Hlavná stránka Afrika Ghana Ghana - základné informácie

Ghana - základné informácie

E-mail Tlačiť PDF
(3 hlasovaní, Priemerná známka: 4.67 )

GhanaGhana sa nachádza v západnej časti Afriky pri Guinejskom zálive. Má 18 miliónov obyvateľov. Okolo 50% z nich je kresťanov a len 12% katolíkov. Taký istý počet je aj moslimov. Vyše 8 miliónov (47,2%) vyznáva kmeňové náboženstvá, ktoré majú výslovne základný ráz príznačných prírodných vlastností. Podľa výskumov P. W. Schmidta, SVD, majú tieto náboženstvá monoteistický koreň.

 

Úradnou rečou Ghany je angličtina. V styku s domorodcami je potrebné ovládať príslušný jazyk alebo niektorý z dialektov; ich počet sa odhaduje asi na sto. Medzi najrozšírenejšie domorodé jazyky patrí ewe a twi. Ghana bola anglickou kolóniou, samostatnosť získala v roku 1957.
V krajine vládne vysoká nezamestnanosť. Mladí ľudia sa často zamestnávajú tým, že ako podomoví a pouliční predavači ponúkajú ponožky, vreckovky, náhrdelníky, výrobky z kože i dreva, sladkosti, obložené sendviče a pod. Okrem toho prekvitá obchod s importovanými autami. Prakticky na dennom poriadku sa vyskytujú rozličné delikty - znásilnenia, sprenevery, lúpežné prepadnutia - a to často za bieleho dňa. Mnohí mladí ľudia opúšťajú rodné dediny a hľadajú prácu v mestách. Nezriedka sa stáva, že v meste nakoniec zostanú bez zamestnania a dávajú sa na žobranie, krádeže či prostitúciu. Narastá problematika detí z ulice. Zárobok rodičov je totiž príliš malý na to, aby mohli svoje deti posielať do školy. Medzi najväčšie problémy krajiny sa radí veľký nedostatok vody. Niekoľko stredných škôl a dokonca jedna univerzita sú zatvorené práve kvôli nedostatku vody.

Share/Save/Bookmark


Tags: Afrika  Ghana  misie  misionári  
feed0 Komentáre

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 

Náš člen Administrator je s nami už odo dňa: Streda, 13 Máj 2009.

Ukáž 50 najnovších článkov autora tohto článku.
Súvisiace články z tejto kategórie:


10 náhodne vybratých článkov z tejto kategórie:
Afrika

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie