätý Kristov Duch nás zjednocuje s ním).

 

Utrpenie Panny Márie podľa Cataliny Rivas

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

William_PietaSvätá Matka hovorí Cataline Rivas o svojom utrpení počas krížovej cesty...

 

Umučenie Pána podľa Cataliny Rivas - 3 - Krížová cesta

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Jezis_nesie_kriz2Posledné pokračovanie zápiskov Cataliny Rivas o Kristovom utrpení. Tentoraz opisuje Ježišovu Krížovú cestu, ukrižovanie a nakoniec aj jeho zmŕtvychvstanie.

 

Umučenie Pána podľa Cataliny Rivas - 2 - Pred krížovou cestou

E-mail Tlačiť PDF
(3 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Jezis_Bicovanie_WiliamPokračovanie zápiskov Cataliny Rivas o Ježišovom utrpení od Poslednej večere a zradenia Judášom, cez jeho mučenie, bičovanie a tŕním korunovanie až po prijatie kríža pred Krížovou cestou na Golgotu...

 

Umučenie Pána podľa Cataliny Rivas - 1 - Posledná večera

E-mail Tlačiť PDF
(5 hlasovaní, Priemerná známka: 4.60 )

Jezis_umyva_Petrovi_nohyCatalina Rivas žije v Cochabambe v Bolívii. V prvej polovici deväťdesiatych rokov minulého storočia si ju Ježiš vyvolil, aby skrze ňu odovzdával svetu svoje posolstvá lásky a milosrdenstva. Zapisuje to, čo jej Ježiš diktuje. Catalina nemá ani stredoškolské ani teologické vzdelanie. Najhlbšie teologické pravdy sú vyjadrené s obdivuhodnou prostotou a bezprostrednosťou. Všetky jej zápisky boli zhromaždené do ôsmych kníh, ktoré obdržali 2. apríla 1998 Imprimatur arcibiskupa v Cochabambe Mons. René Fernandeza Apazu. My vám ponúkame časť jej zápiskov, hovoriacich o Kristovom umučení.

 

Od duše pre dušu II. (Básne)

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Hory_a_samotaPokračovanie básní prvej zbierky na misie.sk "Od duše pre dušu I." Nech sa páči... vychutnajte si ju...

 

 

 

 

 

 

 


Stránka 15 z 23
Úvahy

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie