Hlavná stránka Zážitky misionárov Dobrovoľníci Škôlka pre africké deti v Shelui

Škôlka pre africké deti v Shelui

E-mail Tlačiť PDF
(10 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Tanzania-ZuzkaČo máme nové? Ako to vyzerá s našou stavbou? S deťmi? Náš pôvodne trojmesačný pobyt sa akosi predĺžil, začíname november a my stále nevieme dať zbohom tomuto „Bohom“ zabudnutému miestu.

A ako ide život u nás? Naši malí škôlkari si nás úplne získali. Angličtina sa na nich lepí s menšími či s väčšími úspechmi. Pár vyvolencov si stále pletie základne farby, Nema pri počítaní zásadne vynecháva päťku, Boni so Salimou zvádzajú vedomostné boje, Magdaléna dlhšie neobsedí na jednom mieste. Ramadani rád kuje „pikle“, Pascal dokáže spadnúť tam, kde by to nik nečakal, hanblivý Geofry si pri rozprávaní stále rukou zakrýva oči...jednoducho naše deti robia všedne dni krajšími a bohatšími na nečakané zážitky či prekvapivé situácie.

Vo februári sme začali snívať o škôlke a dnes sa nevieme prebrať zo sna. Práve sme dokončili strechu, funguje elektrické vedenie, vymeriavame okná a dvere, vo vnútri sa hrdo týči omietka, nakupujeme ďalší cement a piesok na podlahu, vyberáme farbu stien...to všetko za podpory ľudí s veľkým srdcom. Úprimne Pán Boh zaplať!

Ak stále neviete, aký program vymyslieť na prvý decembrový víkend a máte zmysel pre dobrodružstvo, tak vás všetkých srdečne pozývame k nám na slávnostné otvorenie našej budovy singidským biskupom!!! Začneme omšou a potom sa zabavíme v tanzánskom duchu.

Na dokončenie stavby máme necelý mesiac, ešte veľa výziev pred nami, ale veríme, že ak nás Boh požehnával doteraz, vytrvá a neopustí nás. Veď v „Bohu nič nie je nemožné!“ (Lk 1,37)
Nech sú tieto úžasné slová povzbudením nielen nám, ale i vám všetkým!

Tanzania-Zuzka2Karibuni sana Tanzania!!!
Emília a Zuzana

P.S.: Ak by ste nám radi pomohli, tak obľubujeme: povzbudivé slová ( Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. , Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. ), modlitby, navstevy priamo u nás či finančnú podporu (0283929150/0900), ktorá nám pomôže dostavať škôlku.

Share/Save/Bookmark


feed0 Komentáre

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 

Náš člen Balek Robert je s nami už odo dňa: Streda, 17 September 2008.

Ukáž 50 najnovších článkov autora tohto článku.
Súvisiace články z tejto kategórie:


10 náhodne vybratých článkov z tejto kategórie:
Zážitky

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie