O duši

Nebezpečenstvo krásy

E-mail Tlačiť PDF
(3 hlasovaní, Priemerná známka: 4.33 )

Dievca_krasne5Toľkými ospevovaná krása Heleny Trójskej, ktorá spôsobila jednu z najväčších bitiek v antickom svete, toľkými oslavovaná Marilyn Monroe, ktorej umelo vytvorená krása zničila ju samu aj originálnu krásu miliónov žien – to je len pár príkladov toho, prečo môže byť krása niekedy až príliš nebezpečná. Prečo?

 

Pokora

E-mail Tlačiť PDF
(3 hlasovaní, Priemerná známka: 4.33 )

PokoraMyslím, že to bol Abraham Lincoln, kto povedal: „Človek vydrží pretrpieť mnoho, ale ak chcete vyskúšať jeho charakter, dajte mu moc.“

 

Duša versus Telo - 1 - Hlad a nasýtenie

E-mail Tlačiť PDF

Tunel_samota3Ten nepríjemný pocit škvŕkania v bruchu, to silné nutkanie vziať čosi do ruky a zahryznúť, utíšiť ten pocit prázdna, ktorý cítime v žalúdku - ó, tá blažená poistka, ktorú Boh vložil do nášho tela, aby sme zaujatí svojou prácou či starosťami a problémami, nezabudli nasýtiť svoje telo a tak zabezpečiť jeho ďalšie fungovanie - áno, správne si typujete - je to HLAD.

 

Duša versus Telo - 0 - Úvod

E-mail Tlačiť PDF

Zena_kvetČlovek je úžasné originálne obdivuhodné stvorenie. Vo svojej jedinečnosti sa veľmi odlišuje od ostatných stvorených bytostí, ktoré žijú s Bohom v duchovnom svete. Jediný človek má totiž okrem duše aj telo. Sme duchovno-telesné bytosti. A tak iba my – ľudia, sme akýmisi mostami medzi duchovným a materiálnym svetom. Iba my žijeme v týchto dvoch svetoch zároveň.

 


Úvahy

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie