Hlavná stránka Misie - rôzne Rôzne Kto je misionár? - 2 - Poslaný Otcom

Kto je misionár? - 2 - Poslaný Otcom

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Stvorenie_clovekaAko odpovieš na otázku: „Prečo Boh Otec poslal svojho Syna na svet?“ Od tvojej odpovede - od tvojho pochopenia Kristovej misie totiž závisí to, ako budeš napĺňať svoju misiu - poslanie, ktorým ťa poveril Kristus. Pretože On sám povedal: „Ako mňa poslal Otec, aj ja posielam vás...“

 

Zo slov samého Krista sa dozvedáme to najkrajšie posolstvo, aké sa môžeme o Bohu dozvedieť: „Veď Boh tak miloval svet, že dal svojho jednorodeného Syna, aby nezahynul nik, kto v neho verí, ale aby mal večný život. Lebo Boh neposlal Syna na svet, aby svet odsúdil, ale aby sa skrze neho svet spasil.“ (Jn 3,16-17). Boh teda poslal svojho milovaného jediného Syna – to najcennejšie, čo mal, aby svet zachránil od zla, do ktorého sa každý človek dobrovoľne rútil bez žiadnej možnosti vrátiť sa späť k svojmu milovanému Stvoriteľovi, ku svojmu Otcovi. Boh Otec tak miloval teba, mňa, jeho...

A keďže nemohol kvôli svojej úcte k tvojej či moje slobode silou donútiť tvoje nohy, aby sa zastavili a obrátili späť k Nemu, pretože je Láska, ktorá len a len pozýva ale nikdy neznásilňuje, preto musel urobiť niečo bláznivé z lásky, aby mne, tebe ukázal, ako veľmi mňa i teba miluje, aby sme sa pod obrovskou silou tohto dôkazu prebodnutých rúk, nôh a boku pohnutý toľkou láskou konečne zastavili sami – slobodne sa rozhodnúc uvidiac tak veľký dôkaz lásky a vrátili sa späť – domov, do prítomnosti Toho, pre ktorého sme boli stvorení.

Kristova misia na tomto svete teda pozostávala v jednoduchom, no v tom najťažšom – v dôkaze lásky samého Boha. Ježiš mal na sebe ukázať, ako veľmi bezhranične, bláznivo a sebazničujúco, sebadarujúco miluje každého jedného Boh. Cez Kristove slová, ale hlavne cez jeho skutky mala žiariť na všetkých ľudí láska Boha Otca. Pod vplyvom tohto svetla a tepla žiariacej lásky sa mal každý človek slobodne rozhodnúť – vrátiť sa späť k Bohu z cesty zatratenia a úplného sebazničenia sa v zle, nenávisti, strachu a zúfalstva, alebo sa už navždy od Boha slobodne odvrátiť a napriek jeho dôkazu lásky naveky sa ponoriť do nekonečne hustnúcej tmy.

Kristova misia stále pokračuje. V nás... Presne tak, ako Boh Otec poslal Krista, tak aj Kristus už dve tisícročia posiela mňa, teba, jeho – nás, aby sme ako On, aj my svojimi slovami, ale hlavne skutkami podávali dennodenne svedectvo o Kristovej láske k nám, ktorá v snahe pritiahnuť nás k sebe, presvedčiť nás o svojej láske, šla až na kríž a vzala na seba všetko zatratenie, ktoré sme my mali vytrpieť za svoje hriechy... Pre všetkých, ktorých v živote kedykoľvek stretneme, by sme mali byť svedectvom o tom, že už nik nemusí trpieť večne za svoje hriechy, ak uverí, že Ježiš to už za neho urobil na kríži - ak príde v tejto viere za Kristom a v žiali a ľútosti odovzdá svoju nemohúcnosť hriechov do Ježišových rúk a poprosí Ho o očistenie.

Len vtedy sme pravými misionármi, ak dovolíme prežarovať cez svoje slová a skutky teplo a svetlo Otcovej lásky, ktorá neustále vyžaruje z Krista – jeho slov i skutkov. Len vtedy sme skutočnými misionármi, ak sme zjednotení s Kristom – ak sa Mu v jeho živote a poslaní podobáme – ak čo najvernejšie svojimi slovami a skutkami každú minútu svojho života ladíme so slovami a skutkami samého Krista, ktorý stále dennodenne kráča ulicami našich miest a hľadá tých, ktorí by šli tam, kam by šiel on, ktorí by rozprávali to, čo by rozprával on, ktorí by urobili presne to, čo by v danej situácii urobil on. Veď on sám povedal: „Aby boli jedno, ako sme my jedno - ja v nich a ty vo mne. Nech sú tak dokonale jedno, aby svet spoznal, že si ma ty poslal a že ich miluješ tak, ako miluješ mňa.“ (Jn 17,23)

Sme teda poslaní, aby sme svetu zvestovali úžasné a nádherné posolstvo o bezhraničnej Láske Otca, ktorý každého jedného osobne tak miloval, že poslal svojho Syna, aby nezahynul nik, kto v Neho uverí – v tom tkvie podstata našej misie – misie každého veriaceho človeka.

Ak je tvoj život plný slov a skutkov, z ktorých vonkoncom necítiť takéto poslanie, nie si pravým misionárom a tvoj život stráca zmysel. Zastav sa, prosím, veď aj kvôli Tebe prišiel, aj kvôli tebe zomrel a vstal zmŕtvych, aby si mal život večný... Veď aj ty si poslaný Otcom.

Kedy nám však iní uveria? Ako podávať toto svedectvo o Ňom?

Ale to už v nasledujúcej časti nášho seriálu: „Kto je misionár?“

 

 

Share/Save/Bookmark


Tags: Poslaný  Otcom  Kristus  misionár  misia  poslanie  
feed0 Komentáre

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 

Náš člen Balek Robert je s nami už odo dňa: Streda, 17 September 2008.

Ukáž 50 najnovších článkov autora tohto článku.
Súvisiace články z tejto kategórie:


10 náhodne vybratých článkov z tejto kategórie:
Misie

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie