Kázne

Podobní srdcu Ježišovmu

E-mail Tlačiť PDF
(4 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Jezis - srdceMilí priatelia, jún – mesiac Najsv. Srdca Ježišovho, nesie v sebe hlboké posolstvo „Čistých sŕdc“, nielen v duchu predmanželskej čistoty, ale čistoty a slobody od hriechu vôbec. Každý prvý piatok mesiaca, keď sa obyčajne modlíme Litánie k Najsv. Srdcu Ježišovmu, zvolávame „sprav srdce naše podľa Srdca svojho“. Prečo stále voláme „sprav – urob“, vari po krste, toľkých spovediach, pôstoch a dobrých skutkoch takými ešte stále nie sú? Žiaľ-Bohu – v pravom zmysle toho slova – nie sú.
Asi najvýraznejším znakom tejto duchovnej nezrelosti vnútri kresťanského spoločenstva sú rôzneho druhu predsudky a pochybnosti o svojich blížnych. Ôsme Božie prikázanie nás vyzýva myslieť o blížnych len v dobrom, aj keď nás o tom vonkajšie znaky hneď nepresviedčajú. Aj iné miesta v Biblii povzbudzujú veriacich robiť/nerobiť blížnym to, čo chceme/nechceme, aby robili oni nám.

 

Nevzdávaj to

E-mail Tlačiť PDF
(5 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

stripedbass_flyrod„Čo robiť? Ježiša niet; síce vstal, no je aj nie je s nami. Poďme robiť to, čo vieme, aby sme len tak neposedávali so založenými rukami. Veď náš starý spôsob života nebol až taký zlý a rybárov si ľudia za ich poctivú a namáhavú pácu vážia.“
Lenže niečo sa predsa len zmenilo.

 

Uzdravujúca sila lásky (5.nedeľa B)

E-mail Tlačiť PDF
(9 hlasovaní, Priemerná známka: 4.11 )

Laska-dycham11Nech z teba žiari Jeho dobrota a láska, ktorá uzdravuje čokoľvek kam sa dostane...

 

Blázni

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 4.00 )

lange_migrant_motherHistória, ktorú opisuje dnešné prvé čítanie, je hrôzostrašná, no zároveň z nej vyžaruje toľko hrdinstva, že si to dnes ani nevieme predstaviť. Veď ako môže jedna matka stratiť v jeden deň všetkých synov, ba ich ešte aj povzbudzovať vo vytrvalosti pri tak hroznej smrti a sama sa nezblázniť, alebo si nezúfať? Pre mnohých to môže vyzerať ako staroveké bláznovstvo s prevráteným rebríčkom hodnôt.

 

Žiť s Kristom znamená žiť na vode

E-mail Tlačiť PDF
(3 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Stopy_vodaAko je možné, že Peter kráčal po vode. Veď to bol iba človek! To, že Ježiš kráčal po vode, to si povieme: “Aaaa však bol Boh! Tak to bola pre neho brnkačka!” Ale do tohto vysvetlenia mi nezapadá Peter. Ako je možné, že on – jednoduchý človek ako aj ja – si spokojne kráčal po vode – aspoň tých prvých 5 minút? Veď to nie je možné!

 

Premenenie Pána = premenenie učeníkov

E-mail Tlačiť PDF
(5 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Vychod_slnkaNa hore Tábor sa premenil Ježiš dalo by sa povedať nie na nejakého zvláštneho žiariaceho podivína ale naopak - iba ukázal apoštolom svoju skutočnú tvár - pootvoril apoštolom dvierka do skutočnej reality, odokryl im trošku viac, kým v skutočnosti je. Samozrejme, nemohol im ukázať seba samého v skutočnosti, pretože to by ich biedne telá nezvládli a od tej krásy, svätosti a šťastia a zároveň od obrovskej úcty a svätej bázne voči tak obrovskému a veľkému Bohu, ktorého by v Ježišovi spoznali, by ich srdce skolabovalo a Ježiš ich predsa ešte stále potreboval na tejto zemi. No na tejto hore sa neuskutočnila iba premena Ježiša ale aj premena práve týchto troch: Petra, Jakuba a Jána. Ako?

 

Svedectvo s Duchom

E-mail Tlačiť PDF
(3 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

testimonyŽivot kresťana je jedno nepretržité svedectvo. Neustále sa nám to pripomína i z kazateľnice, i zo sveta. Kňazi sa snažia pomôcť veriacemu ľudu nájsť spôsoby a pomôcky, ako urobiť toto svedectvo živým a účinným, a tým aj seba povzbudiť, aby ich slovo bolo potvrdené vlastnou činorodou službou. Svet to robí trochu iným spôsobom. Väčšinou drží obviňujúci prst, ktorým poukazuje na všetko negatívne, čo nasledovníci Krista robia. A hoci v poslednej dobe nás obviňujú i z toho, čo my pokladáme za dobré, a od čoho nemôžeme a nesmieme odstúpiť (zachovávanie morálneho zákona), často sú tieto obvinenia v našich hriechoch reálne.

 

Napojení na vinič

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

vinohrad Pre každého z nás je dôležité nejaké spoločenstvo, do ktorého môže patriť – rodina, priatelia, pracovný kolektív. Sú to naši ľudia, s ktorými sme radi. Vyplýva to z ľudskej prirodzenosti – človek je tvor spoločenský, stvorený byť pre- niekoho a s- niekým. Aby spoločenstvo bolo užitočné a zrelé, musí mať dobrý základ – zákon, alebo vzťahy.
Najlepším základom pre naše spoločenstvo je sám Kristus.

 

Kedy byť mučeníkom?

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 4.00 )

facka_dieta_2V kresťanských kruhoch sa neraz opakuje pravidlo, ku ktorému povolával Ježiš svojich nasledovníkov, aby pri nespravodlivosti vedeli nastaviť aj druhé líce. Náročná rada, to je isté. Vypĺňať ju sa darí ozaj len veľmi pokorným ľuďom. U väčšiny ostatných sa hneď prejavuje čnosť spravodlvosti, ktorá nedovoľuje takéto priestupky. No bojím sa, že skôr tu vystupuje priam pohanská túžba odomstiť, aby sme neboli nikomu nič dlžní. Nuž, takí sme my kresťania.

 

Skutočná sláva

E-mail Tlačiť PDF

reality_showPosledných pár rokov sú v televízii módne tzv. reality show, fabrika hviezd, ktorá z obyčajného človeka može urobiť populárnu osobu, známu celej krajine. Túžba byť slávnym je skrytá skoro v každom človeku. Všetci čakáme na svojich päť minút. Nie vždy je táto snaha zlá, ak ide tým správnym smerom, zachováva morálne princípy, neznevažuje vlastnú, ani cudziu osobu a hľadá skutočné hodnoty v tomto konaní.

 

Rozhodovanie

E-mail Tlačiť PDF

decisionĽudská sloboda, ktorá je jedným z najväčších Božích darov, je spojená s jedným problémom – čo si vybrať a s kým sa o tom poradiť. V takýchto situáciách sa ocitáme pravidelne. Drobné rozhodnutia pre nás nie sú problémom. Väčšiou už s nimi máme skúsenosti a na ich základe vieme prijať správne riešenie. No z času na čas stretáme problémy, ktoré budú mať značný vplyv na našu budúcnosť, a kde treba skutočne seriózne porozmýšľať, ako sa rozhodnúť a čo pre to spraviť.

 


Stránka 1 z 5
Kázne

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie

Návod na údržbu značky áut Hyundai