Hlavná stránka Modlitby Rôzne Modlitba Sv. Bonaventúru po svätom príjmaní

Modlitba Sv. Bonaventúru po svätom príjmaní

E-mail Tlačiť PDF
(8 hlasovaní, Priemerná známka: 4.88 )

Modlitba_ruky3Poraň dušu moju a srdce moje, o sladký Ježišu, šípom svojej slastnej a spasiteľnej lásky, svojej opravdivej, čistej a apoštolskej obetavosti, aby sa moja duša úplne roztápla v božskej ľúbosti a v túžbe za Tebou, aby si len Teba žiadala, za Tvojím príbytkom túžila a chcela sa rozlúčiť a byť s Tebou.

Daj, aby duša moja pociťovala hlad iba za Tebou, za chlebom anjelov, za pokrmom zbožných duší, za naším každodenným, nadprirodzeným chlebom, ktorý obsahuje všetku radosť a sladkosť. Nech ukája svoj hlad srdce moje len Tebou, ktorého tak milujú anjeli, nech sa sladkosťou Tvojou nasycuje duša moja. Nech je smädmá za Tebou, za pokladom života, za prameňom múdrosti, vedomosti a svetla večného, za povodňou všetkej blaženosti, za plnosťou chrámu Božieho.

Nech žiada Teba, duša moja, nech vzdychá k Tebe. Nech ťa hľadá a nájde. Nech sa k Tebe ponáhľa a nech sa k Tebe aj dostane. Nech o Tebe rozjíma, nech o Tebe hovorí. Nech pre Teba, pre chválu a slávu Tvojho mena robí všetko a to s pokorou a múdrosťou, láskou a radosťou, s ľahkosťou a oddanosťou a nadovšetko stálosťou do konca trvajúcou.

Len Ty jediný buď mojou nádejou, všetkou mojou hrdosťou, bohatstvom a radosťou, veselosťou a slasťou, odpočinutím a uspokojením, pokojom, príjemnosťou, vôňou, sladkosťou, náplňou, upokojením, ochranou, pomocou, múdrosťou, podielom, majetkom, mojím pokladom, v ktorom s konečnou stálosťou zakotviac nech zostáva stále srdce moje a duša moja. Amen

(100 dňové odpustky) Imprimi potest. Tyrnaviae die 28.Nov. 1942. Paulus Epp.Admin.Apost.

 

Share/Save/Bookmark
feed0 Komentáre

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 

Náš člen Balek Robert je s nami už odo dňa: Streda, 17 September 2008.

Ukáž 50 najnovších článkov autora tohto článku.
Súvisiace články z tejto kategórie:


10 náhodne vybratých článkov z tejto kategórie:
Modlitby

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie