Hlavná stránka Modlitby
Modlitby

Novéna k Duchu Svätému (cez hymnus Veni, sancte Spiritus)

E-mail Tlačiť PDF
(3 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Duch_Svaty_ObrazĎalšia zaujímavá novéna k Duchu Svätému prostredníctvom úvah nad jednotlivými invokáciami k Duchu Svätému v Hymnoch, ktoré sa kresťania modlia už dlhé stáročia... Nech sa páči...

 

Novéna k Duchu Svätému (Bl. Ján Pavol II.)

E-mail Tlačiť PDF
(5 hlasovaní, Priemerná známka: 4.20 )

Jan_Pavol_II_HolubicaMladí přátelé,
Ježíšovo výkupné dílo se uskutečňuje na kříži a ve zmrtvýchvstání. Předtím po tři léta chodil Ježíš po této zemi, učil lidi životu Božího království, dával jim poznat a zakusit Ducha jeho království. Po svém zmrtvýchvstání říká apoštolům: „Přijměte Ducha svatého!“  Dnes se obrací na každého z nás a říká: „Přijměte Ducha svatého a buďte silní ve víře.“ Novénou, kterou se začínáme modlit po slavnosti Nanebevstoupení Páně, si chceme uvědomit, čím jsme se, skrze Ježíše a Ducha svatého, stali. Chceme sobě i světu vyprosit milost prožívání tohoto obdarování.

 

Novéna k Duchu Svätému (sv. Alfonz Liguori)

E-mail Tlačiť PDF
(12 hlasovaní, Priemerná známka: 3.25 )

Alfonz Mária de LuguoriNovéna k Duchu Svätému odzrkadľuje čas modlitby, ktorý apoštoli a Preblahoslavená Panna Mária strávili v Hornej Sieni v čase od Nanebovstúpenia do zoslania Ducha Svätého na Turíce. Tým veľkým darom, udeleným na Turíce, bol dar Ducha Svätého, dar, ktorý bol pre nás zaslúžený utrpením samého Ježiša Krista. Ježiš to dal vedieť, keď povedal apoštolom: „Lebo ak neodídem, Tešitel k vám nepríde. Ale ked odídem, poslem ho k vám" (Jn 16:7).

 

Každodenná modlitba otca

E-mail Tlačiť PDF
(17 hlasovaní, Priemerná známka: 4.29 )

Modlitby_otcovNielen matky sa musia a majú modliť za seba a za svoje deti. Sú to práve otcovia, ktorí majú byť vo svojej rodine kňazmi, privádzajúcimi všetkých k modlitbe, k úprimnému rozhovoru s Bohom. K tomu je ale potrebné, aby sa sami úpenlivo modlili každý deň k Otcovi, od ktorého pochádza každé otcovstvo na zemi. Preto od nás prijmite, milí otcovia, túto modlitbu, ktorú môžete používať vo svojich každodenných modlitbách.

 

Novéna k Duchu Svätému (Kodet)

E-mail Tlačiť PDF
(10 hlasovaní, Priemerná známka: 4.60 )

Duch_Svaty2Ponúkame vám novénu k Duchu Svätému od známeho českého exorcistu Kodeta. Nech sa páči...

 

Modlitba za umenie malých krokov (A.S.Exupéry)

E-mail Tlačiť PDF
(11 hlasovaní, Priemerná známka: 4.45 )

Deti-krokNeprosím o zázrak, Pane, ale o silu pre všedný život. Nauč ma umeniu malých krokov. Sprav ma vynaliezavým a vynachádzavým, sprav ma sebaistým v správny čas.

Obdar ma jemnocitom, aby som dokázal odlíšiť prvoradé od druhoradého.

Prosím o silu kázne a miery, aby som len tak neprekĺzol životom a svoje dni si rozumne rozdelil, aby som neprespal záblesky svetla a vrcholy, a aby som si aspoň tu a tam našiel čas na umelecký zážitok.

Dovoľ mi utvrdiť sa v tom, že snívať o minulosti či budúcnosti mi nepomôže. Pomôž mi čo najlepšie zvládnuť to, čo je najbližšie, pomôž mi pokladať práve prežívanú hodinu za najdôležitejšiu.

 

Modlitba ranného úsmevu

E-mail Tlačiť PDF
(11 hlasovaní, Priemerná známka: 4.45 )

Úsmev dievčaModlitba ranného úsmevu pre Teba...

 

Novéna k Božiemu Milosrdenstvu

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Milosrdenstvo„Túžim, aby si počas týchto deviatich dní privádzala duše k prameňu môjho milosrdenstva, aby načerpali silu, úľavu a všetky milosti, ktoré budú potrebovať v ťažkostiach života, a zvlášť v hodine smrti. Každý deň privedieš do môjho srdca inú skupinu duší a ponoríš ich do mora môjho milosrdenstva. A ja všetky tieto duše privediem do domu môjho Otca. Budeš to robiť v tomto aj v budúcom živote. A duši, ktorú privedieš k prameňu môjho milosrdenstva, nič neodmietnem. Každý deň budeš prosiť môjho Otca pre moje bolestné umučenie o milosti pre tieto duše." Odpovedala som: "Ježišu, neviem, ako sa mám tú novénu modliť, a ktoré duše mám ako prvé priviesť do Tvojho najľútostivejšieho Srdca." A Ježiš mi odpovedal, že mi každý deň povie, ktoré duše mám priviesť do jeho Srdca.

 

Cesta svetla

E-mail Tlačiť PDF
(6 hlasovaní, Priemerná známka: 4.33 )

Zmŕtvychvstanie ženyViera každého kresťana a každého kresťanského spoločenstva sa často prirovnáva k ceste, ktorá predpokladá postupný rast a postupné, stále zodpovednejšie včleňovanie sa do života Cirkvi. Preto je prirodzené, aby sa pobožnosti stávali cestami, ktoré nás majú kamsi priviesť. Takouto pobožnosťou je aj CESTA SVETLA. Nadväzuje na cestu kríža. Začína sa pri hrobe, z ktorého vyráža výbuch radosti z Kristovho zmŕtvychvstania a vrcholí na vrchu Tábor, alebo presnejšie vo večeradle vyliatim Ducha Svätého. Táto pobožnosť sa môže obohatiť aj inými prvkami, skúsenosťami a tvorivosťou iných.

 

Duchovná adopcia nenarodeného dieťaťa

E-mail Tlačiť PDF
(26 hlasovaní, Priemerná známka: 4.92 )

Dieťa a ruky„Národ, ktorý zabíja svoje deti
je národ bez budúcnosti.“

Ján Pavol II.

Dnes na Zvestovanie Pána vám chcem predložiť veľmi zaujímavú možnosť pomoci deťom, ktoré sa ešte nenarodili a sú v ohrození života. Nazýva sa to „Duchovná adopcia nenarodeného dieťaťa.“ Stretol som sa s touto formou pomoci práve pred niekoľkými dňami tu v Rusku v Irkutsku. Každý, kto chce vstúpiť do tejto Duchovnej adopcie, si musí záväzne a dôkladne prečítať nasledujúce vysvetlenia a informácie až do konca. Je  to veľmi dôležité. O čo konkrétne ide?

 

Krížová cesta so sv. Faustínou

E-mail Tlačiť PDF
(6 hlasovaní, Priemerná známka: 3.83 )

Sv. FaustinaMilosrdný Pane, moj pastier, chcem verne ísť za tebou, chcem ťa nasledovať v mojom živote čoraz dokonalejším spôsobom, preto prosím, aby si mi prostredníctvom rozjímania nad tvojim utrpením udelil milosť čoraz lepšie chápania tajomstiev duchovného života. Mária, Matka milosrdenstva, vždy verná Kristovi, veď ma po stopách bolestného utrpenia svojho Syna a vypros mi potrebné milosti k plodnému prežívaniu tejto krížovej cesty. Obetujem ju na úmysel: (napr. kňazov, rehoľných osôb a všetkých, ktorí túžia po dokonalosti).

 


Stránka 4 z 5
Modlitby

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie