Hlavná stránka Biblia Meditácie Božia originalita

Božia originalita

E-mail Tlačiť PDF
(0 hlasovaní, Priemerná známka: 0 )

Ruza Boh sa neopakuje, ten koná vždy originálne.

Raz som čítala jednu knihu a tam bolo písané, ako si jeden manželský pár žiadal znamenie od Boha, aby im ukázal, že ich má rád. Muž sa prechádzal po brehu mora a zrazu vo vlne vidí veľrybu. To mu stačilo na to, aby uveril, že toto bolo to znamenie pre neho. Potom sa išla poprechádzať aj žena a aj ona chcela vidieť veľrybu vo vlne. Ale nevidela nič. Tak išla ďalej, trochu smutná z toho, že jej Pán Boh nedal znamenie, že ju má rád. Veď chcela vidieť veľrybu ako jej muž. A tu zrazu zbadala morskú hviezdicu a keď išla ďalej, videla veľa morských hviezdic, krásne farebných a vtedy pochopila, že toto je to znamenie od Boha.

A keďže som žena, ani ja som nechcela ostať horšia a po prečítaní tohto úryvku som si povedala: „Pane Bože aj ja chcem znamenie, že máš ma rád. Viem, že ma máš rád, ale nejaké to "zjaveníčko" by nebolo na škodu.“ A tak som čakala. Išla som v ten deň na návštevu. V rodinke, kde som bola, majú 6 ročné dievčatko. Ja som sa usadila v obývačke a dievčatko pribehlo po 5 minútach s papierom v ruke a hovorí mi: „Nakreslila som ti obrázok, to je pre teba.“ Milé nie? A možno by na tom nič nebolo. Ale viete, čo mi to 6 ročné dievčatko nakreslilo? Žiadne panáčiky, zvieratká, princezničky a iné veci, čo by sa od takých detí čakalo. Nie. Ona mi nakreslila na celú šírku papiera kríž, vyfarbila to a do tých štyroch voľných políčok, ako kríž rozdeľoval papier, nakreslila 4 červené srdiečka. Ona netušila, čo urobila, ale ja som v tej chvíli vedela, že to je znamenie pre mňa, že má ma Boh rád.
Dnes si pripomíname, ako dal Boh zjavenie celému svetu, že nás má rád: „Preto vám sám Pán dá znamenie: Hľa, panna počne a porodí syna a dá mu meno Emanuel!“ A vieme, že to v preklade znamená „Boh s nami.“
Ja prajem sebe i vám, aby sme dnes viac ako inokedy pocítili, že Boh je s nami. Aby sme pocítili originalitu jeho zjavení, jedinečných a osobitne pripravených pre každého jedného z nás, ako sme jedineční v Jeho očiach. Skúsme vidieť originalitu Božiu v dnešný originálny deň. Zajtrajší už bude mať opäť svoju originalitu.

Lepšie Bibliu vykladať znamená viac milovať.

Vykládat Bibli lépe znamená milovat více.
To interpret Bible better means to love more.
Pavel Kosorin, BIBLICKÉ AFORISMY (Cesta, Brno 2002, translated by Vlasta Lišková)

A dnes k aforizmu pripájam aj vylúštenie slova KRÍŽ, ktorú vylúštil môj  známy (zaj)

uKazuje
smeR
Í
Životom

 

Share/Save/Bookmark


Tags: Boh  originál  znamenie  
feed0 Komentáre

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 

Náš člen Hanka Švecová je s nami už odo dňa: Piatok, 24 Júl 2009.

Ukáž 50 najnovších článkov autora tohto článku.
Súvisiace články z tejto kategórie:


10 náhodne vybratých článkov z tejto kategórie:
Biblia

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie