Hlavná stránka O portále Misie.sk Čo všetko portál obsahuje Pomoc pri práci s portálom Misie.sk

Pomoc pri práci s portálom Misie.sk

E-mail Tlačiť PDF
(0 hlasovaní, Priemerná známka: 0 )

PortalCelý portál je dosť zložitý komplex rôznych komponentov, ktoré by chceli spĺňať náročné požiadavky súčasného človeka v náboženskej oblasti ale predovšetkým v oblasti jeho práva a povinnosti - šíriť svoju vieru vhod či nevhod. V tomto článku teda nájdete zopár cenných informácií a návodov, ako pracovať s portálom misie.sk, aby bol pre vás miestom, kam radi chodievate, kam túžite pozvať svojich blízkych, známych a priateľov, kde sa aj od iných môžete mnohému priučiť, ako sa viera dá šíriť ďalej. Ponúkame vám teda stručný prehľad práce na portále misie.sk. Presnejšie popisy jednotlivých súčastí portálu nájdete v ďalších článkoch tejto sekcie.

 

 

 

 

Hlavné menu na vrchu stránky obsahuje tieto ponuky:

1. Hlavná stránka - klikom na túto položku Hlavného menu prejdete z akéhokoľvek miesta portálu na domovskú stránku portálu Misie.sk, kde sa nachádzajú tie najdôležitejšie články, ktoré ich autori chceli dať viacerým do pozornosti umiestnením na Hlavnú stránku portálu.

Na hlavnej stránke sa môžete aj PRIHLÁSIŤ do svojho konta, ak ste si ho už vytvorili. Vďaka tomuto kontu na našom portáli môžete pridávať články, písať komentáre, prispievať do diskusií na diskusných fórach, pridávať úmysly modlitieb, alebo reagovať na ne svojimi prísľubmi modlitieb, chatovať pod svojím menom alebo pridávať do oznamov akcie súvisiace s misiami. Ak ste si konto ešte nevytvorili, zaregistrujte sa u nás a vytvorte si svoje vlastné konto. Úroveň užívateľov je v rôznych stupňoch. Ak sa zaregistrujete, získavate úroveň "nováčik" - registrovaný, ak by ste chceli postúpiť a získať vyššiu úroveň prístupu k rôznym činnostiam na portáli, musíte napísať mail (vnútorný alebo normálny) administrátorovi stránky s odôvodnením, prečo o zvýšenie úrovne žiadate. Administrátor si vyhradzuje právo rozhodnúť pre aj proti po zvážení vašich požiadaviek a odôvodnenia, takisto si vyhradzuje právo znížiť úroveň užívateľovi, ktorý svoju úroveň zneužíval v rozpore s morálnymi požiadavkami portálu Misie.sk.

2. Fotky - klikom na túto položku Hlavného menu prejdete z akéhokoľvek miesta portálu na GALÉRIU fotografií a videí portálu Misie.sk. Fotografie si môžete prezerať, sťahovať, hodnotiť, písať komentáre k jednotlivým kategóriám. Podobne si môžete prezerať videá, ktoré by mali byť sťahované prevažne z videoportálu YouTube.com.

3. Pohľadnice - klikom na túto položku Hlavného menu prejdete z akéhokoľvek miesta portálu na POHĽADNICE portálu Misie.sk. V rôznych kategóriách sa nachádzajú tie najkrajšie pohľadnice pre vašich blízkych, priateľov a známych, ktorí oslavujú narodeniny, meniny, či iné sviatky, prípadne ich len tak potešiť peknou pohľadnicou. Nachádzajú sa tu rôzne pohľadnice z prírody ale aj pohľadnice s peknou myšlienkou pre povzbudenie vašich blízkych.

4. Fórum - klikom na túto položku Hlavného menu prejdete z akéhokoľvek miesta portálu na diskusné FÓRUM portálu Misie.sk. Vyberte si kategóriu a v nej tému, na ktorú by ste chceli diskutovať s ďalšími návštevníkmi portálu. Sú tu diskusie ohľadom jednotlivých súčastí portálu, vašich návrhov na ich zlepšenie, ale aj diskusie s misionármi žijúcimi v misijných krajinách, náboženské diskusie ale aj diskusie na rôzne iné témy. Vyberte si tému a svojimi názormi môžete obohatiť iných čitateľov diskusií na portáli Misie.sk. Bližšie vysvetlenie tejto súčasti portálu nájdete v článku "Fórum - popis".

5. Duša duši - klikom na túto položku Hlavného menu prejdete z akéhokoľvek miesta portálu na MODLITEBNÉ MIESTO portálu Misie.sk, kde sa môžete svojimi prísľubami zapojiť do modlitieb na rôzne úmysly rôznych ľudí, predovšetkým za misionárov za ich rôzne potreby v ich misijnej činnosti, ale aj na ich úmysly.  Bližšie vysvetlenie tejto súčasti portálu nájdete v článku "Duša duši - popis".

6. Chat - klikom na túto položku Hlavného menu prejdete z akéhokoľvek miesta portálu na CHAT portálu Misie.sk. Sú tu dve miestnosti, v ktorých sa môžete s tými, ktorí sú práve prítomní na portále, porozprávať. Rozhovor sa nezaznamenáva, chat slúži len na momentálne dorozumievanie sa s užívateľmi portálu. Bližšie o fungovaní chatu sa dozviete v článku "Chat - popis".

7. Akcie - klikom na túto položku Hlavného menu prejdete z akéhokoľvek miesta portálu na KALENDÁR AKCIÍ portálu Misie.sk. Tu sa dozviete, aké akcie sa chystajú v blízkej budúcnosti, môžete sa na ne zahlásiť, prípadne ak máte svoje konto môžete napísať všetkým záujemcom oznam o vašej akcii, ktorú organizujete pre iných, predovšetkým misijného charakteru. Bližšie vysvetlenie tejto súčasti portálu nájdete v článku "AKCIE - popis".

8. Download - klikom na túto položku Hlavného menu prejdete z akéhokoľvek miesta portálu na DOWNLOAD - ukladací priestor pre rôzne súbory portálu Misie.sk. Tu si môžete stiahnuť čokoľvek, čo tam umiestnili zaregistrovaní užívatelia nášho portálu - materiály pre prácu s deťmi, mladými či starými, rôzne misijné materiály ale aj množstvo iných materiálov, ktoré priamo či nepriamo súvisia s misiami. Viac o tejto súčasti nášho portálu nájdete v článku "Download - popis".

9. Linky - klikom na túto položku Hlavného menu prejdete z akéhokoľvek miesta portálu na zoznam LINIEK portálu Misie.sk. V rôznych kategóriách sa nachádzajú odkazy na rôzne zaujímavé stránky, ktoré súvisia s misiami, ale aj iné, ktoré by mohli byť pre vás zaujímavé, či potrebné.

10. Kontakt - klikom na túto položku Hlavného menu prejdete z akéhokoľvek miesta portálu na KONTAKTY portálu Misie.sk. Odtiaľto môžete napísať rýchly mail administrátorovi stránky.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

SLUŽBY PORTÁLU

Ďalšie menu SLUŽBY PORTÁLU ponúka predovšetkým články rozdelené do niekoľkých sekcií, ktoré obsahujú rôzne kategórie. Predstavujeme niekoľko z nich:

Všetky články TOP 10 - tu sa nachádzajú všetky články portálu v časovom poradí, v akom vznikli - rozdelené do jednotlivých dní. Nachádza sa tu na ľavom paneli aj TOP 10 - zoznam 10tich najčítanejších článkov z každej sekcie portálu Misie.sk

Aktuality - novinky zo sveta misií, všetkého, čo sa týka misií, misionárov, misijných dobrovoľníkov

Rozhovory - články rozhovorov s misionármi a dobrovoľníkmi predovšetkým o ich práci v misiách a pre misie

Rozprávania - rozprávania misionárov a dobrovoľníkov predovšetkým o ich zážitkoch, skúsenostiach a práci v misiách

Listy - listy z misií od misionárov a dobrovoľníkov

Na misijnú tému - rôzne články, týkajúce sa priamo misií, úlohy a povolania k misiám a pod.

Úvahy - články s úvahami na rôzne témy

Biblia - články spojené s bibliou - konkordancie - výťahy citátov zo Sv. Písma na rôzne témy, bohoslužby slova, úvahy nad Bibliou

Kázne - články s kázňami na rôzne témy

Katechézy - články s kázňami na rôzne texty zo Sv. Písma

Príbehy - články s príbehmi krátkymi, príbehmi na pokračovanie, príbehmi s úvahami nad nimi a pod.

Modlitby - články s rôznymi modlitbami - krížové cesty, litánia, osobné modlitby a pod.

Myšlienky - články s myšlienkami od rôznych osobností, svätcov a pod.

Recenzie - články s recenziami na knihy, filmy, divadlá a pod.

Správy z iných stránok - články s rss-výťahmi najnovších správ z iných misijných či náboženských stránok

Časté otázky - FAQ - články s odpoveďami na najčastejšie kladené otázky

O portále Misie.sk - články o našom portále Misie.sk, o jeho súčastiach, ich používaní a pod.

Vyhľadávanie - rozšírené možnosti vyhľadávania článkov, obrázkov, diskusií a pod. na našom portále

---------------------------------------------------------------------------------------------

KONTINENTY

Ďalším menu, ktoré vidíte na Hlavnej stránke sú KONTINENTY. V jednotlivých kontinentoch sa nachádzajú ako kategórie jednotlivé krajiny z daného kontinentu, v ktorých sú články s rôznymi informáciami o týchto krajinách, ľuďoch v nich, o ich tradíciách, zvykoch, charakteroch, ale aj o misionároch v daných krajinách pôsobiacich. Ak by ste vedeli pridať ďalšie zaujímavé informácie z danej krajiny, staňte sa registrovaným užívateľom nášho portálu a vkladajte doň svoje články.

Share/Save/Bookmark


feed0 Komentáre

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 

Náš člen Administrator je s nami už odo dňa: Streda, 13 Máj 2009.

Ukáž 50 najnovších článkov autora tohto článku.
Súvisiace články z tejto kategórie:


10 náhodne vybratých článkov z tejto kategórie:
O portále

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie