Dobrovoľníkov

Škôlka pre africké deti v Shelui

E-mail Tlačiť PDF
(10 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Tanzania-ZuzkaČo máme nové? Ako to vyzerá s našou stavbou? S deťmi? Náš pôvodne trojmesačný pobyt sa akosi predĺžil, začíname november a my stále nevieme dať zbohom tomuto „Bohom“ zabudnutému miestu.

 

V obľube u ľudí - Mozambické novinky od Majky

E-mail Tlačiť PDF
(4 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

priatelia_titulkaNaposledy som vám vyrozprávala, ako sa tento rok zatiaľ darí nášmu projektu YWAM Maputo. Ale aký je tento rok pre mňa osobne?

Možno väčšina z vás bude so mnou súhlasiť, že najdôležitejšou časťou života sú vzťahy – akékoľvek. Nedajú sa vynechať nie len v osobnom živote ale ani žiaden „business“, projekt či iná práca sa bez nich nezaobíde. A tu v Afrike to platí dvojnásobne.

Pamätáte si ešte ako som na začiatku roku písala, že tento rok by mal byť rokom “vzmáhania sa v duchu, múdrosti, Božej milosti a obľube u Boha i u ľudí” (Lk 2, 40.52)? A presne taký je. Takže dnes by som sa s vami rada podelila najmä o časti “v obľube u ľudí”, čo je dobrým základom, nech sa už v mojom mozambickom dobrodružstve stane čokoľvek.

 

Žijem vnútri Biblie

E-mail Tlačiť PDF
(4 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

ryby“Keď (Ježiš) vystúpil a videl veľký zástup, zľutoval sa nad nimi… Vy im dajte jesť! … Nemáme tu nič, iba päť chlebov a dve ryby. … Prineste mi ich sem! … Potom vzal päť chlebov a dve ryby, pozdvihol oči k nebu, dobrorečil nad nimi, lámal ich a dával svojim učeníkom a učeníci zástupom.”

 

Čo sa tak asi hnalo mysľou učeníkov, keď každý z nich kráčal s pár kúskami chleba a jeden či dvoma kúskami ryby k “svojej” prvej skupine 50 – 100 hladných ľudí?

 

Afrika ťa prekvapí

E-mail Tlačiť PDF
(3 hlasovaní, Priemerná známka: 3.67 )

prekvapenia

Milí priatelia, ja viem, ja viem, ja viem... dnešný diel sa mal volať „Prelom rokov“ a teda mal doraziť v prvom týždni po Novom roku. No, ale hneď takto pri začiatku roku sa nám „zopár“ vecí skomplikovalo – najskôr nám netiekla niekoľko dní voda, potom som v rámci veľkého novoročného upratovania svojho bytu robila niekoľkodňovú dezinfekciu a dezinsekciu, no a tiež nemálo dní som strávila na viacerých úradoch kvôli najrôznejším papierovačkám. Takže nakoniec sa všetko podarilo a moje rozprávanie o Afrike pokračuje... ;o)

 

 

Ako Majka angličtinu v Mozambiku učila

E-mail Tlačiť PDF
(4 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

 

ELSMilí priatelia, trochu mi to trvalo, kým som vám poslala ďalší diel môjho seriálu, ale to viete všetky tie vianočné prípravy... no, kto by si to potom nechcel užiť naplno? Tongue outTakže dnes je to „7 jednoduchých krokov“ alebo „Ako Majka angličtinu učila“. Nabudúce „Prelom rokov“ alebo „4 mesiace v Maputo“. Želám vám veselý štart do roku 2011.

 

Projekt YWAM Maputo

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

YWAM_posterMilí priatelia. Ako sa máte? Ja mám od piatku vianočné prázdniny od učenia angličtiny a tak šprtám portugalčinu a využívam dlhé africké večery na písanie správ o mne. Pretože je toho stráááááááášne veľa (som tu iba 3 mesiace, ale mám pocit, ako by prešiel celý rok), vyrobila som pre vás taký malý „seriál“. Dnes vám posielam prvú časť a je o projekte, ktorého som súčastou. Prajem vám príjemné čítanie. ;o)

PS: Ďalšia časť o mojej škole angličtiny je už vo výrobe.

 

Hlási sa Mozambik...

E-mail Tlačiť PDF
(3 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

prvy_mailOlá amigos e amigas J

Toto je môj prvý email z misie v Mozambiku. Hej, chvíľu mi to trvalo, kým sa ozvala, ale mám nádej, že na konci tohto listu, vám budú zrejmé moje dôvody.

 

Dominik na Ukrajine

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

DominikNa hranici nás čakalo väčšie zdržanie. Vraj to bol ozaj zázrak, že nám neprehľadávali auto. I colníci boli milí. Potom sme sa dopravili do dediniek. Už cestou ma príšerne bolela hlava, takže som sa aj trochu obával, ako budem takto apoštolovať.

 

Zima na Ukrajine

E-mail Tlačiť PDF

ZimaZima r. 1998/99 (presne od 30.12.1998 do 8.1.1999) na Ukrajine je pokračovaním rozprávania o Ukrajne v lete. Hovorí o skúsenosti mladých z UPC - študentov vysokých škôl na cestách za Pánovým volaním - na misiách na Ukrajine. Boli navštíviť niekoľko dediniek asi 500 km od slovenských hraníc v oblasti Vinickej a Chmelnickej. Tu vám ponúkame zatiaľ bez fotografií ich zážitky. Fotografie sa objavia neskôr (a s nimi aj ďalšie rozprávania tejto malej skupinky mladých z leta a ďalších rokov...) Rozpráva P. Robert Balek SVD - vtedy ešte študent MFF UK.

 

Leto na Ukrajine

E-mail Tlačiť PDF

LetoMladí vysokoškoláci z Bratislavy a iných častí Slovenska kedysi organizovali tábory pre deti a mladých na Ukrajine. Teraz vám dáme nahliadnuť aspoň sčasti do ich denníkov, keď od 4. - 18. júla roku 1998 niektorí z nich pôsobili v dedinke Hanyči pri Usť Čornej. Aj takouto cestou sa s vami chcú podeliť o malé „zázraky“, ktoré tam zažili, „zázraky“, ktoré Boh ešte stále koná, ak máme srdcia otvorené a citlivé na jeho slovo - naozaj, neveríte? Tak počúvajte... (Fotogaléria fotiek z Ukrajiny - pozri si fotky)

 


Zážitky

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie