Misionárov

Irkutsk 6 - najväčšia diecéza sveta a spolužiaci

E-mail Tlačiť PDF

Spolužiaci IrkutskTaaak, a práve dnes - 17.10. - ubehol celý mesiac odo dňa, kedy sa moja noha prvý krát dotkla ruskej zeme v Irkutsku, tak ako noha Amstronga mesiaca. Preto pripájam zopár ďalších príbehov a zážitkov z Irkutska, hlavne z našej milovanej farnosti a diecézy, o ktorej som sa dozvedel, že je to najväčšia diecéza na svete (rozlohou) a o mojich milovaných spolužiakoch, na ktorých som si už zvykol ako na svojich najbližších tu v Rusku – niet sa čo čudovať, veď spolu trávime každý deň kopec času v škole. Ale pekne po poriadku...

 

Irkutsk 5 - Bajkal - prvý pohľad, koncert

E-mail Tlačiť PDF
(4 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Irkutsk - BajkalOhlasujem sa po dlhšej dobe... Škola, zaujímavé akcie počas víkendov aj počas týždňa, zopár povinností a zrazu je času tak málo... Inak, dnes je 14. októbra - sviatok Ochrany Panny Márie jej plášťom (v pravoslávnej cirkvi) - a vždy na tento sviatok napadne sneh ako prikrývka zeme, takže odnepamäti je tento sviatok spätý so snehom. A veru, dnes napadol už v poradí druhý sneh tohto roku. No ale pekne po poriadku.
Ešte pred dvoma týždňami ma mladí z našej farnosti pozvali na prvú cestu na Bajkal. Zobrali svoje auto a v nedeľu poobede sme vyrazili na krásnu cestu na najhlbšie a najstaršie jazero sveta, ktoré je považované za zásobáreň celosvetovej pitnej vody – nachádza sa v ňom až 20% všetkej pitnej vody na zemi.

 

Irkutsk 4 - Registrácia a prehliadka centra Irkutska

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Irkutsk4Nadišiel konečne vytúžený deň, kedy som sa mohol spokojne poprechádzať po meste. Prečo? Doteraz som nemal urobenú registráciu na polícii a bez registrácie nemôžete ako cudzinec len tak chodiť po Rusku. To je niečo podobné, myslím, aj u nás. Do troch dní, kdekoľvek by ste boli ako „inostranec“ (cudzinec), musíte sa na miestnej polícii zaregistrovať. Inak vás čakajú veľké pokuty a ak robíte veľké problémy, môžu vás bez pardónu poslať z Ruska do 24 hodín preč a to s ešte väčšími pokutami (to hovorím pre informáciu tým, ktorí by chceli prísť do Ruska na dlhší čas). Ak vás nejaký policajt zastaví, musíte mať vždy pri sebe nielen pas ale aj papierik, ktorý ste dostali v lietadle, v ktorom ste prilietali do Ruska (letušky, akejkoľvek spoločnosti - či ruskej, či z inej krajiny, vám v lietadle tesne pred zletom dolu na matičku ruskú zem rozdajú papieriky, ktoré musíte vyplniť. Jednu polovicu vám odtrhnú na letisku a zoberú a tú druhú musíte nosiť VŽDY v pase so sebou)

 

 

Irkutsk 3 - Darček, HIV a noví spolužiaci

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Irkutsk3Tak, Pane, včera si mi daroval prvý darček – skutočný darček v Rusku. Prvý krát som sa oficiálne učil ruský jazyk a potom, ako sme skončili, rozprával som sa cestou s jedným mladým človekom - Olegom z Mongolska (všetky mená aj krajinu som zmenil - určite by nechcel, aby mnohí vedeli o ňom a o jeho živote...). Keď som mu povedal, že som kňaz, zdôveril sa mi, že on je tiež veriaci, ale nie je katolík. Má priateľku – tá žije v tej krajine, z ktorej pochádza a on tu prišiel na pol roka.

 

 

Irkutsk 2 - Sv. omša a poliklinika

E-mail Tlačiť PDF

Irkutsk2Sv. omša – prvá v mojom novom živote v Rusku, bola a zostane nezabudnuteľná. Nie vždy tu celebruje sv. omšu o. biskup Kyril, väčšinou je na cestách, a keď je doma, väčšinou v nedeľu a na veľké sviatky. Mal som teda zvláštnu milosť, alebo ma naozaj o. biskup chcel privítať aj medzi veriacimi, to neviem, ale asi to bolo to prvé – milosť od Boha. Na sv. omši bolo síce päť a pol človeka, aj to bolo asi päť rehoľných sestričiek – pár človiečikov, ale vôbec mi to nevadilo. (Galéria fotiek z kostola - pozri si fotky)

 

Irkutsk 1 - Let a prvý deň v Irkutsku

E-mail Tlačiť PDF
(3 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Irkutsk1O ceste do Irkutska poviem len zopár vecí – ostatné si pozrite a prečítajte v popiskoch fotiek, ktoré pripájam k článku (galéria IRKUTSK). Takže – celú cestu som cítil poriadnu ochranu a pomoc Panny Márie. A musím povedať, že sa veľmi snažila pomôcť kde sa dalo – hoci som letel prvý krát, všetko šlo hladko po poriadku, nikto ma neokradol, neboli žiadne nepríjemné kontroly ani incidenty. Vo Viedni po chvíľkovom hľadaní našej leteckej spoločnosti, ktorá nebola Sibírska aerolinka ale NIKI laufen, som sa ocitol v pekne zariadenom stredne veľkom lietadle, kde neboli ani sliepky, ani barany, ani mi nohy netrčali z lietadla, ako sa kamaráti zo mňa smiali, keď som im povedal, že letím Sibírskou aerolinkou za 9 tisíc korún až do Irkutska (normálne to stojí 30-40 tisíc korún).

 


Stránka 4 z 4
Zážitky

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie