Projekt YWAM Maputo

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

YWAM_posterMilí priatelia. Ako sa máte? Ja mám od piatku vianočné prázdniny od učenia angličtiny a tak šprtám portugalčinu a využívam dlhé africké večery na písanie správ o mne. Pretože je toho stráááááááášne veľa (som tu iba 3 mesiace, ale mám pocit, ako by prešiel celý rok), vyrobila som pre vás taký malý „seriál“. Dnes vám posielam prvú časť a je o projekte, ktorého som súčastou. Prajem vám príjemné čítanie. ;o)

PS: Ďalšia časť o mojej škole angličtiny je už vo výrobe.

 

 

 

 

YM001 YWAM Maputo 2010

Je nás 8 (zľava doprava): Majka, Julia, Marelize, Marlene, Nilto, Domingos, Claudio, Ismael – JOCUM Maputo. Jovens Com Uma Missão – Youth With A Mission – YWAM – Mládež s misiou. Sme z 5 krajín (Brazília, Juhoafrická republika, Kostarika, Mozambik, Slovensko) a hovoríme 7 jazykmi (portugalsky, anglicky, afrikánsky, macuou, shanganou, slovensky, španielsky). Našou víziou je ovplyvniť všetky sféry spoločnosti prostredníctvom vyučovania, trénovania a rozvíjania schopností miestnych vodcov, kresťanov, ľudí všetkých vekových kategórií a sociálnych skupín prostredníctvom našich životov v miestnej komunite, vyučovaním biblických princípov cez YWAM kurzy a vedením sociálnych projektov.

 

YM002 Tvorivé dielne

Marelize – vedúca nášho týmu – s inou misijnou organizáciou a jedným miestnym zborom organizuje “tvorivé dielne” pre ženy, ktoré vyrábajú predmety ako napr. pohľadnice a ich predajom získavajú peniaze na živobytie.

 

 

YM003 DTS = Discipleship Training School = Škola učeníctva

Marlene – vedúca financí vedie od augusta 2010 DTS(Discipleship Training School = školu učeníctva) spolu s jej manželom Niltom – vedúcim pre komunkáciu. Domingos, Claudio a Ismael sú animátormi pre 9 študentov z Mozambiku, Brazílie and Rwandy. V týchto dňoch vedú 3 misijné výjazdy v Malawi, okolí Maputa a miestnej komunite.

 

Júlia – rozbieha svoj vlastný „projekt vyučovania šitia“ pre ženy v miestnej komunite. Viac sa môžte dozvedieť na http://www.youtube.com/watch?v=SSuQ_6U0Ff0.

 

YM004 Hosťujúce misijné týmyZároveň má stále čiastočne na starosti misijné tímy, ktoré tu prichádzajú na svoje výjazdy. Spolu s týmito týmami evanjelizujeme, pomáhame ľuďom z okolia s rôznymi praktickými vecami, napr. maľovanie, likvidácia odpadu pre miestnu školu. Podieľame sa na aktivitách miestnych cirkevných spoločenstiev a niekoľkých detských center (sirotincov) z okolia. Slúžime v nemocnici a vo väzení, spolupracujeme s ostatnými misijnými a cirkevnými projektami v oblasti.

 

YM005 Škola angličtiny

Ja mám svoju maIú “garážovú” školu angličtiny, ktorá je zatiaľ ešte stále “v plienkach”. Ale minulý piatok sme ukončili 2 úspešné vyučovacie mesiace a teraz si užívame vianočné prázdniny. Budú troche dlhšie, pretože moje “zabehávanie sa” je trochu komplikovanejšie ako sa plánovalo. Ale to už je iný príbeh… (rozpoviem na budúce) :)

 

YM006 Tým vedúci školu Pred 2 týždňami sa k nám pripojil na 2 roky tým z Brazílie, ktorý povedie “mikroskopický projekt” zameraný na správnu diagnostiku a liečbu malárie. So svojimi kurzami začnú budúci rok vo februári/marci a jedným z výsledkov by mal byť zprofesializovaný personál malej zdravotníckej ambulancie podporovanej jedným miestnym zborom.

 

V januári začíname už 3. dennú DTS (školu učeníctva), tentokrát v Ponta do Ouro (juhovýchodne od Maputo). V tomto malom mestečku na pláži máme prisľúbený pozemok na založenie podobného tréningového centra, aké budujeme v Machave. Ďalší potencionálny projekt máme na ostrove Ilha da Inhaca (východne od Maputo) v spolupráci s jedným cirkevným zborom z Juhoafrickej republiky. Môžme začať hneď, ako budeme mať na to ľudí. Takže ste viac než vítaní pripojiť sa k nášmu týmu.

YM007 Maputo a okolie

Jedna z najväčších výziev v blízkej budúcnosti je kúpa nového pozemku. Pretože na nájom budov na realizáciu DTS, ubytovanie pre misijné týmy i krátkodobých a dlhodobých členov týmu, ktorí si nemôžu dovoliť vlastné bývanie, utrácame dosť značnú sumu peňazí, vedúci nášmu sa rozhodli urobiť krok vo viere a kúpiť vlastný pozemok. Prvá splátka je určená na máj 2011. Takže trochu inšpirácie v krátkom videu: http://www.youtube.com/watch?v=FsB6kG70N0E&feature=player_embedded

TO SME MY – Y W A M   M A P U T O

BUĎ SÚČASŤOU VÝZVY

 

Share/Save/Bookmark


Tags: Maputo  YWAM  misijné  
feed0 Komentáre

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 

Náš člen Majka Kuriaková je s nami už odo dňa: Nedeľa, 26 September 2010.

Ukáž 50 najnovších článkov autora tohto článku.
Súvisiace články z tejto kategórie:


10 náhodne vybratých článkov z tejto kategórie:
Zážitky

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie