Hlavná stránka Úvahy Meditácie na každý deň Čo chceš, aby som ti urobil? (Štv 8. týž. Cez rok)

Čo chceš, aby som ti urobil? (Štv 8. týž. Cez rok)

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

BartimejPredstav si, že si Bartimej. Každý v Jerichu ťa pozná. Si slepý, úplne odkázaný na pomoc iných. Nemôžeš sa nikam dostať sám bez toho, aby ťa niekto neviedol za ruku. Jediný spôsob, akým si môžeš zarobiť peniaze, je žobrať. Tvoj život je tmavý a obmedzený. Nemáš nijakú budúcnosť. A si pokorne uzrozumený so svojou biedou. Hoci v tvojom srdci neustále horí túžba: "Kiežby som len videl!"

Tak, tu si, na svojom zvyčajnom mieste pri ceste, v ruke držíš mištičku na milodary, keď zrazu počuješ v diaľke rozruch. Zdá sa ti, že ide o veľký zástup, prichádza čoraz bližšie. Niekto vraví: "Je to Ježiš z Nazareta!" Už si počul o tomto mužovi. Nikdy si ho nepočul vyučovať, ale v celom meste to vrie. Vravia, že vyučuje s Božou mocou a uzdravuje ľudí z rôznych chorôb.

Po dlhej dobe ťa prenikne nádej. "Ježišu, syn Dávidov, zmiluj sa nado mnou!" voláš. Ľudia ťa chcú umlčať, ale ty si r ozhodnutý kričať, kým si ťa Ježiš nevšimne. Zrazu sa Ježiš zastaví. Počul ťa! Volá ťa, aby si pristúpil bližšie. Tí, ktorí sa pred chvíľou snažili umlčať ťa, ti podávajú ruky, aby ti pomohli vstať. Ježiš trpezlivo čaká, kým sa k nemu nepretlačíš cez zástup.

Nevidíš ho, ale cítiš, že upriamuje na teba celú svoju pozornosť. Kladie ti tú najdôležitejšiu otázku: "Čo chceš, aby som ti urobil?" Vieš presne, čo chceš, a vravíš mu to: "Rabboni, aby som videl!" Ježiš vraví: "Choď, tvoja viera ťa uzdravila." A ty zrazu vidíš! Úžasné farby v tvojom periférnom videní ťa priťahujú, ale nedokážeš odtrhnúť zrak od Ježiša. Akú lásku vidíš v jeho očiach!

"Choď svojou cestou," vraví Ježiš láskavo. Ale ty kráčaš za ním, nasleduješ ho. Nič už pre teba nebude také ako doposiaľ!

Na chvíľu sa zastav pri otázke, ktorú Ježiš položil Bartimejovi. Upriamuje na teba celú svoju trpezlivú pozornosť: Čo chceš, aby som pre teba urobil? Čo ti bráni, aby si šiel s ním?

Pane Ježišu, poznáš ma a v tejto chvíli vidíš najhlbšiu túžbu môjho srdca. Nech sa stane aj túžbou tvojho srdca a pripútaj ma k sebe pevnejšie ako doteraz.

Evanjelium:

Prišli do Jericha. A keď so svojimi učeníkmi a s veľkým zástupom z Jericha odchádzal, pri ceste sedel slepý Bartimej, Timejov syn, a žobral. Keď počul, že je to Ježiš Nazaretský, začal kričať: „Ježišu, syn Dávidov, zmiluj sa nado mnou!“ Mnohí ho okríkali, aby mlčal; ale on ešte väčšmi kričal: „Syn Dávidov, zmiluj sa nado mnou!“ Ježiš zastal a povedal: „Zavolajte ho!“ Zavolali slepca a vraveli mu: „Neboj sa! Vstaň, volá ťa!“ On odhodil plášť, vyskočil a šiel k Ježišovi. Ježiš mu povedal: „Čo chceš, aby som ti urobil?“ Slepec mu odpovedal: „Rabboni, aby som videl!“ A Ježiš mu povedal: „Choď, tvoja viera ťa uzdravila!“ A hneď videl a šiel za ním po ceste. (Marek 10, 46 - 52)

Share/Save/Bookmark


Tags: Čo  chceš  urobiť  Bartimej  slepý  vidieť  uzdravenie  Ježiš  
feed0 Komentáre

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 
Autor tohto článku: Olga už nemá viac článkov okrem tohoto jediného.

Ukáž 50 najnovších článkov autora tohto článku.

10 náhodne vybratých článkov z tejto kategórie:
Úvahy

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie