O láske

Skloňovaná

E-mail Tlačiť PDF

malyRusin.zmens

 

Každému sa v spojení s májom vybavuje v pamäti ako prvé slovo láska. Veď akoby aj nie, keď všade naokolo príjemná jarná atmosféra s čerstvo rozkvitnutou prírodou, mnohými kvetmi a veselým spevom vtákov dáva najavo krásu stvorenia a nový život. Za tým všetkým stojí Láska.
No nie taká, akú si ľudia zvyknú obyčajne predstavovať. Jej prameň nie je v sile pohľadu dvoch zamilovaných ľudí, ale v tom, kto túto lásku sám predstavuje – v Bohu. A to je niečo omnoho hlbšie.

 

Skutočné odpustenie?

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Skutočné odpustenieBožou túžbou a jednou z jeho vlastností je odpustenie. Boh túži každému z nás odpustiť, veď už ústami Ezechiela hovorí: „Či môžem mať záľubu v smrti hriešnika? - hovorí Pán Boh - a či nie v tom, aby sa odvrátil od svojich ciest a žil?“ (Ez 18, 23) Chce, aby sme sa odvrátili od vecí, ktoré nás ničia niekedy postupne a rafinovane, inokedy, keď už nadobudnú silu a prevahu nad našou vôľou, ničia nás priamo bez „pardónu“. Vtedy sme už voči nim bezmocní a jediný, kto nás môže z toho dostať, je Boh.

 

Ťažký začiatok

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Bratska_laskaKeď si kúpime nejaký nový domáci spotrebič, napríklad kuchynský robot, či televízor, určite ho chceme hneď vyskúšať. Môže sa stať, že nám radosť z novo zakúpeného výrobku veľmi rýchlo pominie. Prečo? Zistíme, že po jeho zapnutí nefunguje.
Hovorí sa, že každý začiatok je ťažký. Často sme postavení na akési začiatky. Prvý deň v škole, rozhodnutie sa pre konanie nejakej novej neznámej činnosti, hlbšie uvedomenie si toho, čo chcem od života, prvý pracovný týždeň. Začiatok je spojený s niečím, alebo niekým novým, novými stretnutiami, vzťahmi. Prichádzame do nového prostredia s predstavami, plánmi a očakávaniami, kde sa stretávame s novým okolím, s novými ľuďmi.

 

Splynutie a zjednotenie s Tebou

E-mail Tlačiť PDF
(6 hlasovaní, Priemerná známka: 4.33 )

Jezis - srdce zjednotenie splynutieJežišu, mojou jedinou a poslednou túžbou je i bude úplne a navždy sa s tebou zjednotiť, splynúť s Tebou v láske tak ako milovaní, ktorí už cítia medzi sebou iba hlbokú harmóniu, spojenie v jedno, ako tancujúci splynúci v dokonalej súhre tiel a duší, myslí a túžob, ako hlasy nádherne spievajúcich prepletajúcich sa v dokonalý neopakovateľný súzvuk, ako západ slnka zasnúbený s oblakmi v prekrásnej obdivuhodnej a dych vyrážajúcej súhre svetla a farieb...

 

Milovaný Milovanému

E-mail Tlačiť PDF
(20 hlasovaní, Priemerná známka: 4.50 )

Jezis SrdceJežišu, si mojím ženíchom... Tak hlboko blízky ako nikto z ľudí... Poznáš ma ako nik z milujúcich okolo... Tvoja láska je tak nežná a intímna, akú nedokáže dať svojej neveste žiaden ženích na svete... Nikto ťa, môj milovaný nenahradí v tvojej láske ku mne... Nik nemá väčšiu lásku, ako ty... obrovskejšiu  než vesmír, hlbšiu než oceán, nežnejšiu než matka túliaca svoje dieťa k svojim prsiam, bláznivejšiu než láska zamilovaného, ktorý kvôli milovanej urobí všetko možné aj nemožné, len aby si ju získal, prejde cez najväčšie nebezpečenstvá, riskuje vlastný život, aby obohatil život tej, bez ktorej si nevie predstaviť svoj život...

Všetko toto, si Ty, môj Milovaný, všetko toto si do nás vložil ty. Ak by si nám to nevtlačil do duše, nedokázali by sme nič z toho... Preto to všetko musíš mať v prehojnejšej miere v sebe ty sám.

 

Krátka úvaha o Ježišovej láske

E-mail Tlačiť PDF
(6 hlasovaní, Priemerná známka: 4.33 )

Jezis-pastierKrátka úvaha o Ježišovej láske od François-Marie Léthel OCD. Odporúčam. Naozaj veľmi silné...

 


Stránka 2 z 2
Úvahy

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie