Hlavná stránka Úvahy O Advente Radujme sa, potešme sa

Radujme sa, potešme sa

E-mail Tlačiť PDF
(0 hlasovaní, Priemerná známka: 0 )

Deti_usmevOn odpovedal: "Počul som tvoj hlas v záhrade, nuž bál som sa, lebo som nahý a preto som sa skryl." Vravel mu: "Kto ťa upozornil, že si nahý?! Jedol si azda zo stromu, z ktorého som ti jesť zakázal?

„Kto ťa upozornil, že si nahý?!“ Túto vetu povedal Boh Adamovi. Kto ma upozornil, že niečo, čo robím nie je tak celkom správne, dobré a chvályhodné? Kto? Svedomie? Skúsenosť? Nepísaný zákon? Pocit? Moje lepšie ja? No nech je to akokoľvek a nech komukoľvek a čomukoľvek verím vždy je to hlas Boha vo mne. Ale hlas Boha vo mne ma určite len nekarhá, ale aj pochváli. Tak prečo sa tváriť, že my nepotrebujeme byť pochválení, prečo sa tváriť, že si to nezaslúžime. Veď to by sa nám nepáčilo, keby to robili tí najbližší s nami a nie to ešte Boh. A keď počujem Boha vo mne skrze vyššie uvedené veci, to znamená, že nemôže byť ďaleko odo mňa. A keď je Boh za mňa, tak kto je potom proti mne?!

Na sviatok Nepoškvrneného počatia Panny Márie bývali vždy diakonské vysviacky. A samozrejme my sme na tie vysviacky chodievali často. A keďže skoro vždy sme boli kvázi v polovici adventu a tú polovicu adventu sme krotili svoj temperament a nespievali sme ľudovky, čo nám hrdlo ráčilo, tak prvé, čo sme spravili, keď sme nastúpili do autobusu a cestovali sme na vysviacku bolo, že sme začali spievať. Konečne malá pauza v advente, kedy sme „mohli robiť, čo sme chceli“. A my sme sa chceli tešiť a radovať. Tak ako to viackrát počas tohto adventu čítame u Izaiáša: Potešujte sa, radujte sa. 
No a to prajem nám všetkým v dnešný sviatočný aj keď zamračený deň.

... no a aforizmus na dnes je výstižný... :-)

„V Božích sklepích je dostatek vína pro chvíle, kdy není co pít.“ 
Pavel Kosorín

Share/Save/Bookmark
feed0 Komentáre

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 

Náš člen Hanka Švecová je s nami už odo dňa: Piatok, 24 Júl 2009.

Ukáž 50 najnovších článkov autora tohto článku.
Súvisiace články z tejto kategórie:


10 náhodne vybratých článkov z tejto kategórie:
Úvahy

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie