POHĽADNICE - popis

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 4.00 )

PohladniceOBRPohľadnice, ktoré ste poznali na starom portáli Misie.sk, splnili svoju úlohu a keďže ste si ich veľmi obľúbili, pokračujeme s nimi aj v tomto novom šate - obnovené, vylepšené pre vašu jednoduchšiu a príjemnejšiu obsluhu. Boli pridané aj nové pohľadnice, staré sme ponechali, takže výber máte bohatý.

Kto by chcel posielať pohľadnice svojim priateľom a tak im urobiť radosť na ich meniny, narodeniny alebo iné sviatky, poprípade ich iba tak potešiť, má výbornú možnosť. Ak ste sa s nimi ešte nenaučili pracovať, ponúkame vám stručný popis posielania pohľadníc. Najprv si zvoľte z hlavného menu tlačidlom "Pohľadnice" prehľad kategórií pohľadníc. Ako vidíte na obrázku č. 1., každá kategória je charakterizovaná svojím NÁZVOM a POPISOM (označené číslom 1. na obrázku č.1.). Vedľa názvu sa nachádza náhľad náhodne vyberaných pohľadníc z danej kategórie - ich autor a popis (označené číslami 2. a 3. na obrázku č.1.)

Obrázok č. 1.:

PohladniceADR
Ak ste si už zvolili kategóriu, kliknite na jej názov. Otvorí sa vám prehľad pohľadníc v danej kategórii (obrázok č. 2.). Ak by ste chceli rýchlo prejsť do inej kategórie, nemusíte znova odcházdať späť na predošlú stránku, stačí si vybrať z ponuky všetkých kategórií v pravom hornom rohu (označené číslom 1. na obrázku č. 2.), kde sa vám rozbalí výber všetkých kategórií. Vyberte si.

Číslom 2. je na obrázku č. 2. označený náhľad pohľadnice, na ktorý keď kliknete, zobrazí sa vám pohľadnica v originálnej veľkosti. Ak chcete prejsť na ďalšiu pohľadnicu, stačí myšou prejsť bližšie k pravému alebo ľavému okraju takto zväčšenej pohľadnice a objaví sa vám tlačidlo "Next" (nasledujúca pohľadnica) na pravej strane a tlačidlo "Prev" (predchádzajúca pohľadnica) na ľavej strane pohľadnice. Prezrite si pohľadníc, koľko chcete. Ak už prezeranie chcete ukončiť, stlačte tlačidlo "Close" (Zatvoriť) a vrátite sa naspäť k náhľadom pohľadníc.

Číslom 3. je na obrázku č. 2. označený odkaz: "Pošli pohľadnicu", na ktorý keď kliknete, otvorí sa vám ďalšia stránka s formulárom na vypísanie pohľadnice, tak ako je to na obrázku č. 3.

Obrázok č. 2.:

PohladniceFOTO

Číslom 1. je na obrázku č. 3 zobrazená pohľadnica v originálnej veľkosti tak, ako ju uvidí váš priateľ, ktorému posielate pohľadnicu.

Číslom 2. je na obrázku č. 3 označené políčko, kde musíte napísať text pohľadnice pre svojho priateľa. Text sa mu zobrazí, ak prevráti svoju pohľadnicu na druhú stranu.

Číslom 3. je na obrázku č. 3 označené políčko, kde musíte napísať svoje meno, ktoré bude uvedené ako odosielateľ pre vášho adresáta, ktorému pohľadnicu posielate.

Číslom 4. je na obrázku č. 3 označené políčko, kde musíte napísať svoj e-mail, na ktorý potom bude môcť váš priateľ odpovedať alebo poslať svoju pohľadnicu. Preto je dôležité, aby ste ho napísali správne.

Číslom 5. je na obrázku č. 3 označené políčko, kde musíte napísať meno vášho priateľa, ktorému posielate pohľadnicu. Tak ho náš portál osloví v maile, ktorý mu bude zaslaný na jeho e-mail, ktorý musíte napísať do políčka, označeného číslom 6. na obrázku č. 3.

Číslom 5. je na obrázku č. 3 označený odkaz: Pridať adresáta. Ak naň kliknete, portál vám ponúkne ďalšie dve políčka pre meno a e-mail ďalšieho priateľa, ktorému môžete poslať svoju pohľadnicu.

Číslom 8. je na obrázku č. 3 označený obrázok s písmenami a číslami, ktoré musíte prepísať do políčka, označeného číslom 9. na obrázku č.3 - je to spôsob (volá sa CAPTCHA), ako sa ochrániť pred počítačovými automatmi, ktoré vyplňujú mnohé podobné formuláre na celom internete a tak zahlcujú pošty zbytočným SPAMom - je to teda dôležité. Ak tieto písmená a čísla neprepíšete správne, pohľadnica nebude poslaná. Písmená a čísla totiž môže rozpoznať iba človek.

Číslom 10. je na obrázku č.3 označené tlačidlo "Späť k pohľadniciam", cez ktoré sa dostanete opäť na stránku náhľadov pohľadníc v danej kategórii. Stratíte ale všetky vypísané informácie.

Číslom 11. je na obrázku č. 3 označené tlačidlo "Náhľad pohľadnice", cez ktoré si môžete pprezrieť svoju pohľadnicu, ako bude vyzerať, keď sa otvorí vášmu priateľovi (náhľad môžete vidieť na obrázku č. 4 - predná strana pohľadnice a obrázku č. 5 - zadná strana pohľadnice).

Samozrejme číslom 12. je na obrázku č. 3 označené tlačidlo "Odoslať", cez ktoré môžete svoju pohľadnicu odoslať svojim priateľom.

Obrázok č. 3.:

PohladniceVYPLN

Číslom 1. na obrázku č. 4 je tlačidlo pre ukážku prednej strany pohľadnice a číslom 2. zas tlačidlo pre ukážku zadnej strany pohľadnice - tak ako môžete vidieť na obrázku č. 5.

Obrázok č. 4.:

PohladniceNAHLAD

Na zadnej strane pohľadnice sa vám zobrazí vaše meno a e-mail (čísla 3. a 4. na obr. č. 5.) a text, ktorý ste napísali svojmu priateľovi (číslo 5. na obr. č. 5.) a na pravej strane pohľadnice je zas meno vášho priateľa a jeho e-mail (číslo 6. na obr. č. 5.) s tým, že sa môžete ešte vrátiť späť upraviť niektoré informácie na zadnej strane pohľadnice - tlačidlo "Späť" (číslo 7. na obr. č. 5.) alebo pohľadnicu už odoslať cez tlačidlo "Odoslať" (číslo 8. na obr. 5.).

Obrázok č. 5.:

PohladniceNAHLADBack

Koniec

Share/Save/Bookmark


Tags: Pohľadnice  popis  
feed0 Komentáre

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 

Náš člen Administrator je s nami už odo dňa: Streda, 13 Máj 2009.

Ukáž 50 najnovších článkov autora tohto článku.
Súvisiace články z tejto kategórie:


10 náhodne vybratých článkov z tejto kategórie:
O portále

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie