Hlavná stránka Ako pomôcť misiám? 2% zo svojich daní ako podpora misií

2% zo svojich daní ako podpora misií

E-mail Tlačiť PDF
(0 hlasovaní, Priemerná známka: 0 )
Myslienky

Každý rok majú občania Slovenska možnosť rozhodnúť o tom, aby bez zvyšovania svojich osobných finančných nákladov podporili zo svojich daní nielen rôzne neziskové organizácie, ale aj misie a aktivity misionárov.

 

Podľa č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby (právnické osoby to určujú už v daňových priznaniach, komu tie 2% pôjdu) môže daňovník - fyzická osoba určiť jednu právnickú osobu (prijímateľa), ktorej poskytne 2% už zaplatenej dane za predošlý rok.

 

 

Každá rehoľa, hnutie či organizácia, ktorá pracuje pre misie, ak to má správne právnicky doriešené, je takouto právnickou osobou, lebo predmetom jej činnosti je charitatívna, sociálna, náboženská a vzdelávacia činnosť, ako i ochrana duchovných hodnôt.

Každá rehoľa, hnutie, či organizácia cez misijné dielo Cirkvi rozvíja svoju činnosť predovšetkým tam, kde sú najslabšie sociálne istoty a kde je chudoba a bieda každodennou skutočnosťou. Preto si Vás, milí priatelia misií dovoľujeme požiadať o určenie 2% z Vašej dane pre podporu činnosti týmto rôznym reholiam, hnutiam či organizáciám na Slovensku i vo svete.

Týmto Vás prosíme, ak to priamo Vašej osobe neumožňuje Váš stav - dôchodca, študent - poukázať 2% z dane, aby ste o tom informovali členov Vašej rodiny, príbuzných, známych, prípadne podnikateľské subjekty vo Vašom okolí naklonené misiám.

Ak by ste mali záujem podporiť takto misie a misionárov, stiahnite si tlačivá zo sekcie "Download" - Podpora misií - tlačivá na 2% z dane:

 

Nájdete tam aj vysvetlenia ako postupovať v jednotlivých prípadoch, potvrdenie o zaplatení dane a ďalšie iné potrebné k poskytnutiu tejto dane misiám.

Všetkým darcom už teraz vyslovujeme úprimne

Pán vám odplať a požehnaj!

Share/Save/Bookmark


Tags: 2%  dane  podpora misií  pomoc  
feed0 Komentáre

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 

Náš člen Administrator je s nami už odo dňa: Streda, 13 Máj 2009.

Ukáž 50 najnovších článkov autora tohto článku.
Súvisiace články z tejto kategórie:


10 náhodne vybratých článkov z tejto kategórie:
Misie

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie