Hlavná stránka Misie - rôzne
Misie - rôzne misijné témy

Posolstvo Sv. Otca Františka k Svetovému dňu misií 2013

E-mail Tlačiť PDF
(5 hlasovaní, Priemerná známka: 4.40 )

Sv. Otec FratisekMDrahí bratia a sestry,
tento rok slávime Svetový deň misií v čase, keď sa končí Rok viery, ktorý bol významnou príležitosťou na prehĺbenie nášho priateľstva s Pánom a na naše povzbudenie, aby sme ako Cirkev odvážne ohlasovali evanjelium. V tomto duchu vám chcem ponúknuť niekoľko myšlienok.

 

Posolstvo sv. Otca Benedikta XVI. k svetovému dňu misií 2012

E-mail Tlačiť PDF

Benedikt XVI M„... povolaní umožniť, aby zažiarilo Slovo pravdy“
(apoštolský list Porta fidei, 6)

Drahí bratia a sestry!
Slávenie Svetového dňa misií (21.10.2012) nadobúda tohto roku osobitný význam. Súčasne sa totiž slávi 50. výročie koncilového dekrétu Ad gentes, začiatok Roku viery a otvorenie Biskupskej synody na tému novej evanjelizácie, čo posilňuje odhodlanie Cirkvi angažovať sa v misiách ad gentes s ešte väčšou odvahou a zápalom, aby evanjelium dosiahlo až samý kraj zeme.

 

Tehlička pre Južný Sudán

E-mail Tlačiť PDF

Juzny_SudanNa Popolcovú stredu, 22. februára začali aktivity k 7. ročníku Tehličky, do ktorého je zapojených takmer 200 škôl, farností, mládežníckych stredísk, organizácii a pod. Môžete sa zapojiť aj vy... :)

 

Spiriualita sv. Arnolda Janssena a jej korene

E-mail Tlačiť PDF

Arnold_JanssenNáš život vychádza z koreňov, ktoré sme zapustili vo svojom detstve v príkladoch svojich rodičov, starých rodičov a blízkych ľudí, ktorí takto zásadným spôsobom ovplyvnili náš život. Aj sv. Arnold Janssen vo svojom živote čerpal, napájal a živil svoju nábožnosť predovšetkým z príkladu svojich najbližších – otca a matky. Ich nábožnosť, podobne ako nábožnosť samotného Arnolda, bola charakteristická veľkou bázňou a úctou k Božiemu Slovu a Božskému Srdcu, k Najsvätejšej Trojici a Duchu Svätému, ale aj úporným hľadaním a následným verným plnením Božej vôle.

 

Jozef Freinademetz - 4 - Steyl

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Jozef_Freinademetz_2Jozef Freinademetz prišiel do Steylu 27. augusta 1878. Keď sa ku nemu blížíl, modlil sa Te Deum. Radosť zmiešaná s pocitom úzkosti sa miešala v jeho srdci. Upokojil sa však spomienkou na latinskú múdrosť: Qui dedit velle, dabit et perficere – ten, kto vzbudil túžbu, privedie ju aj k naplneniu.

 


Stránka 1 z 4
Misie

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

RSS Nové články z tejto stránky

feed-image RSS článkov z misie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie