Hlavná stránka Biblia Úvahy nad Sv. Písmom
Úvahy nad Sv. Písmom

Dych života

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Oxomoco_a_CipactonalO dychu života v kultúre Aztékov nám rozpovie vo svojej biblickej úvahe P. Darius Čarš SVD.

 

Povolaní deliť sa

E-mail Tlačiť PDF

Guarani_dievcataĎalšia úvaha P. Dariusa Čarša SVD o schopnosti a povolaní deliť sa. Nech sa páči...

 

"Bohatstvo" amerického kontinentu

E-mail Tlačiť PDF

Potosi-Maria2Ďalšia úvaha nad bibliou a kultúrou Latinskej Ameriky o bohatstve amerického kontinentu...

 

Vytrvalosť a kresťanská solidarita

E-mail Tlačiť PDF

Mayovia-kresbaPater Darius Čarš - misionár v Bolívii, začína seriál úvah nad Bibliou z pohľadu rôznych kultúr - tentoraz to bude kultúra Mayov....

 

Moja biblia - prečítaš ju celú?

E-mail Tlačiť PDF

BibliaPrameň, ktorý mám k dispozícii, vyšiel pod názvom Sväté písmo Starého i Nového zákona (Rím 1995) a má 2 624 husto vysádzaných strán na žltkastom papieri, ktorý je tenký vzhľadom na hrúbku knihy. A predsa má tento zväzok chrbát široký takmer osem centimetrov. Takéto knihy sa čítajú celý život. Takéto knihy sa nečítajú ako romány. A predsa to chcem skúsiť. Prečítať Bibliu od A po Z. Od prvej strany po poslednú. Kontinuálne. Dúfam, že tak zachytím niečo, čo sa pri fragmentárnom čítaní vytráca.

 

Slovo

E-mail Tlačiť PDF

SlovoV dnešnej dobe preplnenej informáciami, ktoré človeka úplne presahujú, si už ani nedokážeme uvedomiť význam a pojem slova. A predsa, práve slovo je tým prostriedkom, ktoré si vyvolil Boh, aby sa prihovoril človeku.

 

Vzkriesení

E-mail Tlačiť PDF

VzkrieseniV tajomstve Veľkej noci si pripomíname a oslavujeme smrť a zmŕtvychvstanie nášho Pána Ježiša Krista. Apoštol Pavol nám hovorí, že v tomto tajomstve je ukrytý dvojaký aspekt. Tým prvým je sebaobetovanie Kristovo za nás a tým druhým je pascha - prechod každého kresťana od starého k novému životu. V prvom liste Korinťanom nám apoštol píše: "Vyčistite starý kvas, aby ste boli novým cestom. Ste totiž akoby nekvasený chlieb. Veď bol obetovaný náš veľkonočný Baránok, Kristus" (1 Kor 5,7). Kristova Veľká noc sa už "stala", sloveso je tu v minulom čase: "bol obetovaný".

 

Ovocie

E-mail Tlačiť PDF

Ovocie"Ale ovocie Ducha je láska, radosť, pokoj, zhovievavosť, láskavosť dobrota, vernosť, miernosť, zdržanlivosť." (Gal 5,22)

V tomto čase chodíme zbierať prvé ovocie do našich záhrad. Sme plní očakávania, či naša námaha, ktorú sme investovali počas jarných, ale aj jesenných prác, prinesie úrodu čerstvého a zdravého ovocia.

 

Cesta

E-mail Tlačiť PDF
CestaV lete je čas oddychu, dovoleniek, cestovania... Práve v tomto čase sa naša pozornosť upriamuje hlavne na "cestu", po ktorej sa dostaneme k nášmu vytúženému cieľu. Mapy nám napr. ukazujú ako sa najlepšie, bezpečne a najrýchlejšie dostaneme ku chate alebo na vrchol hory. Pracovníci cestovných kancelárii, nás ubezpečujú, že tá či oná cesta k moru je bezpečná, rýchla a dokonca je v akcii!!! Človek má možnosť výberu, kam a ako pôjde. Stačí si vybrať.
 


Biblia

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie