Misijné povolanie

E-mail Tlačiť PDF
(4 hlasovaní, Priemerná známka: 4.75 )

KrizZaiste všetci poznáme nejakých misionárov či už osobne, alebo z rozprávania. Máme ideu o tom, čo je ich povolaním, ich úlohou, ich cieľom, aké sú ich talenty.
Všetci tí, ktorí nasledujú Krista, ktorí tvoria cirkevné spoločenstvo, sú povolaní pokračovať v jeho diele v úzkom spojení s Ním a mať s Ním účasť. V tomto cirkevnom spoločenstve sú však tí, ktorí iným, špecifickým spôsobom pokračujú v jeho misii. Kristus skrze Ducha Svätého rozdeľuje charizmy potrebné pre dobro jednotlivých spoločenstiev a v srdci týchto spoločenstiev povoláva tých, ktorí prijímajú toto povolanie ako povinnosť evanjelizácie nielen na čas ale "na plný úväzok."

 

 

Aké sú znaky tohto povolania? Samozrejme, že v prvom rade je to skúsenosť s Bohom prežívaná v modlitbe. V modlitbe sa mu dávam k dispozícii, chcem sa stať jeho nástrojom. Nechcem robiť iba pre Krista ale to čo chce Kristus. Hľadám a rozpoznávam Boží plán so mnou a akú úlohu mám ja zohrať v tomto pláne.
Boh ku mne hovorí aj cez potreby časov a tak mám oči otvorené aby som videl čo dnešný svet potrebuje. "Potreba časov je vôľa Božia"- hovorí p. Theodozius.

 

 

 
 

Ak po zrelom uvažovaní, načúvaní, rozlišovaní a dobrom duchovnom vedení pocítim volanie k tejto službe, Boh odo mňa chce rozhodnutie, ktoré má byť slobodné a radostné.
Ďalšou podmienkou tohto povolania je ochota k službe, ktorá nie je ľahká. Povolanie k nasledovaniu Krista je vždy povolaním k službe. "Dal som vám príklad" - hovorí Ježiš učeníkom po umývaní nôh.
Pravdaže nestačí táto schéma na to, aby sme spoznali kto je misionár. Ak chceme hlbšie spoznať poslanie a povolanie misionára je potrebné vstúpiť do života a do misie toho, kto sa ponížil a stal sa sluhom všetkých. A to Kristus.
Kto je teda misionár? Takou jednoduchou odpoveďou by mohla byť aj táto: "Muž, žena, ktorých povolal Boh aby ich poslal k ľuďom."
A na záver svedectvo biskupa Tzanga z Číny, ktoré píše svojmu priateľovi: "Dnes je tomu 50 rokov od mojej vysviacky. Spomienky na tých 50 rokov má napĺňajú radosťou a vďačnosťou Pánovi, že ma ochránil od toľkých nebezpečenstiev. Pri svojej vysviacke som si nemyslel, že budem môcť vykonávať svoju kňazskú službu v tak ťažkej situácii. Ale Pán vie čo je najlepšie pre mňa a pre Cirkev v Čine. Z týchto 50 rokov som bol 21 v žalári a 19 ukrývaný ako jednoduchý profesor. Aká škoda, že iba 11 rokov som mohol evanjelizovať. Pros za mňa, aby som teraz mohol robiť to, čo som nemohol robiť predtým, aby môj ľud mohol mať účasť na pokladoch našej viery."

 

Ján Kušnír SVD

Share/Save/Bookmark


Tags: Misijné  povolanie  úvaha  
feed2 Komentáre
ĽUBOMÍR
09. April 2010
188.112.106.231
Hodnotenie: +1

DNES SOM PRIšIEL NA TO žE CHCEM POMÁHAT LUĎOM A iST NA MISIU MOC MA TO OSLOVILO TEN PRIBECH

Nahlás nadávky
Zníž
Zvýš hodnotenie
Štefánia Hotovčinová
01. July 2010
95.102.4.7
Hodnotenie: +0

aj ja by som veľmi chcela ísť do misíí, ale kde začať??

Nahlás nadávky
Zníž
Zvýš hodnotenie

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 

Náš člen Administrator je s nami už odo dňa: Streda, 13 Máj 2009.

Ukáž 50 najnovších článkov autora tohto článku.

10 náhodne vybratých článkov z tejto kategórie:
Misie

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie