Hlavná stránka Recenzie Hudba Verbisti vydali svoje PRVÉ hudobné CD "Dýcham"

Verbisti vydali svoje PRVÉ hudobné CD "Dýcham"

E-mail Tlačiť PDF
(0 hlasovaní, Priemerná známka: 0 )

CDClanokVerbisti – katolícki misionári zo Spoločnosti Božieho Slova (SVD) vydali práve v týchto dňoch svoje prvé úplne nové hudobné CD s názvom „Dýcham“ s 15-timi originálnymi gospelovými misijnými a chválovými piesňami, ktoré si môžete vypočuť na dycham.svd.sk. Hudbu a texty piesní na tomto ich prvom albume skladali verbisti z Indonézie, Indie a zo Slovenska. Preto je na albume počuť spevákov spievať nielen po slovensky ale aj po indonézsky (John Paul Bhato Mitte SVD) či po indicky (Martin Madassery) predovšetkým v duetoch so slovenskými verbistami.

Hlboké texty piesní sú inšpirované myšlienkami Sv. Arnolda Janssena – zakladateľa verbistov a Sv. Jozefa Freinademetza – prvého verbistu misionára v Číne. Texty vynikajúco pozývajú nielen k modlitbe, chvále a k prehĺbeniu vzťahu s Kristom, ale aj k zamysleniu sa nad dnešnou uponáhľanou dobou, nad nami, ktorí v behu za fatamorgánou zisku strácame to najdôležitejšie – vzťahy a v nich lásku. Zabúdame dýchať dušou vzduch duchovného sveta – LÁSKU – Boha, z ktorého žijeme, v ktorom sa hýbeme a sme. Preto je v tejto dobe najdôležitejšou úlohou každého misionára naučiť seba aj iných „dýchať“ Krista a nechať ho premieňať nás v seba. A preto aj tento debutový album verbistov nesie názov „Dýcham“ podľa prvej skladby.


Hudobne sa na vzniku CD podieľali viacerí hudobníci. Predovšetkým to bol gitarista a učiteľ gitary na konzervatóriu H. Madaryovej v Nitre - Martin Ralík z kapely Alalya, ktorý celý album zároveň nahrával, mixoval a mastroval väčšinou v skúšobni skupiny Gladiátor. Ďalším bol vynikajúci klavírista Michal Majerech z kapely Angelino v Nitre, huslista Radek Hais z Moravy zo skupiny Paprsky, bubeník Laco Duda z kapely Alalya a Martin Štourač vedúci swingovej kapely Swingless. Spoločne vytvorili veľmi zaujímavé svieže sústo rôznych hudobných štýlov od rocku, cez rege, jazz a swing až po folk či pop. Napriek rôznosti štýlov pôsobí celé CD ucelene, vyrovnane a harmonicky a veľmi príjemne sa počúva. Môžete si ho nakoniec aj vypočuť na webstránke albumu:

dycham.svd.sk ,

kde sa zatiaľ ako na jedinom webe kresťanskej skupiny na Slovensku nachádzajú všetky piesne z CD v plnej verzii bez okresania. Ak si ich chcete teda všetky vypočuť celé tak, ako na CD, neváhajte. Nezabudnite však, že každá výroba CD niečo stojí. Tak ak by ste si CD chceli kúpiť, sebe, či svojim blízkym, neváhajte, podporíte tak zároveň aj MISIE, pretože výťažok z predaja CD ide zaručene misionárom v zahraničí alebo tu doma, ktorí sa pripravujú na misie. Na webstránke môžete zároveň nájsť aj ďalšie množstvo informácií, textov piesní, akordov a históriu vzniku jednotlivých piesní.


Ešte pred tým, ako bude CD uvedené na trh do kresťanských obchodov, môžete si ho zakúpiť pre seba ale aj ako darček pre svojich blízkych mladých či starých s veľkou zľavou iba za 7 eur a to buď

telefonicky na tel.: 037/7769420,

sms správou na tel.: 0908426447

alebo mailom na: dycham (zavináč) svd.sk, (namiesto (zavináč) si dosaďte @)

kde uvediete počet kusov a adresu, na ktorú vám majú byť CD poslané na dobierku. Objednať si môžete aj to isté CD bez spevov iba s čistou hudbou k piesňam hlavne pre vedúcich zborov, ktorí by si chceli tieto piesne zaspievať.

Kúpou CD zároveň podporíte MISIE

Share/Save/Bookmark


Tags: Verbisti  CD  Dýcham  
feed0 Komentáre

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 

Náš člen Administrator je s nami už odo dňa: Streda, 13 Máj 2009.

Ukáž 50 najnovších článkov autora tohto článku.

10 náhodne vybratých článkov z tejto kategórie:
Recenzie

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie