Hľadajte kráľovstvo!

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Kralovstvo"Hľadajte najprv Božie kráľovstvo a jeho spravodlivosť a toto všetko dostanete navyše" (Mt 6, 33).

Na prvý pohľad sa môže zdať, že Ježiš od nás očakáva, že sa nad ubíjajúcu realitu svojho života povznesieme až natoľko, že sa doň ani nezapojíme. Alebo že má pre nás akési odskúšané zaklínadlo, ktoré nám zabezpečí materiálne bohatstvo. Ani jedno z toho nie je správne. Ježiš sa naozaj chce postarať o naše potreby, aj tie materiálne, a chce, aby sme sa o ne primeraným spôsobom starali aj my. Hľadať však najprv jeho kráľovstvo znamená dovoliť Bohu, aby formoval naše postoje a konanie.

Keď ráno vstávaš so srdcom preťaženým starosťami a niekoľkostranovým zoznamom povinností, máš dve možnosti. Môžeš začať hneď a zaraz ukrajovať z dotyčného zoznamu, alebo môžeš stráviť čas s Bohom. Aj desať minút s Pánom už dokáže zmeniť tvoj postoj. Zistíš, že sa na svoje povinnosti vieš pozrieť zo správneho uhla. Nielenže ich účinne zvládn eš, ale bude ťa viesť aj Duch Svätý. Ktovie? Možno budeš ešte výkonnejší!

Inokedy si možno praješ, aby existoval nejaký zaručený spôsob, ako si zabezpečiť Božiu priazeň. Alebo hľadáš stopercentnú istotu, že keď budeš hľadať len Božie kráľovstvo, Boh ti dá všetko, čo ti chýba. Keď však dáme bokom vlastné plány a necháme sa viesť Duchom Svätým, on môže pretvárať naše názory a konanie viac podľa svojho plánu. Tak možno zistíme, že nová práca, ktorú tak veľmi chceme, nie je pre nás tým najlepším riešením, alebo naše úsilie zlepšiť konkrétnu situáciu nie je v danú chvíľu práve najvhodnejšie.

Dať Božie kráľovstvo na prvé miesto skrátka znamená usporiadať si dobre svoj život. Všetky potreby a problémy, ktoré nás tak veľmi ťažia, zapadnú na správne miesto. Časom si uvedomíme, že rozhodnutie dať Boha na prvé miesto vnáša pokoj aj do ďalších oblastí nášho života.

Otče, dávam ťa na prvé miesto vo svojom živote. Obnov mi myseľ, aby som mohol s tebou zdieľať tvoju víziu. Ukáž mi moje miesto v tvojom kráľovstve.

Share/Save/Bookmark


feed0 Komentáre

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 
Autor tohto článku: Olga už nemá viac článkov okrem tohoto jediného.

Ukáž 50 najnovších článkov autora tohto článku.
Súvisiace články z tejto kategórie:


10 náhodne vybratých článkov z tejto kategórie:
Úvahy

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie