Hlavná stránka Ako pomôcť misiám? Daruj kravu – zachrániš život!

Daruj kravu – zachrániš život!

E-mail Tlačiť PDF
(13 hlasovaní, Priemerná známka: 4.85 )

Jedna z ďalších foriem pomoci misiám sa objavila priamo predo mnou v Sibíri. Už niekoľko rokov ňou veľmi efektívne pomáhajú rodinám, ktoré stratili hlavný zdroj obživy – ich domáce zviera zahynulo, alebo otec či matka zostali bez práce a tým aj bez peňazí na živobytie, alebo niekto z rodiny vážne ochorel a jeho choroba zhltla a stále hltá všetky zdroje financií v rodine. Túto zaujímavú formu pomoci podľa mojich zdrojov priniesli tu na Sibír Nemci. O akú kravu a záchranu života ide?

Mnohým rodinám, ktoré zostali bez hlavného zdroja obživy, môže tu na Sibíri vo veľkej miere pomôcť domáce zviera, ktoré im dá aspoň časť produktov nutných k ich prežitiu. Takým pomocníkom je tu na Sibíri predovšetkým krava prípadne koza, ak sa nenájde dostatok financií na kravu. Darovaním kravy rodine, ktorá si ju vonkoncom nemá za čo kúpiť, sa zachráni život celej rodiny, ktorá by inak živorila a bez potrebných prostriedkov hladovala a chorľavela. Pre mnohé rodiny teda krava predstavuje záchranu života. Ako táto forma pomoci prebieha?

Dobrí ľudia, ktorí majú nejaký ten peniaz navyše a chcú sa s ním podeliť s inými, sa môžu po čiastkach zložiť na obnos, potrebný na kúpu kravy. Tento obnos financií je potrebné poslať tu do Irkutska (alebo do inej diecézy v Rusku, kde tento projekt funguje a máte na nich kontakt).

Tu v Irkutskej diecéze sa priebežne hľadajú rodiny, ktoré potrebujú takúto pomoc. Základom je nájsť takú rodinu, v ktorej ľudia nepijú – aby kravu za pár dní nepredali a z peňazí si nekúpili ďalší alkohol. Rodina musí mať vážny dôvod, kvôli ktorému zostala bez zdroja obživy. O tomto dôvode sa musí koordinátor projektu zmieniť v krátkom formuláre, ktorý okrem iného zahrňuje aj poďakovanie zo strany rodiny, fotografiu celej rodiny s kravou, ktorá im bola kúpená, bloček ako doklad o kúpení kravy a takisto zmluva s rodinou, že prvé teliatko, ktoré sa otelí, darujú oni sami nejakej rodine v ich blízkosti, ktorá podobne ako oni potrebuje pomoc vo forme kravy.

Už niekoľko sto rodín bolo takouto formou zachránených pred hladom a chorobami. Peniaze posielajú prevažne veriaci z Nemecka. Chcel som veriacim zo Slovenska ponúknuť takúto novú formu pomoci ľuďom v misiách. Ak nemáte vo svojom okolí ľudí, s ktorými by ste sa spojili a zozbierali peniaze na jednu kravu – ide približne o 600 Eur – pošlite taký obnos financií, ktorý môžete, s poznámkou: „Krava pre Rusko“, a koordinátori projektu takto jednotlivo poslané financie zozbierajú a zakúpia toľko kráv, koľko bude možné.

Ak by ste teda chceli takouto formou pomôcť ľuďom v misiách v Rusku, môžete posielať peniaze na slovenský účet, ktorý bol zriadený Slovenskou provinciou Spoločnosti Božieho Slova - verbistov priamo pre Rusko. My - verbisti v Rusku máme prístup k tomuto účtu, takže všetko, čo pošlete na tento účet ide priamo do Ruska na rôzne misijné projekty, ktoré sú pripravené pre našich ruských veriacich.

Číslo účtu:

0805947007/5600 - tento účet spravuje rehoľa "Spoločnosť Božieho Slova" v Rusku v St. Peterburgu. Tel. pre overenie pravdivosti údaju: 037/7769442 - telefón na slovenské misijné oddelenie v Nitre na Kalvárii.

Nezabudnite pripísať v správe pre adresáta či už pri posielaní na účet alebo poštovou poukážkou poznámku„Krava pre Rusko" - len takto označené poukážky či prevody na účet budú určené na tento projekt, vďaka ktorému budú môcť byť mnohé rodiny v Rusku zachránené od hladu... Nijako neoznačené peniaze poslané na tento účet budú použité na rôzne projekty v Rusku, ktoré sú pripravené pre ruských veriacich v našich farnostiach, kde ako verbisti misionári pôsobíme.

Verbisti z Ruska
P. Robert Balek verbista misionár v Moskve

Share/Save/Bookmark


Tags: Daruješ  kravu  zachrániš  život  projekt  pomoci  misiám  
feed0 Komentáre

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 

Náš člen Balek Robert je s nami už odo dňa: Streda, 17 September 2008.

Ukáž 50 najnovších článkov autora tohto článku.
Súvisiace články z tejto kategórie:


10 náhodne vybratých článkov z tejto kategórie:
Misie

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie