Spravodlivosť lásky

E-mail Tlačiť PDF
(0 hlasovaní, Priemerná známka: 0 )

Laska2"Ak vaša spravodlivosť nebude väčšia ako spravodlivosť zákonníkov a farizejov..." (Mt 5, 20).

Zaodel si sa dnes Kristovou spravodlivosťou? Zamysli sa nad tým, ako nás Ježiš vyzýva žiť ako kresťania. Každý deň stojíme pred nespočetnými rozhodnutiami, no svet nás presviedča, aby sme sa nad ničím dôkladnejšie nezamýšľali. Len nájdime rýchle a jednoduché riešenie na každý problém a budeme šťastní. Takéto zmýšľanie si nachádza cestičku ešte aj do nášho chápania kresťanského života.

Naozaj sa dá večný Boží plán spásy zjednodušiť na bezproblémový trojkrokový plán? Ak by to bolo také jednoduché, tak by "spravodlivosť" farizejov a zákonníkov postačovala viac než dosť, nie? Veď boli, koniec koncov, celkom prísni a nároční.

Možno by sme namiesto prekonávania farizejov v oblasti množstva vecí, ktoré robíme - či spravíme päť krokov namiesto troch -, mali myslieť na to, aké veci robíme. Pomôže nám, keď si uvedomíme, že Je žiš hneď potom, ako nám hovorí, že máme ísť ďalej než zákonníci a farizeji, pripomína, že sa nemáme na seba navzájom hnevať. Hovorí, že si máme rýchlo odpúšťať, a varuje nás pred tým, aby sme jeden druhého nazývali bláznami. Spravodlivosť, o ktorej rozpráva Ježiš, teda neznamená, že máme robiť viac. Znamená, že máme viac milovať. Taká spravodlivosť znamená veľkoryso dávať, pohotovo odpúšťať a o okamžite sa zbavovať hnevu či nenávisti.
Je to náročný odkaz. Ježiš nás nežiada o nič menšie než aby sme sa povzniesli nad svoje ľudské chyby a slabosti. Žiada nás, aby sme druhým ľuďom preukazovali tú istú lásku, akú preukazuje on nám. Ponúka nám, pochopiteľne, pri tom svoju milosť a pomoc, no aj tak závisí od nás, či si túto správnu cestu vyberieme.

Máš niekoho, komu sa pokúšaš odpustiť, no nedokážeš to? Alebo prechovávaš voči niekomu hnev alebo nenávisť? Popros Ježiša, nech ťa naplní svojou láskou, aby si sa o krok priblížil k jeho svätosti. Zaumieň si dnes zo všetkýc h síl milovať svojich bratov a sestry v Kristovi, ako aj svojich nepriateľov. Neudeje sa to cez noc, ale stane sa to. Ježiš na to dohliadne!

Pane, chcem sa zaodieť tvojou spravodlivosťou. Ukáž mi, ako mám milovať tak neúnavne ako ty.

Share/Save/Bookmark


feed0 Komentáre

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 
Autor tohto článku: Olga už nemá viac článkov okrem tohoto jediného.

Ukáž 50 najnovších článkov autora tohto článku.
Súvisiace články z tejto kategórie:


10 náhodne vybratých článkov z tejto kategórie:
Úvahy

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie