Hlavná stránka Úvahy Obľúbené citáty Ohnivá láska Krista (Tomáš Kempenský)

Ohnivá láska Krista (Tomáš Kempenský)

E-mail Tlačiť PDF
(0 hlasovaní, Priemerná známka: 0 )

Kristus_krizObráť sa celým srdcom k Pánovi a zanechaj tento biedny svet a tvoja duša nájde uspokojenie. Lebo Božie kráľovstvo je pokoj a radosť v Duchu Svätom. Príde k tebe Kristus a ukáže ti svoju útechu, ak mu vnútri pripravíš dôstojný príbytok.

„Všetka jeho sláva“ a ozdoba je „vnútri“, jemu sa tam páči. On často navštevuje vnútorného človeka: vedie s ním lahodný rozhovor, prináša milú útechu, veľký pokoj a úžasnú dôvernosť.
Nuž teda, veriaca duša, priprav svoje srdce tomuto Ženíchovi, aby uznal za hodné prísť k tebe a prebývať v tebe. Lebo hovorí: „Kto ma miluje, bude zachovávať moje slovo; prídeme k nemu a urobíme si uňho príbytok.“
Daj teda miesto Kristovi! Keď budeš mať Krista, budeš bohatý a to ti bude stačiť. On sa bude o teba starať aj verne chrániť vo všetkom, aby si nemusel dúfať v ľudí.
Vlož celú svoju nádej v Boha, nech je on tvojou bázňou i tvoju láskou. On prevezme zodpovednosť za teba a bude to robiť dobre, výhodnejšie pre teba.
Tu nemáš „trvalé mesto“ a kdekoľvek budeš, si cudzincom a pútnikom; a nebudeš mať nikdy pokoja, ak sa vnútorne nezjednotíš s Kristom.
Tvoje myšlienky nech sú u Najvyššieho a tvoja modlitba nech bez prestania smeruje ku Kristovi. Ak nedokážeš skúmať vysoké a nebeské veci, spočiň v Kristovom umučení a s radosťou prebývaj v jeho svätých ranách. Trp s Kristom a pre Krista, ak chceš s Kristom kraľovať.
Keby si raz dokonale vnikol do Ježišovho vnútra a zakúsil trochu z jeho ohnivej lásky, potom by si sa už nestaral o svoje pohodlie či nepohodlie, ale skôr by si sa radoval z utŕženej potupy, lebo Ježišova láska vedie človeka k pohŕdaniu sebou.

Z knihy Nasledovanie Krista
(Kniha 2, hl. 1, 1-6)

Share/Save/Bookmark


Tags: Ohnivá  láska  Krista  Tomáš  Kempenský  
feed0 Komentáre

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 

Náš člen Balek Robert je s nami už odo dňa: Streda, 17 September 2008.

Ukáž 50 najnovších článkov autora tohto článku.
Súvisiace články z tejto kategórie:


10 náhodne vybratých článkov z tejto kategórie:
Úvahy

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie