Hlavná stránka Aktuality
Aktuality

Kristus vstal zmŕtvych! Aleluja!

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Zmrtvychvstaly hrob4M642x362

 

Dary zo Slovenska do Sierra Leone v Afrike

E-mail Tlačiť PDF

sierra_leone120318_naramky4Deti a mladí v meste Lungi sa tešia z ďalších darov zo Slovenska. V januári tohto roku im bolo, vďaka štedrosti a finančnej podpore mnohých mladých rodín, mladých a detí zo stretiek, saleziánov spolupracovníkov a mnohých ďalších, zaslaných 20 futbalových a 5 basketbalových lôpt. Z darovaných financií na tento účel sa po zakúpení lôpt a zaplatení poštovného ešte zvýšila určitá čiastka. Na žiadosť vedúceho oratória dona Sergeja Gomana SDB v Lungi, a taktiež na podnet Mareka Pančuru SDB, misionára v Sierra Leone, im bolo za zvyšné financie zakúpené a zaslané oblečenie a všetky potrebné predmety, ktoré slúžia k športovej disciplíne teakwondo. „Chlapci tu tento šport majú veľmi radi a je tu veľmi rozšírený. Chcem sa poďakovať všetkým darcom, vďaka ktorým sa títo naši chlapci môžu tešiť z dresov a príslušenstva. Hneď, ako nám balík prišiel poštou, sme zrealizovali turnaj,“ vyjadril sa vedúci oratória don Sergej.

 

Stavba nemocnice spojila Južný Sudán a Slovensko

E-mail Tlačiť PDF
(3 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

web_quo_vadis_don_mathew1Don Mathew, saleziánsky kňaz pochádzajúci z Indie a pôsobiaci v Južnom Sudáne navštívil Slovensko. Vo Viedni, kde priletel 6. marca, ho privítal delegát pre misie na Slovensku don Peter Kuchár SDB. Na nasledujúci deň odcestovali spoločne na východ Slovenska.
Navštívili saleziánskych novicov v Poprade a v ten istý deň sa stretli aj s viacerými ľuďmi z farnosti Ražňany. Počas ďalších dní ich privítali v saleziánskom stredisku a rómskej osade Poštárka v Bardejove a taktiež v stredisku v Prešove. Na týchto miestach sa konala s donom Mathewom prezentácia a beseda.

 

Nový film "O bohoch a ľuďoch" v kinách

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

O_Bohoch_a_ludochMM

Nový film o osudoch cisterciánskych mníchoch čeliacich hrozbe teroristov v Alžírsku v roku 1996 prichádza aj do našich kín na Slovensku od 1.marca.

 

 

 

 

 

   


Stránka 1 z 3
Aktuality

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie