Hlavná stránka Ako pomôcť misiám? Misijný omšový spolok

Misijný omšový spolok

E-mail Tlačiť PDF
(11 hlasovaní, Priemerná známka: 4.55 )

Misijny_omsovy_spolokĎalšou formou pomoci misiám je "Misijný omšový spolok" na česť Najsvätejšej Trojice. Bol založený v Steyle v roku 1910 na podporu misijných aktivít Spoločnosti Božieho Slova. Do tohoto misijného spolku sa môže zapísať ako člen každý človek - predovšetkým žijúci človek. Do tohto spolku však môže každý zapísať aj svojich príbuzných zosnulých, dokonca ľudí, ktorí sú cudzí, no chce im pomôcť, alebo ich obrátiť a priviesť k Bohu. Ako tento spolok funguje a ako pomáha misiám každý člen tohto spolku? Čítajte ďalej...

Každému členovi spolku sa odporúča každý deň pamätať v modlitbách na misionárov. Tá najmenšia modlitba je jeden "Zdravas" a modlitba: "Mária, kráľovná apoštolov, pomáhaj všetkým misionárom a tým, čo ešte nepoznajú Ježiša Krista. Amen." No v množstve modlitby a hlavne v jej kvalite sa medze nekladú. Takíto živí členovia spolku sa môžu aj stretávať raz za týždeň alebo mesiac a spoločne sa modliť za misionárov (napr. Misijný ruženec, alebo Krížovú cestu alebo Ruženec Božieho milosrdenstva alebo inú vhodnú modlitbu, prípadne spoločne pripraviť adoráciu pred Sviatosťou ako modlibu za misionárov a pod.).

Ak niekto zapíše do misijného spolku svojich zosnulých príbuzných alebo cudzích ľudí, ktorí nie sú veriaci a z rôznych príčin sa za misionárov nebudú modliť, odporúča sa namiesto nich takisto prednášať modlitby k Bohu za misionárov samozrejme podľa možností.

Čo každému členovi plynie z členstva v Misijnom omšovom spolku?

  • má každý deň účasť na dobrodeniach a požehnaní siedmich sv. omší, ktoré denne slúži 7 kňazov Spoločnosti Božieho Slova špeciálne na to určených a to za každého člena spolku,
  • má záruku, že aj po smrti sa bude na neho pamätať, pretože tieto sv. omše sa slúžia nepretržite za každého člena spolku či je živý alebo mŕtvy až do skončenia sveta (preto to aj niektorí nazývajú večné sv. omše, hoci večne sa slúžiť nebudú, iba do konca sveta kým bude Spoločnosť Božieho Slova existovať)
  • má účasť na všetkých dobrách konaných misionármi Spoločnosti Božieho Slova po celom svete...

Každý člen zaplatí ako svoje členské raz a navždy 7 € - tento jednorázový finančný príspevok je posielaný rôznym misionárom po celom svete, alebo sa z neho podporujú seminaristi, ktorí sa pripravujú na misie, kam každý z nich ochádza po kňazskej vysviacke a večných sľuboch. Finančným príspevkom v podobe členského takto podporujete misie. Ak by niektorí členovia spolku chceli pomáhať misionárom pravidelne, môžu finančné príspevky posielať na uvedený účet, z ktorého sa potom financie rozposielajú jednotlivým misionárom podľa ich potrieb v ich misii.

Ak sa chcete aj vy stať členom Misijného omšového spolku, prípadne prihlásiť do neho členov svojej rodiny, známych, priateľov (ktorým môžete takouto formou - členstvom v spolku - pripraviť aj prekvapenie vo forme darčeka na ich narodeniny alebo iný sviatok), prípadne chcete zapísať do spolku svojich zosnulých alebo cudzích ľudí, ktorých spása vám leží na srdci a zároveň sa tak zapojiť aj do misijného diela Cirkvi a stať sa misionárom na diaľku, prihláste sa v ktoromkoľvek misijnom dome Spoločnosti Božieho Slova na Slovensku alebo online na tejto adrese, kde treba napísať mená tých, ktorých chcete prihlásiť do Misijného omšového spolku a tiež vašu poštovú adresu, aby sme vám mohli zaslať spätne členské karty, príp. poštový poukaz na vyplatenie finančného príspevku:

PRIHLÁŠKA DO MISIJNÉHO OMŠOVÉHO SPOLKU

Ak nemôžete prísť priamo do misijného domu Spoločnosti (pozri si svd.sk, kde sa domy nachádzajú) a členské zaplatiť priamo,  môžete spoločne za všetkých, ktorých prihlasujete, poslať finančný príspevok na účet. Tu je číslo účtu Spoločnosti Božieho Slova na Slovensku: 5029115971/0900 (bez variabilného symbolu) , kde samozrejme do poznámky musíte uviesť "Misijný omšový spolok" alebo "Večné omše", aby bolo jasné, že peniaze sú určené na členské v misijnom spolku. Nazabudnite pri prihlasovaní cez on-line formulár uviesť aj svoje meno, na ktorom je založený váš účet, aby sme vedeli spojiť vašu žiadosť o členstvo v spolku s finančným príspevkom, ktorý pošlete cez svoj účet alebo priamo peňažnou poukážkou.

Tento spolok odobruje a požehnáva od r. 1910 každý sv. otec. Apoštolské požehnanie pápeža Benedikta XVI. členom Misijného omšového spolku:

Všetkým členom Misijného omšového spolku udeľujeme naše otcovské Apoštolské požehnanie. Zároveň prosíme Pána, aby ochraňoval tých, ktorí horlivo podporujú misionárov a tak napomáhajú všetky diela, zamerané na ohlasovanie evanjelia po celom svete.

Vo Vatikáne 11. júna 2005               Benedikt XVI

Share/Save/Bookmark


Tags: Misijný  omšový  spolok  pomoc  misiám  misionár  financie  
feed0 Komentáre

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 

Náš člen Balek Robert je s nami už odo dňa: Streda, 17 September 2008.

Ukáž 50 najnovších článkov autora tohto článku.
Súvisiace články z tejto kategórie:


10 náhodne vybratých článkov z tejto kategórie:
Misie

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie