Advent

Sv. Štefana

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

sv._Stefan_mucenik Milí bratia a sestry, ktoré dve slová sa podľa vás najčastejšie používajú na charakterizovanie Vianoc? Podľa mňa je to RADOSŤ a POKOJ. Oba aj pravidelne odznievajú na vianočných pozdravoch. Aj navonok sa každý snaží tieto slová prežívať – tešiť sa s blížnymi a chrániť sa všetkých chýb, ktoré by naše spoločné chvíle narušili.

 

Utorok 3. advetný týždeň

E-mail Tlačiť PDF

grule_zmenene

Milí bratia a sestry, kto z nás môže povedať, že sa vždy snaží plniť Božiu vôľu? Je chvályhodné, ak sa nájde takýchto ľudí dostatok. Ale možno nie všetci by sme za seba položili ruku do ohňa.

 

2. adventná nedeľa - B

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

zmenenMilí bratia a sestry, tešíte sa na Kristov príchod? Na oslavu toho prvého iste. Ale myslím skôr na ten druhý príchod – na konci vekov!? S tým asi mnohí z nás tak skoro nerátajú. Očakávame ho, ale máme nádej, že sa tak nestane ešte za nášho života. Lebo podľa Apokalypsy vieme, že to nebude žiaden med.

 

Adventná kázeň o Cirkvi

E-mail Tlačiť PDF

katedrla_spi

Milí bratia a sestry, v prvej polovici adventu sa pripravujeme na druhý Kristov príchod na konci vekov. Neočakávame ho však iba sami, každý osobne, očakávame ho ako spoločenstvo, ktoré on sám založil, je jeho hlavou a chce ho celé priviesť raz a navždy ku sebe. Týmto spoločenstvom je Cirkev.

Teda všetci, ktorí na základe svojej krstnej viery patria ku Kristovi, tvoria Cirkev.

 

 

Vianočná kázeň

E-mail Tlačiť PDF

Svätá RodinaMilí bratia a sestry, isto ste už mnohí zakúsili istú opustenosť, keď ste potrebovali cítiť pri sebe nejakého človeka. Nielen vtedy, keď ste niečím trpeli, ale keď vás tlačila vlastná vina, možno aj hanba, čo sme spravili, alebo komu ublížili. Túžili sme po čím rýchlejšom odpustení a pokoji.

 

Nepoškrnené počatie

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

immaculataDrahí bratia a sestry, viete čo oslavujeme na sviatok Nepoškvrneného počatia Panny Márie?
Keď som bol mladší, myslel som si, že NP znamená, že Panna Mária počala Ježiša bez mužského pričinenia, iba z Ducha Svätého. To by však znamenalo, že všetky ostatné počatia sú poškvrnené; ale to je hlúposť. Lebo vždy tu ide o dar života, ktorý dáva Boh. A keď sa to deje tam, kde sa má, teda v manželstve, má to ešte extra požehnanie.

 

1. adventná nedeľa, rok C

E-mail Tlačiť PDF
(4 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

SvieceDrahí bratia a sestry,
koľko ľudí na našej zemeguli práve teraz v tejto chvíli bdie? Určite bdie matka nad svojím chorým dieťaťom, ktoré sa prevaľuje z boka na bok a od bolesti nemôže zaspať. Bdie študent, pretože zajtra má dôležitú skúšku a ešte sa musí čo to naučiť. Bdie aj zaľúbené dievča, ktoré sa má zajtra konečne stretnúť so svojím milovaným a už sa nemôže dočkať. Bdie aj lekár na oddelení rýchlej zdravotníckej pomoci a čaká, kto zavolá, aby nasadol do sanitky a uháňal niekde v túto noc zachrániť niekomu život. Bdejú aj príbuzní a tí najbližší s nimi aj kňaz pri umierajúcom, modli sa a buď s nádejou čakajú na zázrak alebo s bolesťou na pokojný odchod ich milovaného.

 

 


Kázne

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie