O Advente

Čo dokáže reflexný pásik

E-mail Tlačiť PDF

Tí, ktorí ste šoféri viete, že akí ste večer vďační chodcom, ktorí majú na sebe čo i len kúsoček niečoho reflexného, ktoré zasvieti, keď sa auto blíži k chodcovi a šofér ho nezbadá na poslednú chvíľu. A viete veľmi dobre, aké je to nebezpečné a nepríjemné, keď neosvetleného chodca zbadáme na poslednú chvíľu. A čo my? Sme schopní odrazu svetla – Svetla, keď si na nás niekto „posvieti“? Alebo sú reflexné pásky našej duše už vyšúchané a neodrážajú svetlo?
Zaujímavé pri týchto reflexných páskoch je, že oni svietia len za tmy, len na priamom svetle a nesvietia nepríjemne. A čo my? Nesvietime niekedy až príliš nepríjemne „do očí“? Ako byť tým príjemným svetlom sveta? Skúsme cez tento advent skúmať to Svetlo, ktoré máme odrážať...

Share/Save/Bookmark
 

Ukáž mi, Pane, svoje cesty...

E-mail Tlačiť PDF

„Ukáž mi, Pane svoje cesty a pouč ma o svojich chodníkoch. Veď ma vo svojej pravde a uč ma, lebo ty si Boh, moja spása, a v teba dúfam celý deň.“ (Ž 25,4-5)

 

Milí moji,

opäť tu máme adventný čas. Rozmýšľala som, či a ako mám začať prežívať toto adventné obdobie. Pri čítaní nedeľňajších textov, ma upútal práve vyššie uvedený text a urobila som si z neho taký ústredný motív tohtoročného adventu. Vyznačené slovíčka mi hovoria, že mám zabudnúť na „moje“ a sústrediť sa na „Jeho“... ... cesty...., ...chodníky..., .... pravdu....

Share/Save/Bookmark
 

Narodeniny

E-mail Tlačiť PDF

Stretnutie-ludiaPomaličky sa dostávame do finále nášho adventu. Už za pár dní budeme oslavovať Ježišove narodeniny.

 

Prekvapenie

E-mail Tlačiť PDF
(4 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Dieta_udiv„Keď Jánovi poslovia odišli, začal hovoriť zástupom o Jánovi: „Čo ste vyšli na púšť vidieť? Trstinu zmietanú vetrom? Alebo čo ste vyšli vidieť? Človeka oblečeného do jemných šiat? Veď tí, čo sa skvostne obliekajú a žijú v rozkošiach, bývajú v kráľovských domoch. Teda čo ste vyšli vidieť?“

 

Kto je ten, ktorý má prísť?

E-mail Tlačiť PDF

Dieta-doveraJán si zavolal dvoch zo svojich učeníkov a poslal ich k Pánovi s otázkou: "Ty si ten, ktorý má prísť, alebo máme čakať iného?"

 

 

Lk 7,19

 

Áno, idem...

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Dieta_krok„Čo poviete na toto? Istý človek mal dvoch synov. Prišiel k prvému a povedal mu: „Syn môj, choď dnes pracovať do vinice!“ Ale on odpovedal: „Nechce sa mi.“ No potom to oľutoval a šiel. Išiel k druhému a povedal mu to isté. Ten odpovedal: „Idem, pane!“ Ale nešiel. Kto z týchto dvoch splnil otcovu vôľu?“ Odpovedali: „Ten prvý.“ Ježiš im povedal: „Veru, hovorím vám: Mýtnici a neviestky vás predchádzajú do Božieho kráľovstva. Lebo k vám prišiel Ján cestou spravodlivosti, a neuverili ste mu. Ale mýtnici a neviestky mu uverili. A vy, hoci ste to videli, ani potom ste sa nekajali a neuverili ste mu.

 

Dať to najlepšie

E-mail Tlačiť PDF

DarovatV rôznych etapách našej duchovnej cesty má každý z nás isté ťažkosti rozšíriť vlastné očakávania a opustiť pohodlie, keď je ono v protiklade s Božím slovom. Všetci potrebujeme prijať skutočnosť, že Boh nie vždy koná a hovorí tak, ako by sme očakávali. A tak je to dobre. Veď Ježiš nám prisľúbil, že urobí všetky veci nové - a to platí aj pre našu myseľ, srdce a náš spôsob správania sa. (časopis: Slovo medzi nami)

 

Radujme sa, potešme sa

E-mail Tlačiť PDF

Deti_usmevOn odpovedal: "Počul som tvoj hlas v záhrade, nuž bál som sa, lebo som nahý a preto som sa skryl." Vravel mu: "Kto ťa upozornil, že si nahý?! Jedol si azda zo stromu, z ktorého som ti jesť zakázal?

 

Advent alebo adventure???

E-mail Tlačiť PDF

CestaSlovíčko adventure sa v anglickom slovníku prekladá: 1. dobrodružstvo, 2. špekulácia (obchod) odvážiť sa riskovať a prídavné meno adventurous ako odvážny, riskantný. Slovko advent s veľkou pravdepodobnosťou nie je odvodené od tohto slovíčka, ale páči sa mi tá vizuálna i významová spojitosť medzi týmito slovíčkami.

 

Vianočné pozvanie k narodeninám

E-mail Tlačiť PDF
(11 hlasovaní, Priemerná známka: 4.64 )

Dieta Vianoce Ježiš

Ako dobre vieš, moje narodeniny sa blížia. Každý rok sa koná oslava na moju počesť a myslím si, že tak bude aj tento rok. Počas týchto dní veľa ľudí nakupuje darčeky. Rozhlas a televízia vo svojich reklamách na každom kroku upozorňujú svet na moje blížiace sa narodeniny. Je krásne vedieť, že najmenej raz ročne si niektorí ľudia na mňa spomenú. Ako iste vieš, oslava mojich narodenín začala už pred mnohými rokmi. Spočiatku ľudia chápali a boli vďační za všetko, čo som pre nich urobil. Teraz sa zdá, že nik už nepozná skutočný dôvod osláv. Rodiny a priatelia sú spolu, zabávajú sa, ale nevedia, koho narodeniny vlastne oslavujú.

 


Stránka 2 z 3
Úvahy

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie