Hlavná stránka Misie - rôzne
Misie - rôzne misijné témy

Misijná nedeľa – návrhy a podnety

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Misie_CernoskoJedným z najlepších spôsobov ako oživiť vieru veriacich vo farnostiach je zamerať ich pozornosť na ich misijné poslanie, prípadne na pomoc tým, ktorí toto poslanie realizujú priamo v misijných krajinách sveta a pomôcť im uvedomiť si, že každý z nás patrí do celosvetovej Cirkvi, ktorej jednotlivé slabé či choré údy potrebujú pomoc od silnejších a zdravých. Radosť, plynúca z tejto pomoci bratom a sestrám, ktorí to skutočne potrebuju, je veľmi dôležitá a práve ona rozohňuje plamienok viery, ktorú by sme mali prežívať nielen citovo, slovami, ale aj skutočnou reálnou pomocou v rôznych formách. Aké formy pomoci to môžu byť práve na Misijnú nedeľu vám chceme povedať v nasledujúcich riadkoch.

 

Čo je to misijná nedeľa?

E-mail Tlačiť PDF
(8 hlasovaní, Priemerná známka: 4.75 )

Misie_dietaAko každý rok, tak aj v tomto roku budeme sláviť Misijnú nedeľu. A tak vám ponúkame pár slov o tom, čo to misijná nedeľa vôbec je...

 

História Pápežských misijných diel šírenia viery vo svete

E-mail Tlačiť PDF

PMD-SpoluV posledných časoch, keď sa rýchlo a plodne šírili misie na iné svetadiely, vo Svätej Cirkvi vo Francúzsku sa objavili kňazi, zakladatelia misijných rehoľných spoločenstiev, ale aj laici, ktorí dokázali zorganizovať a viesť misijné nadšenie a oduševnenie do Božieho ľudu. Toto sa rozšírilo do celého katolíckeho sveta. Zrodenie Pápežských misijných diel (PMD) je dôsledkom moderných Turíc Ducha Svätého, ktorý svojimi darmi obdaril prorokov a nadšencov pre misie – jednoduché ženy, biskupa a kňaza, ktorí sa stali charizmatickými zakladateľmi najväčšieho laického hnutia misijnej spolupráce v Cirkvi.

 

História Pápežských misijných diel na Slovensku

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Misia-knihaPápežské misijné diela majú svoju históriu aj na Slovensku. Píše sa už od roku 1945. Nech sa páči...

 

 

 

Povolanie a misia sv. Terézie od Dieťaťa Ježiša

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Terezia_krizPovolanie a misia (poslanie) sú dve stránky tej istej skutočnosti. Od povolania závisí obsah misie, ako aj jej konkrétne podmienky a prejavy. Preto keď prenikáme do podstaty povolania sv. Terézie, automaticky nájdeme podstatné črty jej misie: bola kresťankou a ako taká mala plniť misiu všetkých kresťanov, čiže Cirkvi; bola rehoľníčkou a tak mala v Cirkvi plniť misiu zasväteného života; ako bosá karmelitánka mala misiu celého Karmelu.

 


Stránka 2 z 4
Misie

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

RSS Nové články z tejto stránky

feed-image RSS článkov z misie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie