Misionárov

Moja Veľká noc v Božej komunite Chichilpetec

E-mail Tlačiť PDF
(4 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Lukas_Mizerak_Mexico Pozdravujem všetkých doma na Slovensku a opäť po nejakom čase sa chcem s Vami podeliť o moje nové skúsenosti a dojmy z mojej začínajúcej misie tu v Mexicu. Keďže najprv sa musím naučiť jazyk, moja prvoradá úloha tu, je zvládnuť kurz španielčiny. 15 apríla sa mi podarilo s Božou pomocou a pomocou vašich modlitieb ukončiť prvú časť kurzu a po skúškach nasledovali prázdniny. Tu v Mexicu majú všetci študenti a deti prázdniny týždeň pred Veľkou nocou a týždeň po nej ako aj mnohí štátni úradníci. No ja som hneď ešte v ten deň spolu s mojimi dvoma spolubratmi z Keňe a z Ghany, išiel na krátku misijnú prax – čiže mal som už prvýkrát slúžiť sväté omše sám a byť konečne viac v styku s ľuďmi a samozrejme precvičovať si svoje znalosti so španielčiny. Lenže ako to často býva na začiatku v inej kultúre či krajine, nie všetko hneď sa dá veľmi dobre porozumieť.

 

Moskva 1 - Otcovia! Ste nenahraditeľní!

E-mail Tlačiť PDF
(38 hlasovaní, Priemerná známka: 4.89 )

Moskva_1Taaak priatelia. Prvý krát sa vám po dlhom čase ozývam z Moskvy, kde pracujem v kostole sv. Oľgy v časti Ľublino. (Ak budete mať cestu okolo, zastavte sa na kávičku :). Teraz nie som v Rusku, no opíšem aspoň jeden príbeh človeka, ktorého som v Moskve stretol. Neskôr napíšem viac... Pri rozhovore s jedným mladým mužom – bývalým bezdomovcom v Moskve mi on položil otázku: „Otec Robert, čo mám robiť? Pomôžte mi nájsť seba samého. Ja neviem, kto vlastne som, čo mám v živote robiť, ako vlastne žiť...“ Keď sme sa viac a viac rozprávali, rozpovedal mi svoj príbeh.

 

Irkutsk 18 - Let Irkutsk-Moskva-Viedeň

E-mail Tlačiť PDF
(13 hlasovaní, Priemerná známka: 4.69 )

Irkutsk_18Taaak priatelia - posledné spomienky na Irkutsk a to z môjho odchodu a letu cez Moskvu... Posledné balenie, posledné lúčenie s kostolom, známymi, priateľmi, veriacimi. Aaaaj... ani som si nemyslel, že mi to príde tak ťažké... Ledva som sa ovládol v kostole na poslednej sv. omši v nedeľu, keď som im v rámci oznamov chcel povedať pár slov na rozlúčku. Keď som videl tváre všetkých tých, ktorí mi počas toho roka prirástli k srdcu, normálne som sa zachvel smútkom, že ich opúšťam ale aj radosťou a vďačnosťou za to, že som mal tú milosť poznať také krásne duše. Je to ťažké ale aj krásne zároveň, že ako misionár musím byť ochotný rozlúčiť sa možno aj navždy s miestom a ľuďmi, ktorým som slúžil a ísť na miesta, kam ma volá Boh v dôvere, že On vie, prečo je to potrebné, prečo už nie som potrebný na tom mieste, kde som bol a prečo som potrebný na novom. Všetko má svoj zmysel v úmysloch nášho dobrotivého Otca.

 

Irkutsk 17 - Tábory na brehu Bajkalu

E-mail Tlačiť PDF
(16 hlasovaní, Priemerná známka: 4.81 )

TaboryKaždý rok sa už od začiatku júna až do augusta organizujú v biskupskej chate na brehu Bajkalu detské a mládežnícke tábory pre deti a mladých z celého Irkutského dekanátu. Každá farnosť má svoj týždeň so svojimi sestričkami a kňazmi, ktorí sa o nich starajú. Je to výborná možnosť aj pre deti aj mladých ľudí nielen trochu pookriať v lone nádhernej Bajkalskej prírody, ale sa tu – ďaleko od betónových miest, stretnúť s Bohom skrze modlitby a duchovný program, ktorý pripravujú kňazi a sestričky z jednotlivých farností pre svoje deti. No a na pár takých táboroch som bol prítomný aj ja...

 

Irkutsk 16 - Ostrov Aľchon – Perla Bajkalu

E-mail Tlačiť PDF
(4 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

AlchonAko Bajkalské jazero mnohí nazývajú perlou Sibíri, tak ostrov Aľchon – najväčší ostrov Bajkalu možno spokojne podľa mojej skromnej mienky nazvať perlou Bajkalského jazera. Tento nááádherný ostrov sa nachádza zhruba v strede Bajkalu bližšie k jeho západnému brehu, s ktorým vytvára niečo ako obrovský záliv, ktorému miestni obyvatelia ešte kedysi dávno dali názov „Malé more“. O kráse Aľchonu som počul veľké chály, ale neprikladal som im až takú vážnosť, až kým som tento ostrov nenavštívil. Až keď som na vlastné oči uvidel jeho krásu, predčila všetko to, čo som o ňom počul od priateľov a obyvateľov Irkutska – skutočný skvost Bajkalu. Ale poďme pekne poporiadku.

 

Irkutsk 15 - Návšteva v náručí prírody

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Irkutsk_15Keď som môjmu farárovi Vlodekovi oznámil, že by som o nejaký čas rád išiel k jednej rodinke, ktorú som stretol na konferencii Slovanskej písmennosti - blízko Irkutska na pár dní, Vlodek sa toho hneď chytil a s radosťou mi oznámil, že akurát o niekoľko dní bude v Irkutsku aj on aj brat Tomáš a presne na dva dni môžem ísť preč, pretože potom už obidvaja odchádzajú a ja odísť z Irkutska kvôli povinnostiam nebudem môcť. A tak som sa vybral k Dimovi a jeho rodine ďaleko od civilizácie do náručia krásnej ruskej prírody...

 

Irkutsk 14 - Čínsky Nový rok a moje narodeniny

E-mail Tlačiť PDF
(8 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Irkutsk_14S jednou zo zaujímavostí, ktorá ma postretla ešte pred Veľkou Nocou, som sa s vami zabudol podeliť. Je to Čínsky Nový rok, ktorý u nás v Irkutsku oslavovali moji spolužiaci Vietnamci a spolu s nimi všetci študenti krajín, kde sa tento sviatok považuje za najdôležitejší sviatok roka. Okrem študentov z Číny ide hlavne o študentov Severnej a Južnej Kórey, Mongolska, Nepálu, Bhutánu a Vietnamu. A tak som bol pozvaný na oslavy Nového roka. To som ešte netušil, že tieto oslavy nebudú v úzkom kruhu ale pompézne oslavované v asi dvojhodinovom kultúrnom programe v spoločnosti viac ako 200 Vietnamcov a asi tridsiatich pozvaných hostí z rôznych krajín...

 

Irkutsk 13 - Zázrak na Veľkú Noc

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Irkutsk_13_Velka_NocNiekoľko dní pred Veľkou nocou sa nám so spolužiakmi podarilo navštíviť ešte zamrznutý Bajkal. Akási dizajnérska olympiáda na našej univerzite zorganizovala pre svojich súťažiacich výlet na Bajkal a my sme sa zviezli spolu s nimi. Cestou k Bajkalu nás sprevádzal výklad vedúcej Irkutskej galérie moderného umenia Nadeždy Petrovny. A tak som sa dozvedel nové veci o Irkutsku a Bajkale.

 

Gauda

E-mail Tlačiť PDF
(4 hlasovaní, Priemerná známka: 4.00 )

gaudaGauda, meno jednoduchej ženy, ktorá svoj život zasvätila Bohu.

Ak ma moje vedomosti z latinčiny neklamú, tak by jej meno malo byť spojené so slovom radosť. Keď som ju spoznala, hneď som pochopila, že je tomuto menu naozaj verná.

 

 

 

Obyčajná návšteva s neobyčajným posolstvom

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 3.50 )

atanazioV Ugande som „už“ piaty mesiac. Snažím sa hľadať a nachádzať svoje „miesto“, tak v mojom vnútornom živote ako i vo vonkajších okolnostiach. Pokúšam sa robiť prvé kroky na ceste formácie troch postulantiek, ktoré sú mi zverené. A stále sa modlím, aby som bola nástrojom, ktorý Boh môže používať podľa svojich plánov.

 


Stránka 2 z 4
Zážitky

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie