Hlavná stránka Príbehy Krátke poučné
Krátke poučné príbehy

Piesok, kameň a priateľstvo

E-mail Tlačiť PDF
(8 hlasovaní, Priemerná známka: 4.75 )

PúšťDvaja priatelia sa vydali na cestu cez púšť. A ako to už medzi priateľmi býva, na ceste sa pre čosi malicherné veľmi pohádali. Vyprovokovali jeden druhého natoľko, že jeden z nich dal zrazu facku druhému. Dotyčný onemel. No prv, než by niečo povedal, rýchlo sa zohol a napísal prstom do piesku: "Dnes mi môj najlepší priateľ dal facku."

 

O hluchej optimistke

E-mail Tlačiť PDF
(8 hlasovaní, Priemerná známka: 4.50 )

ZabkaBola raz jedna skupina žabiek, ktoré sa chceli pretekať. Chceli sa dostať na veľmi vysokú vežu. Na atrakciu sa prišlo pozrieť veľmi veľa divákov, aby si pozreli súťaž a povzbudzovali žabky. Súťaž sa začala...

Ale z prítomných divákov nikto neveril, že sa niektorej zo žabiek podarí dostať sa na vrchol veže. Krútili hlavami a hovorili: „Oh, to je príliš namáhavé!!! Nikdy sa im to nepodarí!“ Alebo: „To sa im nemôže podariť, lebo veža je príliš vysoká!“

 

O veľkej strate a ceste s Ježišom

E-mail Tlačiť PDF
(3 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Rembrandt EmauzyJeden z obrazov holandského maliara Rembrandta zobrazuje Ježiša, ktorý sedí spolu s dvoma učeníkmi. Obraz sa pokúša zachytiť radosť a nadšenie na tvárach učeníkov v momente, keď spoznali Ježiša.

Istý sprievodca ukazoval tento obraz návštevníkom v múzeu, kde bol vystavený. Na priblíženie toho, čo obraz vyjadruje, začínal rozprávaním príbehu z evanjelia o dvoch emauzských učeníkoch, ktorí zronení odchádzali po veľkonočných udalostiach preč z Jeruzalema znechutení a utrápení a ako sa k nim cestou pridal zmŕtvychvstalý Kristus.

 

O chlapcovi, ktorý hľadal lásku

E-mail Tlačiť PDF
(18 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Chlapec smútokV jednej malo známej dedinke na severe jednej ďalekej krajiny býval chlapec, ktorý sa nijako nelíšil od ostatných chlapcov. Mal len jednu zvláštnu vlastnosť a tou bolo neustále posedávanie na okraji cesty. Nikto nevedel prečo tam sedáva, no nikto sa ho na to nespýtal. Všetci, čo okolo neho prechádzali sa niekam ponáhľali. Jeden sa ponáhľal domov k deťom, druhý utekal na pole, aby mu nezmoklo seno tretí bežal do práce. A tak to bolo so všetkými. Až jedného dna....

 

Bambus a jeho obeta

E-mail Tlačiť PDF
(8 hlasovaní, Priemerná známka: 4.00 )

 

Bambus_obetaV jednej záhrade plnej nádherných stromov, kvetov a všemožných rastlín, rástol najkrajší strom zo všetkých navôkol – mohutný bambus, aký doteraz nikto nikde ešte nevidel. Pán záhrady sa každé ráno, prechádzajúc sa po záhrade, vždy zastavil pri svojom milovanom bambuse, láskal ho a prehováral k nemu tie najkrajšie slová, aké kto kedy počul. Vtáky sa vtedy zlietali z celej záhrady k bambusu, aby si vypočuli nádherné slová lásky, vďaka ktorým bambus ešte viac krásnel, mohutnel a rástol do závratných výšok. V jedno ráno však Pán prišiel zamyslený s akousi škvrnou bolesti na jeho tvári.

 

Klietka našich hriechov

E-mail Tlačiť PDF
(8 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

KlietkaJeden starý kňaz, prišiel raz v jedno veľkonočné nedeľné ráno do kostola a doniesol so sebou hrdzavú, skrivenú starú vtáčiu klietku, ktorú položil vedľa oltára. Viacerí ľudia v údive nadvihli obočie, keď prehovoril: "Včera som sa prechádzal po meste a uvidel oproti chlapca, ktorý niesol túto klietku. Boli v nej tri malé vtáčiky, trasúce sa chladom a strachom.
Zastavil som ho a spýtal sa:
"Čo to tam máš, synak?"
"Len pár starých vtákov," odpovedal.
"Čo chceš s nimi robiť?" spýtal som sa.
"Zobrať ich domov a hrať sa s nimi," odpovedal. "Budem ich dráždiť, aby sa pobili. Stavím sa, že sa, že to bude zábavné."

 

O kráľovi a štyroch ženách

E-mail Tlačiť PDF
(12 hlasovaní, Priemerná známka: 4.83 )

Štyri ženy - posledná duša(Krásny príbeh k dušičkám) Bol raz jeden kráľ, ktorý mal štyri manželky.
Najviac miloval štvrtú ženu. Obliekal ju do drahých šiat a staral sa o ňu ako najlepšie vedel. Vždy dostávala to najlepšie.
Svoju tretiu ženu tiež veľmi ľúbil a vždy sa ňou chválil pred inými kráľmi, hoci sa bál, že ho jedného dňa opustí a uprednostní niekoho iného.
Rád mal aj svoju druhú ženu. Jej sa mohol so všetkým zdôveriť, pretože vždy k nemu bola milá, pozorná, trpezlivá. Zakaždým keď mal problémy, sa jej zveril a ona bola jeho oporou v ťažkých chvíľach.
Prvá kráľova žena bola verná partnerka a významne prispela k zveľadeniu kráľovho bohatstva. Kráľ ju však nemal veľmi rád, málokedy si ju všimol, hoci ona mu prejavovala vrúcnu a oddanú lásku.

 

Dve zrkadlá

E-mail Tlačiť PDF
(5 hlasovaní, Priemerná známka: 4.60 )
RozhovoryRaz si Satan vymyslel hru, aby sa pobavil. Vyna­šiel diabolské zrkadlo, ktoré malo magickú moc. Všetko, čo bolo krásne a dobré, bolo v tom zrkadle úbohé a znetvorené, a čo bolo zlé a škaredé, v ňom bolo veľké a krásne do najmenšieho detailu. Satan so svojím strašným zrkadlom chodil krížom-krážom po celom svete. Každý kto sa doňho pozrel, sa zhrozil. Všetko v ňom bolo znetvorené a obludné. Zloduchovi sa to veľmi páčilo.
 

Mladík

E-mail Tlačiť PDF
(4 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )
OknoJeden mladík na pretekoch púšťou zablúdil medzi dunami a skalami a stratil orientáciu, ale nie ducha a odvážne vykročil. Po niekoľkých hodinách neistého blúdenia pod žeravým slnkom sa prihlásilo vyschnuté hrdlo a pálčivý smäd. Opustili ho sily aj odvaha.
 

Maličkosť

E-mail Tlačiť PDF
(5 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

LesPán farár veľmi starostlivo pripravoval všetky slávnosti vo svojej farnosti. Bola to najmä slávnostná procesia na Božie Telo. Chcel, aby bol tento sviatok veľkou udalosťou pre celú dedinu. Tri mesiace pred sviatkom zvolal prípravný výbor a pridelil skupinám potrebné úlohy. V deň slávnosti už bola nastúpená celá dedina.

Presne o pol jedenástej procesia vykročila.


 
Viac článkov...


Stránka 3 z 4
Príbehy

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie