Amerika - informácie

SVD v Argentíne

E-mail Tlačiť PDF
(3 hlasovaní, Priemerná známka: 1.67 )

SvomsaVäčšina prisťahovalcov do Argentíny sa hlásila ku katolíckej cirkvi. Preto neprekvapuje, že zakladateľovi Spoločnosti Božieho Slova Arnoldovi Janssenovi dávali viacerí otázky, prečo sa zaujíma o Argentínu, keď je to katolícka krajina. Zakladateľ odpovedal: "Katolícka cirkev stratila v Severnej Amerike viacero miliónov svojich členov, ktorí sa prisťahovali, ale nemali svojich kňazov. Padli za obeť sektám, ktoré mali svojich hlásateľov. Desaťtisíce prisťahovalcov v Argentíne nemajú ani jedného vlastného kňaza. Má zostať toto Kristovo stádo opustené, bez pastiera?"

 

SVD v Bolívii

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

HoryISpoločnosť Božieho Slova začala svoju misijnú činnosť v Bolívii v roku 1982. Bolívia bola zo začiatku dištriktom paraguajskej provincie. V roku 1991 sa stala samostatnou régiou. Regionálny dom sa nachádza v La Paz. Ďalšie dištrikty sú v Santa Cruz a v Cochabamba.

 

SVD v Brazílii

E-mail Tlačiť PDF
(3 hlasovaní, Priemerná známka: 4.67 )

rioZačiatkom minulého storočia založili prvé misijné stanice naši misionári aj v Brazílii. Pretože však podiel nových duchovných povolaní rastie veľmi pozvoľne, v krajine je nedostatok kňazov. Misijná činnosť tak stále zohráva svoju úlohu. Spoločnosť Božieho Slova ju uskutočňuje v troch provinciách a jednej tzv. régii.

 

Ekvádor - základné informácie

E-mail Tlačiť PDF
(10 hlasovaní, Priemerná známka: 3.60 )

EkvadorAko už napovedá názov krajiny (po španielsky equator = rovník), Ekvádor sa rozprestiera pozdĺž rovníka v severozápadnej časti Južnej Ameriky. Súčasťou štátu sú ostrovy Galapágy vzdialené asi 1000 km na západ v Tichom oceáne.

 

 

Argentína - základné informácie

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

ArgentinaLeží na juhu Južnej Ameriky, jej rozpätie je 3700 km. Na západe štátu sa v severo-južnom smere tiahnu Andy s najvyšším vrchom Aconcagua (6959 m n. m.). Centrálnu časť krajiny utvára od Brazílskej vysočiny na juh ležiaca Laplatská nížina (Pampas, argentínska Mezopotámia /medziriečie/, Gran Chaco). Patagónia zaberá územie na juh od rieky Río Colorado. Zvažuje sa smerom na východ z nadmorských výšok 1 500 m na 50–100 m. Príkrou stenou spadá k pobrežiu Atlantického oceána. V preklade zo španielčiny Argentína znamená krajina striebra. Je jedným z najrozvinutejších priemyselno-poľnohospodárskych štátov Južnej Ameriky a najväčším exportérom poľnohospodárskych produktov na Zemi. Má značné nerastné bohatstvo (ropa, zemný plyn, farebné kovy, vzácne kovy, železná ruda).

 

 


Amerika

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

RSS Nové články z tejto stránky

feed-image RSS článkov z misie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie