Svadba

E-mail Tlačiť PDF
(13 hlasovaní, Priemerná známka: 4.92 )

Svadba

Smutný a predsa krásny príbeh o žene, ktorá sa nevzdávala svojho života len preto, lebo jej neostávalo veľa času, len preto, lebo o chvíľu už možno nebude medzi živými... Ako by si ty využil posledné chvíle svojho života? Žiaľom, utápaním sa v smútku a v alkohole? Alebo by si zobral život naplno do rúk a využil ho pre dobro a krásu iných? Seba nevynímajúc?

 

Svadba1

Ona sa volá Katie Kirkpatrick, má 21 rokov. Pri nej je jej snúbenec Nick, ktorý má 23 rokov. Tieto fotky vznikli pred ich svadbou, 11.januára 2005. Katie má rakovinu a trávi hodiny chemoterapiou. Tu na obrázku Nick čaká, kým Katie skončí s jednou z procedúr.

Svadba2

Aj ked v bolestiach, so zlyhávajucimi orgánmi a s pomocou morfínu, Katie sa starala o jednoduchšiu časť príprav na svadbu. Jej šaty museli byť niekoľkokrát upravované kvôli strate na váhe.

Svadba3

Samozrejme očakávaným hosťom a spoločníkom bola kyslíková nádoba. Katie ju musela použiť aj počas obradu aj na svadobnej zábave. Pár, stojaci vedľa, sú Nickovi rodičia dojatí svadbou, vnímajúc, že ich syn sa oženil s dievčaťom, do ktorého sa zaľúbil ešte ako študent.

Svadba4

Katie na vozíčku počúva ako jej manžel a kamaráti spievajú.

Svadba5

V polovici svadobnej zábavy si musí dať Katie na chvíľu prestávku, aby chytila dych. Bolesti jej už nedovolia stáť a zabávať sa dlhší čas.

Svadba6

Katie zomrela 5 dní po svadbe.

Vidieť túto mladú ženu ako nevestu v krásnych svadobných šatách, s krásnym úsmevom, prinúti zamyslieť sa...

Šťastie je stále na dosah ruky, nezáleží na tom ako dlho trvá... Ži naplno svoj život, neži tak príliš komplikovane. Nebuď taký prieberčivý nielen v jedle ale aj v postoji k ľuďom okolo teba. Nie náhodou stretávaš práve takých ľudí akých stretávaš. Máš ich život zmeniť, možno len chvíľou svojho pohľadu, slova, úsmevu, svojou pomocou. Každý človek sa aj v tvojom živote objaví len na chvíľu. Si dôležitý pre mnohých na tejto zemi. Tak nenechávaj tieto šance len tak prechádzať okolo. Živoj je príliš krátky. A preto:

  • Miluj bez hraníc aj tých, ktorí nie sú presne podľa tvojich predstáv
  • Odpúšťaj hneď, ako by to bola posledná možnosť sa s tým človekom ešte stretnúť
  • Pracuj, akoby to bol stále tvoj prvý deň, v ktorom si chcel tak mnoho toho dokázať a dosiahnuť
  • Neprestávaj sa usmievať, lebo tvoj úsmev môže niekomu život predĺžiť o jednu nádhernú chvíľu

Prosím, nezabudni pripojiť ešte jedno - každý deň sa pomodli za všetkých chorých na rakovinu. Všetci sú nam srdcu blízki. Modlitby budú vždy vypočuté. Možno práve teraz jeden takto chorý človek zomiera a ty mu svojou modlitbou upokojíš srdce väčšou dôverou v milujúceho Boha, ktorý nás všetkých koniec koncov skôr či neskôr čaká s otvorenou milujúcou náručou...

Pozri si ďalšie podobné články:

Agapeon 7 - Jediný dotyk lásky

Vrásky lásky

Milovaný Milovanému

O kráľovi a štyroch ženách

Túžba po Bohu

Share/Save/Bookmark


Tags: Svadba  smrť  radosť  život  naplno  žiť  chvíľa  využiť  
feed1 Komentáre
Osky
16. November 2009
89.173.24.93
Hodnotenie: +9

Je to veľmi sjmutný, no zároveň aj pekný a hlavne príkladný príbeh. Aj u nás na Slovensku bolo niekoľko takýchto statočných žien. Za všetky menujem Evičku Kostolányiovú, ktorá s chorobou bojovala a spievala, až do konca. Neoddala sa smútku ani depresiám.

Nahlás nadávky
Zníž
Zvýš hodnotenie

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 

Náš člen Balek Robert je s nami už odo dňa: Streda, 17 September 2008.

Ukáž 50 najnovších článkov autora tohto článku.

10 náhodne vybratých článkov z tejto kategórie:
Úvahy

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie