Hlavná stránka Listy misionárov Misionári Súrna a dlhodobá modlitbová prosba

Súrna a dlhodobá modlitbová prosba

E-mail Tlačiť PDF
(5 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

kostolMilí priatelia,

často sa obraciame k druhým o pomoc, keď si už nevieme poradiť. Tak je to aj s Bohom. Čím je väčšia potreba, týk vrúcnejšie sa modlíme. Nie je to najideálnejšie, no možno práve skrze takéto situácie nás Boh priťahuje k sebe a dáva nám vedieť i cítiť, že nás nenecháva v štichu, za čo by sme sa mali viac snažiť a neodchádzať od Neho.
Dnes sa k vám obraciam so súrnou a veľmi vážnou prosbou, ktorá sa nedá vyplniť hneď, no tiež sa nezaobíde bez neodkladnej roboty a obety.
U nás, v Irkutsku, je starý katolícky kostol, ktorý momentálne slúži ako orgánová sieň. Jedna z naších farností, prvá  z faností na Sibíri, tam má v podnájme miestnosti pod kaplnku. V tomto týždni sme sa dozvedeli, že Filharmónia, ktorá je hlavným arendátorom kostola, chce v justícii zrušiť možnosť ďaľšieho podnájmu pre nás a tým nás vyhodiť z vlastného kostola,


ktorý nám žiaľ nevrátili, hoci zákon je už dávno na našej strane. Nechceme nikoho obviňovať, možno len seba, že sa viac nesnažíme, a hlavne neopierame o Božiu pomoc. Ako sme už na príklade katolíckeho kostola v Blagovešensku pocítili, Vaša a naša modlitba majú silu,  lebo tam sa ľady pohli. Preto verím, že aj v tomto prípade modlitba urobí svoje, teda Boh, ktorý je začiatkom a cieľom všetkého.
Obraciam sa na vašu horlivosť a lásku, ktorou prežívate SVOJE misijné povolanie, ak by ste mohli, vybrali si konkrétnu modlitbu, alebo čas, ktorý chcete obetovať na vyriešenie tohto problému v modlitbe, poprípade pôst, ktorý premáha hocaké diabolské úskoky.
Spolieham sa na Vás.

P. Michal Marhefka SVD

Share/Save/Bookmark


Tags: modlitba  
feed0 Komentáre

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 

Náš člen Michal Marhefka je s nami už odo dňa: Streda, 17 December 2008.

Ukáž 50 najnovších článkov autora tohto článku.
Súvisiace články z tejto kategórie:


10 náhodne vybratých článkov z tejto kategórie:
Listy

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie