O živote

Matka Cirkvi

E-mail Tlačiť PDF

MariaMilí misijní priatelia, tohoročná zimná Veľká noc nám aj "predčasne" priniesla všetky veľké sviatky Nanebovstúpenia Pána a Zoslania Ducha Svätého na mesiac máj, ktorý je neodmysliteľne spojený s Pannou Máriou. Je to výnimočná možnosť, aby znovu vyvrátiť zbytočné pochybnosti ohľadne prehnanej mariánskej úcty, z ktorej neraz katolíkov obviňujú ostatní kresťania, ba aj sami "moderní" katolíci.

 

Vojna a mier

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 4.00 )

war

Milí misijný priatelia, kedysi, ešte za rímskych čias, bol mesiac marec prvým v roku. Preto nám doteraz nesedia nazvania od siedmeho po desiaty mesiac  (teda v preklade september až december), ktoré idú v našich reáliách až s deviateho po dvanásty. Je zaujímavé, že prvý mesiac roka bol zasvätený Bohu vojny  - Marsovi. Možno práve tento moment charakterizoval život jednej impérie, ktorá si práve vojnami a armádnou kontrolou podmanila polovicu vtedy známeho sveta.

 

Ozajstní hrdinovia

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

realheroV Prvých mesiacoch nového roka obyčajne prebiehajú rôzne akcie, ktorá sa snažia oceniť ľudské úspechy minulého roka. Jednými z nich sú akcie tipu „čin roka“, v ktorej sa oceňujú hrdinské skutky. Neraz je to aj in memoriam, keď človek sám položil život za záchranu druhých. V našich očiach sú to naozajstní hrdinovia, na ktorých treba dlho pamätať. Je jasné, že je ich omnoho viac, ako tých, ktorí sa spomínajú na podobných akciách, no chcelo by sa, aby sa ani na jeden takýto čin nezabudlo.

 

V čích rukách to je?

E-mail Tlačiť PDF
(4 hlasovaní, Priemerná známka: 4.75 )

Lopta-rukyVšetko závisí od toho v čích rukách je to, čo má alebo nemá pre teba hodnotu.

 

Realita dneška

E-mail Tlačiť PDF
(6 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Tunel_samota2Ako vám chutí dnešok? Dnešný svet okolo... Pár slov o tom, kam sa vlastne dobrovoľne rútime...

 


Úvahy

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie