O modlitbe

Otče náš slovami Otca

E-mail Tlačiť PDF
(5 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Modlitba_dieta3Ako by asi vyzeral rozhovor Boha s človekom dnešnej dobry, kotrý sa modlí Otče náš ako svoju dennodennu "dávku" zaručujúcu, že Boh ho po smrti uuurčite zoberie priamo k sebe...?

 

Pred Sviatosťou pokorne a s túžbou

E-mail Tlačiť PDF
(7 hlasovaní, Priemerná známka: 4.71 )

Eucharistia_Adoracia3Ježiš, prečo často odchádzam z kostola zo sv. omše bez sily taký, ako som prišiel?

 

Ak si, Bože, tak rýchlo niečo urob! (Modlitby detí)

E-mail Tlačiť PDF
(8 hlasovaní, Priemerná známka: 4.50 )

Deti_vety"Bože, mnohí neveria, že si.
Ak si, tak rýchlo niečo urob!"

Nie nadarmo Ježiš postavil dieťa doprostred apoštolov a povedal: "Ak nebudete ako deti, nevojdete do Nebeského kráľovstva!" - a to nie je vyhrážka, ani veta, ktorú povedal len tak mimochodom, ktorú si netreba všímať. Je to holý fakt. Oznam - ak to tak bude - vojdeš - budeš toho schopný. Ak to tak nebude - nebudeš schopný doň vstúpiť. Preto je tak dôležité premýšľať nad tým, čo znamená pre mňa byť ako dieťa - určite Ježišovi nešlo o naivitu, detinskosť, ale o úplnú odovzdanosť dieťaťa do rúk svojho otca. Nech nám k týmto úvahám pomôžu samotné modlitby detí...

 

Ježišova modlitba

E-mail Tlačiť PDF
(6 hlasovaní, Priemerná známka: 4.67 )

Nikto Iny"Pane Ježišu Kriste, Synu Boží, zmiluj sa nado mnou hriešnym." - toto sú slová Ježišovej modlitby, jedného z klenotov našej východnej duchovnosti. Opakovanie takejto alebo podobnej formuly (napr. Pane Ježišu Kriste, zmiluj sa nado mnou) je najjednoduchším spôsobom, ako sa naučiť ustavičnej modlitbe (pozri 1 Sol 5,17). Nazýva sa tiež modlitbou srdca.

 

Modlitba je svetlom duše (Pseudo-Chryzostom)

E-mail Tlačiť PDF
(6 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Modlitba-svetloModlitba, čiže rozhovor s Bohom, je najvyšším dobrom, lebo je spoločenstvom a zjednotením s Bohom. Ako sa telesné oči rozjasňujú, keď vidia svetlo, tak aj duša upriamená na Boha je ožiarená jeho nevýslovným svetlom. Hovorím o modlitbe, ktorá nie je zvyková, ale vychádza z duše; ktorá nie je obmedzená na určitý čas alebo hodinu, ale sa koná stále, v noci i vo dne.

 

 

 


Úvahy

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie