Hlavná stránka Misie - rôzne Dokumenty o misiách
Misie - rôzne misijné témy

Posolstvo Sv. Otca Františka k Svetovému dňu misií 2013

E-mail Tlačiť PDF
(5 hlasovaní, Priemerná známka: 4.40 )

Sv. Otec FratisekMDrahí bratia a sestry,
tento rok slávime Svetový deň misií v čase, keď sa končí Rok viery, ktorý bol významnou príležitosťou na prehĺbenie nášho priateľstva s Pánom a na naše povzbudenie, aby sme ako Cirkev odvážne ohlasovali evanjelium. V tomto duchu vám chcem ponúknuť niekoľko myšlienok.

 

Posolstvo sv. Otca Benedikta XVI. k svetovému dňu misií 2012

E-mail Tlačiť PDF

Benedikt XVI M„... povolaní umožniť, aby zažiarilo Slovo pravdy“
(apoštolský list Porta fidei, 6)

Drahí bratia a sestry!
Slávenie Svetového dňa misií (21.10.2012) nadobúda tohto roku osobitný význam. Súčasne sa totiž slávi 50. výročie koncilového dekrétu Ad gentes, začiatok Roku viery a otvorenie Biskupskej synody na tému novej evanjelizácie, čo posilňuje odhodlanie Cirkvi angažovať sa v misiách ad gentes s ešte väčšou odvahou a zápalom, aby evanjelium dosiahlo až samý kraj zeme.

 

Posolstvo Sv. Otca Benedikta XVI. k Svetovému dňu misií 2010

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Benedikt_pozdravBudovanie cirkevného spoločenstva je kľúčom k misiám... To je hlavná myšlienka posolstva sv. otca Benedikta XVI. k misijnej nedeli 2010.

 

Posolstvo Sv. Otca Benedikta XVI. k Svetovému dňu misií 2011

E-mail Tlačiť PDF

Benedikt_ruky

„Ako mňa poslal Otec, aj ja posielam vás” (Jn 20, 21)
To je hlavná myšlienka posolstva sv. otca Benedikta XVI. k misijnej nedeli 2010.

Na začiatku nového tisícročia kresťanskej éry pri príležitosti Jubilejného roku 2000 ctihodný Ján Pavol II. dôrazne pripomenul, že je nutné obnoviť si záväzok ohlasovať všetkým evanjelium „s tým istým nadšením, ktoré bolo vlastné kresťanom prvej generácie“ (apošt. list Novo millennio ineunte, 58). Je to najcennejšia služba, ktorú Cirkev môže poskytnúť ľudstvu i každému jednotlivému človeku pri jeho hľadaní hlbokých dôvodov pre plné prežívanie vlastnej existencie. 

 

Smelo zvestovať Kristovo tajomstvo

E-mail Tlačiť PDF
(3 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

misie dievčatáHoci každý Kristov učeník je podľa svojich možností povinný šíriť vieru, Kristus Pán vždy povoláva spomedzi svojich učeníkov tých, ktorých sám chce, aby boli s ním a aby ich posielal kázať pohanom. Preto prostredníctvom Ducha Svätého, ktorý rozdeľuje charizmy na všeobecný úžitok, ako chce, roznecuje v srdciach jednotlivcov misijné povolanie a v Cirkvi vzbudzuje inštitúcie, ktoré sa osobitne venujú evanjelizácii, čo je všeobecnou úlohou celej Cirkvi.

 


Stránka 1 z 2
Misie

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

RSS Nové články z tejto stránky

feed-image RSS článkov z misie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie