Ázia - informácie

Misijné dobrovoľníctvo SDB v Rusku II.

E-mail Tlačiť PDF

24.januára 2002 uplynulo desať rokov od začiatku prípravy prvých misijných dobrovoľníkov - laikov. Misionár don Jozef Daniel Pravda, ktorý sa vrátil z Afriky, začal prieskum v Rusku, kde by sa perspektívne mohli usadiť saleziáni. Z okružnej cesty poslal zopár listov, ktoré boli uverejnené v novinách. Po návrate vyzval členov saleziánskej rodiny, aby začali prípravy na misiu.

 

Misijné dobrovoľníctvo SDB v Rusku I.

E-mail Tlačiť PDF

Na prahu tretieho tisícročia, kedy si Cirkev i laici viac uvedomujú svoju zodpovednosť za evanjelizáciu, rozvíja sa dobrovoľná pomoc na viacerých miestach, nevynímajúc misie.

Misijní dobrovoľníci v Saleziánskej rodine sa začali systematicky pripravovať na prácu v misiách v roku 1992. V tom čase Pánovo volanie "Poď a nasleduj ma!" počulo len niekoľko jednotlivcov, ktorí sa nechali viesť láskavým prístupom o. J. D. Pravdu, SDB. On v tom čase pripravoval sibírsku misiu a dobrovoľníkov nabádal nielen k vzdelávaniu, ale aj k hmotným zbierkam pre účely humanitárnej pomoci v Rusku.

 

Rusko - základné informácie

E-mail Tlačiť PDF
(8 hlasovaní, Priemerná známka: 4.13 )

RuskoRusko je najväčšia a najľudnatejšia republika Spoločenstva nezávislých štátov. Rozlohou má prvenstvo medzi štátmi sveta. Zaberá prevažnú časť východnej Európy a celú severnú Áziu. Siaha od Fínskeho zálivu Baltského mora po okrajové moria Tichého oceánu. Rusku patrí aj priľahlá oblasť Arktídy. Veľká vzdialenosť v rovnobežkovom smere spôsobuje časový rozdiel 10 hodín. Povrch Ruska je členitý a rozmanitý. Nížiny zaberajú približne polovicu územia. Rieky sú vodnaté a odtekajú z prevažnej časti územia do Severného ľadového oceánu. Najväčší význam pre dopravu má Volga. Podľa počtu obyvateľov je Rusko na 6. mieste na svete. Viac ako štyri pätiny všetkého obyvateľstva tvoria Rusi, zvyšok tvorí asi 100 rôzne veľkých národov a národností. Krajina má mimoriadne bohatstvo nerastných surovín (ložiská ropy, zemného plynu, čierneho a hnedého uhlia, železných rúd, farebných kovov, apatitov, solí, zlata a diamantov).

 

 


Ázia

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

RSS Nové články z tejto stránky

feed-image RSS článkov z misie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie