Tŕňový ker

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 3.50 )

Krik_ruzeUprostred vyprahlej stepi rástol tŕňový ker. Mal len drobné lístky, bol malý a pokrivený. Za dlhých nocí sníval sen o krásnych ružových kvetoch, zamatových motýľoch, o sladkej šťave pre nich.

„Pane”, prosil Najvyššieho vládcu sveta, „daj mi aspoň jeden ružový kvet, nech okúsim slasť dotyku včielok, nech je potešením pre Tvoju slávu a na potešenie tvojich tvorov.”

„Áno, staň sa”, povedal najvyšší. Do rána vykvitlo nespočetne veľa kvetov na vetvičkách nevzhľadného kra. Najvyšší Pán je štedrý a skromných obdarúva bohato. Bolo poludnie.
Stepou kráčal vysoký zachmúrený muž v dlhej čiernej sutane s tvárou askéta. Myslel na Najvyššieho a nevnímal okolitý svet. Narazil do ružového kra a svoje jemné ruky si zranil do krvi ostrými tŕňmi. Nezahrešil, bol to svätý muž.

„Ružový ker a je plný tŕňov!”, vzdychol. „Ale zlo sa skrýva za jeho jemnou krásou!” Netušil, že práve tejto noci dal Najvyšší vládca vypučať ružovým kvetom uprostred tŕňov. Kríček zosmutnel. Chcel rozdávať vôňu a krásu a hneď prvý človek, ktorému to chcel dať, nevidel ruže, ale tŕne ho zranili.

Nuž zatvoril kvietky do zelených kalíškov. „Kde sú tvoje ruže, ktoré som ti dal?”, spýtal sa Najvyšší. „Schoval som ich Pane. Načo sú ak nedávajú radosť a potešenie? Zmýlil som sa.” „Tvoje ruže a tvoje tŕne sú mojím darom, nes oboje.”

Ružový ker teda rozvinul ružičky. Šiel okolo malý pastierik. Poskakoval a spieval si. Odrazu zostal stáť v údive pred ružovým kríčkom: „Ach, taký škaredý tŕňový ker a sú na ňom také krásne ruže.” Ker sa zachvel radosťou a kvietky sa ešte viac rozvoňali. „Ďakujem Ti Pane,” zašepkal ker, keď pastierik odišiel. „Tak som si to prial”, povedal Pán sveta a vesmíru, „aby moje tvory nenariekali nad tým, že ružový krík má tŕne, ale aby sa tešili, že tŕňový krík má ruže.”

 

Share/Save/Bookmark


Tags: Tŕňový  ker  plač  chyby  tŕne  kvety  radosť  
feed1 Komentáre
Hela Cigániková
03. August 2010
95.103.64.181
Hodnotenie: +3

Nádhernéé

Nahlás nadávky
Zníž
Zvýš hodnotenie

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 

Náš člen Balek Robert je s nami už odo dňa: Streda, 17 September 2008.

Ukáž 50 najnovších článkov autora tohto článku.
Súvisiace články z tejto kategórie:


10 náhodne vybratých článkov z tejto kategórie:
Príbehy

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie

description