Hlavná stránka Úvahy Obľúbené citáty Nechcem sa páčiť ľuďom, ale Bohu (sv. Ignác Antiochijský)

Nechcem sa páčiť ľuďom, ale Bohu (sv. Ignác Antiochijský)

E-mail Tlačiť PDF
(0 hlasovaní, Priemerná známka: 0 )

Ignac_AntiochijskyIgnác, nazývaný aj Teoforus, Cirkvi, ktorá dosiahla milosrdenstva vo veľkodušnosti najvyššieho Otca a jeho jediného Syna Ježiša Krista. Cirkvi, milovanej a osvietenej vôľou toho, ktorý chce, aby bolo všetko, čo je, podľa lásky Ježiša Krista, nášho Boha. Cirkvi, ktorá predsedá na území Rimanov, hodna Boha, hodna cti, hodna, aby ju nazývali blahoslavenou, hodna chvály, hodna toho, aby sa splnilo jej prianie. Cirkvi, ktorá je dôstojne čistá, predsedá celému spoločenstvu lásky, má Kristov zákon a vyznačuje sa Otcovým menom, ktorú aj pozdravujem v mene Otcovho Syna Ježiša Krista.

Tým, čo sú telom i duchom zjednotení s každým jeho prikázaním, neodvolateľne naplnení Božou milosťou a očistení od akejkoľvek pretvárky, želám hojnú a nezakalenú spásu v Ježišovi Kristovi, našom Bohu.
Vo svojich modlitbách som si vyprosil u Pána, že uvidím vaše tváre hodny Boha, a vytrvalo som prosil, aby sa mi to splnilo. Teraz som v putách pre Ježiša Krista a dúfam, že vás budem môcť pozdraviť, ak ma Božia vôľa uzná za hodného prísť do cieľa. Všetko sa dobre začalo, už len dosiahnuť milosť, aby mi nič neprekazilo prijať môj životný údel. Bojím sa však vašej lásky, aby mi nepoškodila. Vám je ľahko urobiť, čo chcete, ale mne ťažko dostať sa k Bohu, ak mi to vy nedovolíte.
Nechcem, aby ste sa páčili ľuďom, ale aby ste sa páčili Bohu, ako sa aj páčite. Ja už nikdy nebudem mať taký príhodný čas dostať sa k Bohu. Ani vy sa nebudete môcť podpísať pod lepšie dielo, ak budete mlčať. Ak budete o mne mlčať, stanem sa Božím slovom. Ale ak vám bude záležať na mojom tele, opäť budem iba hlasom. Nechcite pre mňa urobiť viac, ako to, aby som sa obetoval Bohu, kým je ešte pripravený oltár, aby ste roznietení láskou spievali spoločne Otcovi v Kristovi Ježišovi, že Boh vo svojej milosti povolal biskupa Sýrie z východu na západ. Dobre je zapadnúť ako slnko zo sveta k Bohu, aby som v ňom ako slnko vyšiel.

Začiatok Listu svätého biskupa a mučeníka Ignáca Antiochijského Rimanom
(Inscriptio, 1, 1 – 2, 2: Funk 1, 213-215)

Share/Save/Bookmark


Tags: Nechcem  páčiť  ľuďom  Bohu  sv.  Ignác  Antiochijský  
feed0 Komentáre

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 

Náš člen Balek Robert je s nami už odo dňa: Streda, 17 September 2008.

Ukáž 50 najnovších článkov autora tohto článku.
Súvisiace články z tejto kategórie:


10 náhodne vybratých článkov z tejto kategórie:
Úvahy

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie