Hlavná stránka Listy misionárov Misionári Veľkonočný pozdrav z Bolívie (Altiplano-jazero Titicaca)

Veľkonočný pozdrav z Bolívie (Altiplano-jazero Titicaca)

E-mail Tlačiť PDF
(0 hlasovaní, Priemerná známka: 0 )

P. Richard Cenker SVDSrdečne Vás všetkých pozdravujem z mojej misie tu v Bolivii, z náhornej plošiny Altiplana z brehov posvätného jazera Titicaca. Ďakujem za modlitbovú pomoc a podporu, bez ktorej by moja misijná práca, služba bola len ľudským snažením.

Ako niektori z Vas vedia, uz treti rok pracujem na tunajsej Univerzite v Batallas, vzdialenej od hl. mesta La Paz 50 km, ako hl. zodpovedny za cely chod ALMA MATER. Na Univerzite, ktoru zalozil verbista P. Adan Pirosek z Polska SVD (21 de febrero de 1987), pracujeme uz nejaky ten rok, spolu s nasimi reholnymi sestrami SSpS. Misia dava prilezitost univerzitnych studii mladym ludom z vidieka, z komunit, ktori by inak nemali moznost vzdelania; tato moznost je len v meste, co ma za nasledok emigraciu a vyludnovanie vidieka. Uz teraz je moznost vidiet nasledky emigracie na Altiplane, v mesteckach a miestnych komunitach zije prevazne prestarle obyvatelstvo a praca s mladymi na fare skoro nemozna, lebo ich jednoducho niet!

Najnovsie, cez konkurz, ktory vyhlasil miestny biskup, budem pokracovat na miestnej Univerzite dalsie styri roky. Som si vedomy zodpovednosti za formaciu studentov, docentov, pracovnikov...a za celu Instituciu, preto prosim aj nadalej o vase modlitby a podporu.

Apasionado por la mision en Bolivia y con deseo que Dios les bendiga en su propia mision, en su vida cotidiana, amigo - misionero

P. Richard Cenker SVD

 

Share/Save/Bookmark


feed0 Komentáre

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 

Náš člen Balek Robert je s nami už odo dňa: Streda, 17 September 2008.

Ukáž 50 najnovších článkov autora tohto článku.
Súvisiace články z tejto kategórie:


10 náhodne vybratých článkov z tejto kategórie:
Listy

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie